Formasyon

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Formasyon Duyurusu

RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ

PEDAGOJİK FORMASYON EĞİTİMİ SERTİFİKA PROGRAMI

ÖN KAYIT BAŞVURU İLANI SÜRE UZATIMI

(2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı İtibariyle Mezuniyet Aşamasında Olanlar ve Mezunlar İçin)

Üniversitemizde 2015-2016 Eğitim – Öğretim yılında açılan Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programına, 2015-2016 Eğitim – Öğretim yılı itibariyle mezuniyet aşamasında olan Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ve Açıköğretim Fakültesi  Lisans öğrencileri ile mezunlar başvurabilecektir. Yükseköğretim Yürütme Kurulu’nun 11.11.2015 tarihli toplantısında, Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programına Üniversitemiz için 150 kontenjan belirlenmişti. Bu kontenjanın en az %25’inin  mezun öğrenciler için ayrılacağı daha önce ilan edilmişti. Diğer taraftan, Yükseköğretim Yürütme Kurulu’nun 18.11.2015 tarihli toplantısında, Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programıyla ilgili kontenjan ve başvuru şartlarını belirleme yetkisi Üniversite Senatolarına bırakılmıştır. Bu bağlamda açılacak pedagojik formasyon eğitimi sertifika programı “Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı Yönergesi” uyarınca yürütülecektir.

Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programına başvuru yapılabilecek öğretmenlik alanları ile bu alanlara başvuru yapabilmek için gerekli bölüm / program bilgileri güncellenerek Ek-1’de belirtilmiştir. Adayların, başvuru yapmadan önce öğretmenlik alanları, atama ve ders okutma esaslarına ilişkin çizelgeyi incelemeleri ve daha sonra uygun alana başvuru yapmaları gerekmektedir.

Programa daha önce başvuru yapan öğrencilerin tekrar başvuru yapmalarına gerek yoktur.

Kesin kayıtlar ve uygulanacak akademik takvim ile ilgili hususlar daha sonra ilan edilecektir. Programa başvuru süreci ile ilgili bilgiler aşağıya çıkartılmıştır: 


 

17  Kasım  – 04 Aralık 2015 Ön Kayıt Tarihi
Başvuru Adresi Başvuru yapmak için tıklayınız.
07 Aralık 2015 Sonuçların İlanı
08 – 11 Aralık 2015 Kesin Kayıt / Ders Kayıtları
Telefon 0 464 5328454/2300
e-posta eğitim@erdogan.edu.tr

 


*Programa kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrenciler, öğrenci/mezuniyet belgesi, transkript ve üniversiteye giriş sınavı sonuç belgelerini kayıt sırasında ibraz edeceklerdir. Programlara  müracaat edenlerin sıralamasında  100’lük not sistemi esas alınacaktır. 100’lük sistemde mezuniyet notu olmayan öğrenciler kendi üniversitelerinden not dönüşüm tablosu getirmemelerihalinde YÖK’ün  not dönüşüm tablosu esas alınacaktır.

**Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı ücreti; Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi öğrencileri ve mezunları için 1700 TL, diğer üniversite mezunları ise 2050 TL olarak belirlenmiştir. Programa kesin kayıt hakkı elde eden öğrenciler bu ücretin yarısını güz yarıyılı ve diğer yarısını ise bahar yarıyılı ders kayıtları esnasında ilgili banka hesabına peşin olarak yatıracaktır.

***Formasyon derslerinin (Öğretmenlik Uygulaması, Özel Öğretim Yöntemleri, Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı hariç) uzaktan öğretim yoluyla  verilmesi planlanmaktadır.  Bu üç ders ise Bahar Yarıyılında  Eğitim Fakültesi Yerleşkesinde yüz yüze öğretim yoluyla verilecektir.

 Üniversitenin duyurusuna ulaşmak için tıklayınız

Facebook grubumuza katılmak için tıklayınız. Facebook-icon

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Formasyon Duyurusu” İçin 4 Sıkça Sorulan Sorular

 1. Bilge dedi ki:

  Neden açıklanmadı sonuç lar

  1. KADER dedi ki:

   Okulu aradım bugün açıklanacak dediler ama mesai bitti hala herhangi bir bilgi yok sitede.

 2. Bilge dedi ki:

  Heyecan ve umutla bekliyorum

 3. Yasemin dedi ki:

  Üniversitenin sayfasına ulaşılamıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir