Sözlü Mülakat Merkezleri Tercih Sonuçları Açıklandı

Sözlü Mülakat Merkezleri Tercih Sonuçları Açıklandı

☞ Sitemizi telefonunuz ve tabletiniz üzerinden takip etmek için uygulamamızı indirebilirsiniz  15 bin sözleşmeli öğretmen ataması KPSS ÖABT sınavına giren branşlar için başvurular 5-8 Eylül 2016 tarihleri arasında alınmıştı. Sözleşmeli öğretmen atamasının ikinci aşamasında mevcut kontenjan olarak 12 bin 247 boş kadro yer alıyordu. Bu kadrolara sözleşmeli atama için on binlerce öğretmen adayı başvuruda bulundu. İlk […]

☞ Sitemizi telefonunuz ve tabletiniz üzerinden takip etmek için uygulamamızı indirebilirsiniz GooglePlay

15 bin sözleşmeli öğretmen ataması KPSS ÖABT sınavına giren branşlar için başvurular 5-8 Eylül 2016 tarihleri arasında alınmıştı. Sözleşmeli öğretmen atamasının ikinci aşamasında mevcut kontenjan olarak 12 bin 247 boş kadro yer alıyordu. Bu kadrolara sözleşmeli atama için on binlerce öğretmen adayı başvuruda bulundu.

İlk etapta sözlü mülakat için boş bulunan kontenjanın 3 katı kadar aday mülakata davet edilecek. Sözlü mülakat tercih sonuçları 9 Eylül 2016 tarihinde açıklanacak şekilde daha önce MEB tarafından takvim ilan edilmişti. Sözlü mülakat tercihlerinden birine davet edilen öğretmen adayları sözleşmeli öğretmenlik için atama şansı bulacak. Sözlü mülakat sonrasında alınan puanlara göre 10 Ekim 2016 tarihinde sözleşmeli öğretmenlik ataması yapılacak.

Sözlü Mülakat Sınav Merkezi Tercih Sonuçları

Sözleşmeli öğretmenlik ataması için sözlü mülakat sınav merkezi tercih sonuçları için TIKLAYINIZ 

Facebook Öğretmen Sayfamızı beğenmek için tıklayınız

Soru – Cevap Paylaşımları yapabileceğiniz Facebook Öğretmen Grubumuza katılmak için tıklayınız

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor