Formasyon

Selçuk Üniversitesi Formasyon İlanı

ONLİNE ÖN KAYIT PROGRAMI DUYURUNUN EN ALTINDADIR. KAYIT YAPTIRMADAN ÖNCE AÇIKLAMALARI OKUYUNUZ. 

BAŞVURU ŞARTLARI VE KONTENJANLARI

2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI

Adayların Seçimi;

11.11.2015 tarihli Yükseköğretim Kurulu Toplantısında Alınan kararla belirtilen 100 kişilik kontenjana istinaden öğrenci alımı yapılacaktır.

  • Halen Selçuk Üniversitesinde 2015-2016 eğitim öğretim yılı Güz yarıyıl itibari ile okuyan 4.Sınıf öğrencileri başvurabilir.
  • Selçuk Üniversitesi ve Diğer üniversitelerden lisans öğretimini başarı ile tamamlamış (Mezun olmuş) adaylar ve diğer üniversitelerde okuyan 4. Sınıf öğrencileri başvurabilir.(%25’ lik kısım)

Öğrenci Alımında uygulanacak kriterler;

Selçuk Üniversitesi 4.Sınıf öğrencilerimiz için;

  • Öğrencilerin Genel Akademik Not Ortalaması (transkript ortalaması)
  • Not Ortalaması eşitliği halinde Üniversiteye Giriş puanı yüksek olana öncelik verilecektir.
  • Eşitlik devam ederse alt dönemlerden ders sayısı daha az olana öncelik verilecektir.

Mezun ve Diğer üniversitelerde okuyan 4. sınıf öğrenciler için;

  • Öğrencilerin Genel Akademik Not Ortalaması (transkript ortalaması)
  • Akademik not ortalaması aynı olması durumunda üniversiteye giriş puanı yüksek olana öncelik verilecektir.

Programlara müracaat edenlerin sıralamasında 4’lük not sistemi esas alınacaktır. 100’lük not sistemiyle mezun olan öğrenciler kendi üniversitelerinden not dönüşüm tablosu getirmemeleri halinde YÖK’ün not dönüşüm tablosu esas alınacaktır.

Kontenjanların dağılımı, YÖK’ün Selçuk Üniversitesine verdiği kontenjan 100 kişi ile sınırlıdır.

Üniversitemizin son sınıf öğrencilerine toplam kontenjanın %75’i (75 kişi) ayrılmıştır. Kalan % 25’ lik (25 kişi) kısım lisans mezunlarına ve diğer üniversitelerde okuyan 4. Sınıf öğrencilerine ayrılmıştır.

Kayıtlar ve Programın başlatılması

BAŞVURU ONLİNE YAPILACAKTIR ve 16.12.2015 Çarşamba günü Saat 14.00’e kadar devam edecektir. Online başvurusunda eksik veya yanlış bilgi olması halinde, öğrenci kesin kayıt hakkı kazansa bile kaydı geçersiz sayılacaktır. Belirtilen süre içinde online başvuruda bulunmayan adaylar hiçbir hak iddia edemez.

Programa;

Kabul edilenlerin ilanı

Programa kabul edilenler 16.12.2015 Çarşamba günü saat 17.00’de internet sayfamızdan ilan edilecektir. Telefonla bilgi verilmeyecektir. Kayıt ücretini yatıran adaylar kayıtlarını sildirdiği takdirde kayıt ücreti iade edilmeyecektir.

Pedagojik formasyon ücreti toplam 2054 TL olup, iki eşit taksitte ödenecektir. İlk taksit 1027TL , 04-06 OCAK 2016 tarihleri arasında yatırılacaktır. Bu süre içinde ücretini yatırmayan öğrencilerin kayıtları silinecek ve yerlerine online önkayıt yapmış adaylar içerisinden tekrar alım yapılacaktır. İkinci taksit, daha sonra ilan edilecek tarihlerde yatırılacaktır.

Bir bölüme yeterli başvuru olmaması halinde kalan kontenjan(lar) diğer bölümlere aktarılacaktır.

KESİN KAYITLAR

Programa kabul edilen adaylar için kesin kayıtlar 17.12.2015 Perşembe günü saat 13.30’da başlayacak ve 18.12.2015 Cuma günü 17.00’de tamamlanacaktır.

Kayıtlar ŞAHSEN veya Noter vekaleti ile yapılacaktır. Posta, faks veya kargo ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Kesin kayıt hakkı kazanmasına rağmen süresi içinde kayıt yaptırmayan adaylar kayıt hakkını kaybetmiş olacaklardır.

Kayıt Yeri: Kesin kayıtlar Selçuk Üniversitesi Alaeddin Keykubat Yerleşkesi Merkezler ve Koordinatörlükler Binası (Eski BESYO Binası) Pedagojik Formasyon Koordinatörlüğü 1. Kat Selçuklu KONYA

YEDEK KAYITLAR

Kesin kayıt hakkı kazanan adaylar kayıt yaptırmadığı takdirde boş kalan kontenjanlar için yedek ilanı verilecektir. Toplam 1 kez yedek ilanı yapılacaktır.

1.yedek kayıt sonuncunda Boş kalan kontenjanlara yine üniversitemiz pedagojik formasyon eğitimi kontenjanlarına online başvuru yapmış adaylar içerisinden, belirtilen gün ve saatler arasında şahsen kayıt alınacak, eğer aynı kontenjana aynı anda fazla başvuru olursa, akademik not ortalaması yüksek olan adaya öncelik verilecektir Eşitlik Halinde Üniversiteye Giriş puanı yüksek olana öncelik verilecektir.. Bu şekilde de dolmayan kontenjan kalırsa tekrardan ilana çıkılmayacaktır.

Kayıtlar Aralık Ayı içinde bitirilecektir.

Derslerin Başlaması

1.Dönem Dersler 2016 Ocak ayında başlatılacaktır. Dersler hafta içi saat 17:00’ den sonra ve Cumartesi Pazar olarak planlanabilir. Yoğunlaştırılmış program uygulanacaktır.

2.Dönem 2016 Mart ayında başlatılacaktır.

Derslere %70 devam zorunluluğu vardır.

Uzaktan Eğitim yapılmayacaktır.

Ders Programı kayıtların bitmesinden sonra ilan edilecektir.

Kesin Kayıtta sırasında istenilen belgeler

4. sınıflar için(Selçuk Üniversitesi);

• 4. Sınıf Öğrencileri için 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Yarıyılında alınmış öğrencinin 4. Sınıf olduğunu gösteren güncel öğrenci belgesi.

• 4. Sınıf Öğrencileri için 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Yarıyılında alınmış güncel not dökümü belgesi. (Alttan dersi varsa kaç tane olduğu / alttan dersi yoksa yoktur şeklinde not düşülecek)

• 2 Adet vesikalık fotoğraf.

• Nüfus Cüzdanı fotokopisi.

• Üniversite Giriş Puanını gösteren belge. ÖSYM sonuç bildirim adresinden alınabilir.

• Dilekçe (Koordinatörlüğümüz tarafından verilecektir.)

 

Mezun öğrenciler ve diğer üniversitelerde okuyan 4. Sınıf öğrencileri için;

• Mezun Adaylar için Lisans diplomasının onaylı (Aslı Gibidir) fotokopisi. (Yurtdışındaki üniversitelerden mezun olanların diplomalarının denkliği, kayıt sırasında belgelendirilmelidir). 4. Sınıf Öğrencileri için güncel Öğrenci belgesi (üzerinde 4. Sınıf olduğu yazdırılacaktır.)

• 4’lük sistemde Onaylı Not Dökümü (Transkript) belgesi (Aslı veya aslı gibidir). (Sosyoloji Bölümü transkript ve En az 16 Kredi Felsefe, 16 Kredi Psikoloji, 8 Kredi Mantık dersi aldığını gösterir belge ile başvurabilir.)

• 2 Adet vesikalık fotoğraf.

• Nüfus Cüzdanı fotokopisi.

• Üniversite Giriş Puanını gösteren belge. ÖSYM sonuç bildirim adresinden alınabilir.

• Dilekçe (Koordinatörlüğümüz tarafından verilecektir.)

 

http://ttkb.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2015_10/20011230_9_cizelgeveesaslar.pdf

linkinden MEB’in öğretmenliğe kaynak alanlar listesine ulaşılabilir. Adaylar sadece kendi branşlarına başvurabileceklerdir. Farklı branşlara başvuran adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Üniversitenin duyurusuna ulaşmak için tıklayınız

Anlık paylaşımlar, soru-cevaplar, başvuru durumları Facebook sayfasından sürekli güncellenmektedir. Facebook grubumuza katılmak için tıklayınız Facebook-icon

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir