Gündem, KPSS, Manşet, Memurlar, Öğretmen, Personel Alımı

Sözlü Mülakata Danıştay’dan Yürütme Durdurma Kararı Geldi

9k=

Bilindiği gibi geçtiğimiz haftalarda PTT 5 bin sözleşmeli kamu personeli alımları için sözlü mülakatları tamamlamıştı. Ancak Haber-Sen’in sözlü mülakatlar hakkında PTT’ye açtığı dava, PTT aleyhine sonuçlanmıştı. PTT mahkeme sonucunu üst mahkemeye, yani Danıştay’a taşımıştı. Danıştay ilgili yürütmenin durdurulması kararını onayladı.

Danıştay’ın dava ile ilgili açıklaması ise şu şekilde: “Adayların eşit şartlarda yarışmalarını sağlayan objektif bir yöntem olan merkezi sınavdan sonra her türlü öznel değerlendirmeye açık bulunan ikinci bir sınavın yapılması, merkezi sınavın nesnel sonuçlarını kısmen dahi olsa etkisiz kılacağı gibi, sözü edilen sınavın tek aşamalı olarak sözlü şeklinde yapılması halinde de sınavın yargısal denetimi yetki ve şekil unsurları ile sınırlandırılmış olacaktır.”

Konuyla ilgili PTT açıklama yapmış ve karar sonrasında 5 bin personel alımıyla ilgili yeni bir duyurunun yapılacağını belirtmişti. İlgili habere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

[haber id=8944]

Sözlü Mülakata Danıştay’dan Yürütme Durdurma Kararı Geldi” İçin 1 Sıkça Sorulan Sorular

  1. http://www.simplehairstyle.net you can find easy hairstyles on this site. also, you can get information about the simple hair ideas . Finally, you can find articles about long curly hairstyles .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir