USD
3,6143
EURO
3,9060
ALTIN
144,5878

AÖF’de Açık Uçlu Soru Dönemi Başlıyor

Anadolu Üniversitesi AÖF sınavları için artık çoktan seçmeli yani test sorularının yanında kısa cevaplı ve açık uçlu soruları yer alacak. Yeni sistem gelecek dönem başlayacak.

AÖF’de Açık Uçlu Soru Dönemi Başlıyor

Anadolu Üniversitesi AÖF sınavları için artık çoktan seçmeli yani test sorularının yanında kısa cevaplı ve açık uçlu soruları yer alacak. Yeni sistem gelecek dönem başlayacak.

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, geçen günlerde Resmi Gazete’de yayımlanan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi ile ilgili değişiklikler hakkında konuştu. Prof. Dr. Naci Gündoğan: “2016/2017 Bahar Döneminden itibaren açıköğretimde bazı bölümlerin ara sınavlarında çoktan seçmeli soruların yanında farklı soru tipleri de eklenecek. Bu soru tipleri açık uçlu ve kısa cevaplı sorulardır. Uygulama ilk olarak Açıköğretim Fakültesinin belirlemiş olduğumuz 4 bölümünde uygulanacak. Bunlar: Türk Dili ve Edebiyatı, Sosyoloji, Felsefe ve Tarih bölümleri. Bu bölüm sınavlarında çoktan seçmeli soruların yanında 2 kısa cevaplı ve 1 açık uçlu soru yer alacaktır. 4 yanlış 1 doğruyu götürecek olan uygulamada yer almayacak sorular bunlar.”

AÖF Ölçme Ve Değerlendirme Kalitesi Artacak

Prof. Dr. Naci Gündoğan: “AÖF açık suçlu sorular ile amacımız öğrencilerimizin bilgilerini yapılandırabilmeleridir. Soruların cevapları ders kitaplarında mevcut. Bu soruların Açıköğretim sorularının ölçme ve değerlendirme kalitesini de arttıracaktır.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

YORUMLAR


  3 YORUM

  • Sinem Ocak 24, 2017

   İşletme bölümü için de böyle bir soru uygulamasi gelsin mezun olamiycaz bu durumda okulu birakmayi düşünüyor herkes

   Cevapla

  • Aşkın Ocak 24, 2017

   Çok daha güzel olacak gibi görünüyor .Hakkımızda hayırlısı olsun inşallah

   Cevapla

  • Mustafa Ocak 24, 2017

   Kitapları son bir ay kala vermeleri bu kısacık süre içinde çalışan insanların bu derslere hazırlanıp sınava girmeleri ne kadar mantıklı..Ara sınavlar biter bitmez kitap dağıtımı yapılması gerekir...Bu sistem öğrenci katliamıdır.İlk dönemle beraber ikinci dönem kitapları da verilmesi çok daha mantıklı olacaktır..

   Cevapla

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır İnternet sitemizde yayınlanan makale, yazı ve dokümanlar izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.