Formasyon, Gündem, Manşet, Memurlar, Öğretmen

Uzaktan Eğitim İbaresi Yeni Öğrenciler İçin Geçerli

lazy

YÖK’ün kararıyla uzaktan eğitim yoluyla eğitim görenlerin diplomalarında bundan sonra uzaktan eğitim ibaresinin ekleneceği haberini daha önceden yapmıştık. Bkz >  Uzaktan Eğitim İbareli Diplomaları Verilecek

Haberimiz sonrasında birçok kişiden bu uygulamanın eski öğrencileri kapsaması durumunda büyük bir haksızlık yaşanacağı, uygulamanın en azından yeni kayıt olan öğrenciler için geçerli olması gerektiği yorumlarını almıştık.

Kamuoyunda bu konuda ortaya çıkan tereddütler sonrasında YÖK Başkanı konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaparak konunun netleşmesini sağladı.

Uzaktan Eğitim İbaresi 2017-2018 Dönemi Kayıtları İçin Geçerli Olacak

YÖK Başkanı uzaktan eğitim ibaresinin eklenmesi uygulamasının yeni dönemde yani 2017-2018 döneminde kayıt yapacak öğrenciler için geçerli olacağını açıkladı.

Uzaktan Eğitim İbaresi Yeni Öğrenciler İçin Geçerli” İçin 4 Sıkça Sorulan Sorular

 1. Hazal dedi ki:

  Formasyon içinde geçerli mi bu durum

 2. Güven özdemir dedi ki:

  Formasyon içinde geçerlimi aceba ona göre kayıt yaptıracağım

 3. Özgür taştan dedi ki:

  Sayın yetkili
  İnşaat mühendisiyim. Formasyon alacağım. Aynı zamanda anadolu üniversitesi ikinci üniversite programı ile de tarih bölümü okuyacağım. Acaba ikinci üniversiteyi bitirdiğimde aldığım bu formasyon ile (İnşaat mühendisi-İnşaat teknolojisi) tarih öğretmenliği yapabilirmiyim. İlgi ve alakanızı bekliyorum Saygılarımla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir