Sinop Üniversitesi Formasyon İlanı 2017

Sinop Üniversitesi Formasyon İlanı 2017

Sinop Üniversitesi 2017-2018 güz dönemi Formasyon İlanını verdi.

Üniversite bir açıklama yaparak 2017-2018 güz döneminde açılacak olan pedagojik formasyon programına öğrenci başvurularının alınacağı belirtildi. Sinop Üniversitesi formasyon ilanı ile ilgili ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır.

Başvurular

Formasyon başvuruları 10 Temmuz 2017- 13 Ağustos 2017 tarihleri arasında online olarak yapılabilecektir. İnternet üzerinden başvuru linki : http://obs.sinop.edu.tr/oibs/ogrsis/basvuru_login.aspx

4. sınıfta olan öğrenciler ile tüm mezunlar başvuru yapabilecek. Başvurular sırasında notu yüzlük sistemde olmayanlar YÖK’ün not dönüşüm tablosunu esas alacaklardır.

Başvurular sonrasında kesin kayıt hakkı kazananların listesi 18 Ağustos 2017 tarihinde ilan edilecektir. Derslerin başlangıcı ise 16 Eylül 2017 tarihinde olacaktır.

Üniversite tarafından yapılan duyuruda kontenjan tam olarak belirtilmese de kontenjanların dağılımları şu şekilde ilan edilmiştir: Kontenjanın %75’i kendi üniversite öğrenci ve mezunlarına, geri kalan %25 kontenjan ise diğer üniversite öğrenci ve mezunlarına ayrılmıştır. Ancak diğer kontenjanlar içinde Sinop’ta ikamet edenlere %50 kontenjan ayrılmıştır.

FACEBOOK FORMASYON İLANLARI SAYFASI

FACEBOOK FORMASYON GRUBU

Uygulamayı indirin, formasyon ilanları anında cebinize gelsin:

GooglePlay     

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor