Manşet, Memurlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Memur Olmak İnsanı Belli Bir Kalıba Sokuyor

2Q==

Türkiye’deki kamu personellerinin ve devlet memurlarının ilgili yasalarında mutlak suretle değişikliğe gidilmesi gerektiğini belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gelecek tercihi yapacak gençlere de memuriyet ile ilgili önemli tavsiyelerde bulundu.

DEVLETE KAPAĞI ATAYIM MANTIĞINDAN KURTULMAK GEREKİYOR
Şimdilerde gördüğümüz en yoğun düşüncelerden biri ‘devlete kapağı atayım sonrasında sıkıntı yok’, bunu görüyoruz diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bununla ilgili bir düzenleme yapmanın gerekliliğine inanıyorum. Böyle bir mantık olamaz, memuriyette hakkını verenin çalışması gerekiyor, görevini tam anlamıyla üstlenenin ona sahip çıkanın, millete hizmet verenin kalıcı olması gerekiyor. Bir defa memuriyete girdim sıkıntı yok düşüncesiyle rahat hareket etme dönemini kapatmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

DİĞER TARAFTAN MEMUR OLMAK İNSANI BELLİ BİR KALIBA SOKUYOR
Diğer taraftan şunu da belirtmek isterim ki devlet memuru olmak sizi belli bir kalıbın içerisine sokuyor diyerek gençlere seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Ben çocuklarımı da aynısını söyledim. Şimdi kamu alanlarında belli bir sistem var, kalıp var ve siz oraya adım attığınız an o sistemin parçası oluyorsunuz. Ne kadar çalışkan olursanız olun o kalıptan kurtulamıyorsunuz, tavsiyem birikiminizin ve ilginizin olduğu alanlara da yönelin” Dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir