Manşet, Öğretmen

Öğretmenlerin de İzinleri İptal Olacak mı?

lazy

☞ Uygulamamızı indirerek; Öğretmenler için haber, sınav görevi ve özlük hakkınızla ilgili gelişmeleri anlık olarak takip edinGooglePlay

Dün Resmi Gazete’de yayımlanan bir genelgeyle tüm memurların yıllık izinlerinin iptal olduğu, izinde olanların da en kısa sürede görevlerinin başına dönmesi istendi.

Şu anda tüm öğretmenler arasında yıllık izinlerin iptalinin bizi de kapsayıp kapsamadığı konusu çok yoğun olarak konuşulmaktadır. Öğretmenlerin okulların tatil olmasıyla birlikte öğrenciler gibi tatile çıktığı göz önünde bulundurularak ve öğretmenlerde olmayan ancak diğer memurlarda var olan yıllık izin konusu düşünüldüğünde öğretmenlerin tatillerinin iptal olması gibi bir durumun olmadığı düşünülmektedir. Ayrıca son günlerde ülkece yaşadığımız sıkıntılardan dolayı durumların bir an önce normale dönmesi açısından kamu işlemlerinin normal seyirde işlemesi için tüm memurların görev başına çağrıldığını düşünmekteyiz.

Öğretmenlerin okullara gitmesiyle yapılacak bir işin olmaması da öğretmenlerin tatillerinin iptalini gereksiz kılan bir başka nedendir. Konuyla ilgili MEB’in ve diğer resmi kaynakların en kısa sürede açıklama yapmasını beklemekteyiz.

Facebook Öğretmen Sayfamızı beğenmek için tıklayınız

Soru – Cevap Paylaşımları yapabileceğiniz Facebook Öğretmen Grubumuza katılmak için tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir