USD
3,6762
EURO
3,9430
ALTIN
151,2451

Bundan Sonra Tüm Öğretmenler Mülakatla Alınacak

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz Kanal 7’nin canlı yayın konuğu oldu. Açıklamaları öğretmen adaylarını yakından ilgilendiriyor.

Bundan Sonra Tüm Öğretmenler Mülakatla Alınacak

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz bu sabah Kanal 7’nin canlı yayın konuğu olduğu. Canlı yayında çok önemli açıklamalarda bulunan Bakan İsmet Yılmaz’ın en dikkat çekici sözlerinden biri de öğretmen atamalarında mülakat sorusuna verdiği cevap oldu.

Neden mülakatla öğretmen almayı tercih ediyorsunuz sorusuna Bakan İsmet Yılmaz’ın cevabı: “Geleceğimiz için eğitim çok önemli. Eğitimimizin de en önemli unsurunu öğretmen oluşturuyor. Öğretmen KPSS puanıyla atanıyordu önceden. Bu doğru bir yöntem değildi. Bundan sonra tüm öğretmenler mülakatla alınacak. Mülakatlarda soru havuzlarında yer almayan, reis kimdir, Tarık Akan hakkında ne düşünüyorsun, gezi olayları hakkında ne düşünüyorsunuz gibi soruların sorulduğu iddia ediliyor böyle sorular bizim soru havuzumuzda kesinlikle yok. Öğretmene her yıl sözleşme yapılacak. Öğretmen sözleşmeli olarak 4 yıl çalıştıktan sonra durumuna bakacağız. Eğer performansı yeterliyse bu öğretmene kadro vereceğiz.”

☞ Sitemizi telefonunuz ve tabletiniz üzerinden takip etmek için uygulamamızı indirebilirsiniz GooglePlay

FACEBOOK ÖĞRETMEN SAYFASI

FACEBOOK ÖĞRETMEN GRUBU

YORUMLAR


  4 YORUM

  • Burak Ekim 16, 2016

   Öğretmen adayı için kpss tamamen mi kalkıyor yoksa bir kismi kpss bir kismi mulakat mı ?

   Cevapla

   • admin Ekim 16, 2016

    Şu şekilde özetleyebiliriz: Bundan sonra KPSS mülakatlara başvurular için yapılacak...

    Cevapla

  • Türk dili edebiyat Ekim 16, 2016

   Kpss gerkmiyosa ozaman lise mezunlarını çağırsınlar mülakatla öğretmen atasınlar kaliteli öğretmenler bu daha iyi olur yıllardır feto şimdide mülakatla torpil dönüyo çok yazık benim çocuğuma

   Cevapla

  • Aysin Ekim 16, 2016

   Merhabalar kasım atamasndan sözediliyor kalkmamismiydi ?

   Cevapla

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır İnternet sitemizde yayınlanan makale, yazı ve dokümanlar izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.