Gündem, KPSS, Manşet, Öğretmen

Suriyeliler İçin 2 Bin Geçici Öğretmen Daha Alınacak

2Q==

Milli Eğitim Bakanlığı 2016 yılının Kasım ayında Suriyeli öğrenciler için 4 bin 200 öğretmeni geçici olarak göreve başlatmıştı. 4 bin 200 öğretmenin büyük bir bölümü Suriyelilerin yoğun olarak yaşadığı Gaziantep, Şanlıurfa ve Hatay gibi illere atanmıştı. Suriyelilerin eğitimi için oluşturulan okullardaki eksikleri gidermek için MEB’in 2078 geçici öğretmen daha atayacağı bildirildi.

2078 Geçici Öğretmen Alımının Branşlara Dağılımı

Konuyla ilgili bilgiler bugün Gaziantep’te yapılan Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonu Projesi tanıtım toplantısında daha önce atanan geçici öğretmenlere ilave olarak 2078 geçici öğretmen alımı daha yapılacağı ifade edildi. Suriyeli öğrenciler için alınacak geçici 2078 öğretmenin 1578 kadarını Sınıf ve Türkçe Öğretmenleri oluşturacak. Geri kalan 500 kontenjan ise PDR Öğretmenlerine ayrılacak.

2017 Geçici Öğretmen Ataması Ne Zaman Yapılacak?

Proje kapsamında ilave olarak göreve başlatılacak 2 bin geçici öğretmen ataması takviminin ise Mart ya da Nisan ayı olduğu ifade edildi. Muhtemelen bu aylarda Milli Eğitim Bakanlığı gerekli başvuruları alıp sözlü mülakatları tamamlayacaktır. Göreve başlayacak öğretmenlerle birlikte Sanliurfa-Gaziantep-İstanbul-Hatay illerindeki boşlukların kapatılması hedefleniyor.

Geçici Öğretmenlikle İlgili Haberlerimiz
Geçici Öğretmenlik Kılavuzu
Geçici Öğretmenlik Sözlü Mülakat Merkezleri
Geçici Öğretmenlik Başvuruları

FACEBOOK ÖĞRETMEN SAYFASI

FACEBOOK ÖĞRETMEN GRUBU

GooglePlay      Kamudanses App Store

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir