SGK

SGK Erken Emeklilik

9k=

SGK kapsamında yapılan değişiklikler, bir çok kişiyi mağdur ettiği için her zaman gündemde olan erken emeklilik konusunda umutla bekleyen kişiler vardır. Bu kişilerin sisteme girerek kontrol ettiği emeklilik süreçleri, her açıdan takip edilmelidir. Emekli olmak için gerekli süre içinde çalışan ve emekli olmaya hak kazandığı halde 1999 yılında çıkan yasa nedeniyle emeklilikleri engellenen milyonlarca insan mağdur olmuştur.

Bu mağduriyetin giderilmesi için en kısa süren araştırma e devlet sistemi üzerinden hesaplanmaktadır.

SGK Erken Emeklilik Yasası

Erken emeklilik yasası için ihtiyacınız olan takıldığınız yaş engelini beklemek ve gerekli olan değişiklik kapsamında yararlanabileceğiniz bir çok hizmete e devlet üzerinden erişebilirsiniz.

E devlet sistemine girmek için gerekli olan şifreye, PTT şubelerinden 2 lira karşılığında ulaşabilirsiniz ve internet üzerinden bankacılık işlemleri kullanıyorsanız, bankacılık şifrelerinizle girebilirsiniz. Erken emeklilik yasası gibi bir durum söz konusu olduğunda da bu sistem üzerinden gerekli başvuruları yapabilirsiniz.

Erken emeklilik için gerekli olan tüm ihtiyacınızın doldurmanız gereken prim gün sayısı ve yaşınız olduğu son yasalar neticesinde, her zaman bilgi edinebilirsiniz.

Sorgulamalar Ücretli Mi?

Sorgulamalar tamamen ücretsizdir. Özellikle emeklilik maaşının bağlanıp bağlanmadığını sorgulamak için gerekli olan sorgulamalar e devlet SGK bölümünden sorgulanabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir