Gündem, Manşet, Memurlar, Öğretmen

Referandumda Sandık Görevlilerinin Alacağı Ücretler

2Q==

Türkiye’de 16 Nisan 2017 Pazar günü anayasa değişikliği için referandum yapılacak. Ülke genelinde yapılacak olan referandum için onbinlerce sandık kurulacak. Peki 16 Nisan’da yapılacak olan referandumda sandık görevlileri ne kadar ücret alacak? Referandum sandık görevlisi ücreti ne kadar? Bu yazımızda bu soruların cevabını bulabilirsiniz. Sandık görevlilerin alacağı ücretler 2017 yılının oranlarına göre aşağıda yer almaktadır.

2017 Nisan Referandum Sandık Görevlisi Ücretleri

Referandumda görev alacaklara bir de eğitim verilecek. Ücretlerin belirlenmesinde de bu eğitimin alınıp alınmadığına bakılacak. 2017 Nisan referandum ücretleri şu şekilde olacak:

Eğitime katılan sandık kurulu başkanının ücreti: 90×3= 270 TL

Eğitime katılmayan sandık kurulu başkanının ücreti: 90X2= 180 TL

Eğitime katılan sandık kurulu üyesinin ücreti: 81X2= 162 TL

Eğitime katılmayan sandık kurulu üyesinin ücreti: 81X1= 81 TL

Siyasi partili üyelerin ücreti: 81×1= 81 TL

Ödemeler referandum sonra yaklaşık olarak 2 ay içerisinde PTT üzerinden verilecek. Ödemeler elden olacak şekilde kesinlikle verilmeyecek. Sandık görev ücretleri 22 Aralık 2017 tarihine kadar PTT üzerinden alınabilecek.

Sandık Görev Başvuruları

Sandık başkanı ya da siyasi partiye bağlı olmayan sandık üyesi olabilmek için memur olma şartı yer almaktadır. Sandıklarda görev almak isteyen memurlar ya İl/İlçe YSK’ya başvurarak ya da kendi kurumları üzerinden başvurularını yapabilirler. Sandıkta siyasi parti üyesi olarak görev almak isteyenler ise partileri üzerinden başvurularını yapabilecekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir