• DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
MEB Rehber Öğretmenlik Kursu 2017

MEB Rehber Öğretmenlik Kursu 2017

Milli Eğitim Bakanlığı özel okullar ile rehabilitasyon merkezlerindeki rehber öğretmen eksikliğini gidermek için daha önce de yaptığı gibi “MEB rehberlik kursu” açacak.

Milli Eğitim Bakanlığı özel okullar ile rehabilitasyon merkezlerindeki rehber öğretmen eksikliğini gidermek için daha önce de yaptığı gibi “MEB rehberlik kursu” açacak.

GooglePlay

MEB rehberlik kursu başvuruları 19 Aralık 2016 ile 22 Aralık 2016 tarihleri arasında yapılacaktır.

2017 Ocak ayında yapılacak olan rehberlik kursunun kontenjanı ise 1640 olarak belirlendi.

MEB rehberlik kursu 2 Ocak ile 3 Mart 2017 tarihleri arasında düzenlenecek.

2017 MEB rehberlik kursu; “Rize, Ankara, Yalova, Mersin, Erzurum, İstanbul ve Aksaray” illerinde düzenlenecek.

Sosyal Medyadan Öğretmen Haberlerini Takip İçin Aşağıdaki Sayfamızı Beğenebilirsiniz:

FACEBOOK ÖĞRETMEN SAYFASI

2017 MEB Rehberlik Kursu Başvuru Ayrıntıları

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

21 yorum

 1. Bu kurs sadece bir kurumda çalışanlar icinmi aciliyor yani adi gecen bölümlerden mezun olup bir kurumda çalışmayanlar yararlanamiyor mu???

 2. Gelin gelin bi pdrcileri alıyorlar zaten alsınlar felsefecileri sosyoloji mezunlarını sonra rehber öğretmenler yatıyor. Sizin gibi alan dışı atama yapılırsa böyle denmesi çok normal. Madem pdryi kazanacak puanlari yoktu o zaman açma kardeşim bu kursa da. Sizi vicdaninizla baş başa birakiyorum bu kadar atanmayi bekleyen öğretmen adayı varken yapılan işe bak.

  • Canım benim demekki o kadar da fazla atanamayan yokki kurslara ihtiyaç var sirf keyfinden meb kurs acmiyor mesele bölüm kazanmak değil mesele kazandığın bölümün hakkını verebilmek

 3. iyi de devlete atanmıyor ki bu kurs ile, önce bi anlayalım, sonra çıkışalım lütfen aylin hanım. yazıyı daha dikkatlice okuduğunuzda özel kurumlar vurgusu yapıldığını anlayabilirsiniz. e tabi sizler üniversite sınavında bizden daha iyi puanlar alarak kazandınız, okuduğunu anlama konusunda da bizden iyisinizdir.

  • Yorumunuza katılıyorum. Biz de bu haberi yaptığımız için eleştiriliyoruz. Ancak bu kurs sonrasında MEB’e atanma gibi bir durum yok.

  • Ya birakin allah askina binlerce pdr ci ozelde bile is bulamazken oralarda hakki olmayan insanlarin calisabilmesi ne kadar dogru acaba. Biz bu bolumu kazanmak icin bir yerlerimizi yirtarken sizin 3 aylik bir kursla pdrci unvani almanizi gercekten alkisliyorum…

   • Arkadaşlar bu hakkı devlet veriyor siz devletten daha mı çok biliyorsuniz???susun bence…saygı duyun efendi olun devlet ne derse o dur sende uçacaksın arkadaşım.

   • Demekki iyi emek vermemisin halen işsiz olduğuna bakarsan ayrıca PDR okuyanlar boşa okumuş gözüküyor saygı empati hoşgörü sıfır belki atanamamanizin en büyük sebebi hak etmeyisinizdir

  • Her yerde açma şansları yok. MEB’in hizmet verebileceği, bina imkanının olduğu yerlerde verilir bu eğitim.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor