Manşet, Memurlar

Sağlık Alanında da Birçok Personel Açığa Alındı

Bildiğimiz gibi tüm sektörlerde personellerin açığa alındığını biliyoruz. Terör örgütüne bir darbenin de sağlık alanında yapıldığı açıklandı. Sağlık sektöründe 5 bin üzerinde personelin terör örgütü FETÖ/PDY üyesi ve bağlantısı olduğu belirlendi. Bu personeller açığa alınarak büyük bir ihtimalle bazıları tutuklanacak,işlerine son verilecektir.

Olağanüstü Hal durumundan dolayı sağlık kuruluşlarından 34 tanesinin şuana kadar kapatılması kararı alındı. Bazı özel sağlık kuruluşlarının verdiği hizmetlerin durdurulması yerine bu özel sağlık kuruluşlarının kamuya devredilmesini sağlanacak. Örgütle bağlantısının en yoğun olduğu tespit edilen Turgut Özal Üniversitesi Hastanesi yaralıları tedavi etmemiş ve polislere direnen doktorlar,profesörler olmuştu.Turgut Özal Üniversitesi Hastanesinden birçok personel açığa alındı.

Ayrıca olağanüstü hal kararnamesine göre 5 bin sağlık personeli hakkında daha net bir karar verilmedi. Gerekli istişareler ve toplantılar sonucunda sağlık personelleri ve sağlık kuruluşları hakkında kesin bir karar çıkarılacak.

OHAL kararnamesine göre daha birçok kurumlar,sendikalar inceleme altına alındı. Açığa alınanların arasında dernekler,hayır vakıfları bile var…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir