Açık Öğretim, Manşet, Memurlar, Öğretmen

AÖF’de Açık Uçlu Soru Dönemi Başlıyor

Anadolu Üniversitesi AÖF sınavları için artık çoktan seçmeli yani test sorularının yanında kısa cevaplı ve açık uçlu soruları yer alacak. Yeni sistem gelecek dönem başlayacak.

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, geçen günlerde Resmi Gazete’de yayımlanan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi ile ilgili değişiklikler hakkında konuştu. Prof. Dr. Naci Gündoğan: “2016/2017 Bahar Döneminden itibaren açıköğretimde bazı bölümlerin ara sınavlarında çoktan seçmeli soruların yanında farklı soru tipleri de eklenecek. Bu soru tipleri açık uçlu ve kısa cevaplı sorulardır. Uygulama ilk olarak Açıköğretim Fakültesinin belirlemiş olduğumuz 4 bölümünde uygulanacak. Bunlar: Türk Dili ve Edebiyatı, Sosyoloji, Felsefe ve Tarih bölümleri. Bu bölüm sınavlarında çoktan seçmeli soruların yanında 2 kısa cevaplı ve 1 açık uçlu soru yer alacaktır. 4 yanlış 1 doğruyu götürecek olan uygulamada yer almayacak sorular bunlar.”

AÖF Ölçme Ve Değerlendirme Kalitesi Artacak

Prof. Dr. Naci Gündoğan: “AÖF açık suçlu sorular ile amacımız öğrencilerimizin bilgilerini yapılandırabilmeleridir. Soruların cevapları ders kitaplarında mevcut. Bu soruların Açıköğretim sorularının ölçme ve değerlendirme kalitesini de arttıracaktır.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

AÖF’de Açık Uçlu Soru Dönemi Başlıyor” İçin 3 Sıkça Sorulan Sorular

  1. Sinem dedi ki:

    İşletme bölümü için de böyle bir soru uygulamasi gelsin mezun olamiycaz bu durumda okulu birakmayi düşünüyor herkes

  2. Aşkın dedi ki:

    Çok daha güzel olacak gibi görünüyor .Hakkımızda hayırlısı olsun inşallah

  3. Mustafa dedi ki:

    Kitapları son bir ay kala vermeleri bu kısacık süre içinde çalışan insanların bu derslere hazırlanıp sınava girmeleri ne kadar mantıklı..Ara sınavlar biter bitmez kitap dağıtımı yapılması gerekir…Bu sistem öğrenci katliamıdır.İlk dönemle beraber ikinci dönem kitapları da verilmesi çok daha mantıklı olacaktır..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir