USD
3,6143
EURO
3,9060
ALTIN
144,5878

MEB Rehberlik Kursu Açıyor

Özel eğitim kurumlarında ve rehabilitasyon merkezlerinde çalışacak rehber öğretmenlerin sayıca yetersiz kalması nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı bazı bölüm mezunlarına rehberlik kursu açacak. 21 Aralığa kadar Özel Öğretim Kurumları Modülü Hizmet İçi Eğitim İşlemlerinden başvuran adayların başvuruları 24 Aralık 2015 tarihine kadar komisyon tarafından incelenecek ve onay verilecek. Reddedilen adaylara gerekçeyle sonuç iletilecek. MEB bu kursla […]

MEB Rehberlik Kursu Açıyor

Özel eğitim kurumlarında ve rehabilitasyon merkezlerinde çalışacak rehber öğretmenlerin sayıca yetersiz kalması nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı bazı bölüm mezunlarına rehberlik kursu açacak. 21 Aralığa kadar Özel Öğretim Kurumları Modülü Hizmet İçi Eğitim İşlemlerinden başvuran adayların başvuruları 24 Aralık 2015 tarihine kadar komisyon tarafından incelenecek ve onay verilecek. Reddedilen adaylara gerekçeyle sonuç iletilecek. MEB bu kursla beraber özel okulların ve özel rehabilitasyon merkezlerinin rehber öğretmen ihtiyacını karşılamayı amaçlıyor.

Kurslar 4 Ocak 2016- 5 Şubat 2016 tarihleri arasında Erzurum, Ankara, Yalova, İstanbul, Aksaray, Mersin ve Rize illerindeki hizmetiçi eğitim enstitülerinde 1730 kişiye verilecek.

Kursa başvurabilecek aday şartları ve bölümleri şu şekilde:

Rehberlik Kursu

MEB’in resmi yazısına ve ayrıntılara ulaşmak için tıklayınız

YORUMLAR


  2 YORUM

  • hacer Aralık 17, 2015

   Merhaba ben sosyoloji son sinif ogrencisiyim.ayni zamanda felsefe igretmenlifi formasyon almaktayim.haziran ayinda formadyinu almis ve mezun olmus olcagim.suanda bu kursa basvurabilirmiyim

   Cevapla

  • admin Aralık 17, 2015

   Merhabalar, sosyoloji bölümünden mezun olmuş pedagojik formasyon olanlar diyor madde b'de. Sanırım bu nedenle başvuramazsınız.

   Cevapla

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır İnternet sitemizde yayınlanan makale, yazı ve dokümanlar izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.