Manşet, Öğretmen

Yılmaz’dan Yıl Sonu Değerlendirmesi

lazy

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz EBA üzerinden yapılan yayında 2016-2017 eğitim öğretim yılını değerlendirdiği bir konuşma yaptı. Bir eğitim öğretim yılını geride bıraktık diyerek sözlerine başlayan Yılmaz, Türkiye’nin adımlarına yaklaşmasında emeği geçen tüm yönetici ve öğretmenlere teşekkür etti.

Her geçen zaman eskisine göre daha iyi seviyelere gelindiğini söyleyen Yılmaz, bu sürecin daha etkili ve verimli olması hepimizin elindedir dedi. Başarılı olabilmenin tek yolunun değişim isteklerine hızlı cevap verebilmektir diyerek sözlerine devam etti.

Her dönem eğitimde yeni adımlar atıldığını ve değişiklikler gerçekleştirildiğini söyleyen Yılmaz, bu adımların ve değişikliklerin başarıya ulaşması için en büyük görevin öğretmenlere düştüğünü söyledi. Öğretmenler tarafından benimsenmeyen ve vazife addedilmeyen yeniliklerin başarısızlığa uğramaya mahkum olacağını belirtti. Günümüzde her alanda yaşanan başarıların temelinde eğitimin büyük payı vardır diyen Yılmaz, toplum tarafından da bu şekilde algılandığını, başarı ve başarısızlıkta sorumluluğun öğretmenlerden bilindiğini söyledi. Yenilenen öğretim programlarının Türkiye’nin hedeflerine ulaşmada büyük pay sahibi olacağını söyleyen Yılmaz, Öğretmen Akademisi ve sürekli hayat boyu eğitim anlayışı ile hedeflerime en kısa sürede ulaşacağımızı düşünüyorum dedi. Milli Eğitim bakanlığı ailesinin tüm fertlerine güvendiğini söyleyen Yılmaz, hiç şüphesiz yarınlarımız çok aydınlık olacak diyerek sözlerini tamamladı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir