USD
3,6143
EURO
3,9060
ALTIN
144,5878

MEB’de Öğretmenlere Rotasyon Tarihini Açıkladı

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlere rotasyonun 2017 yılında uygulanacağını açıkladı.

MEB’de Öğretmenlere Rotasyon Tarihini Açıkladı

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlere rotasyonun 2017 yılında uygulanacağını açıkladı. Daha önce defalarca gündeme gelen ve gerçekleştirilmek üzereyken son anda iptal edilen rotasyon tekrar MEB’in gündemine geldi.

MEB yetkililerin yaptığı açıklamaya göre öğretmen rotasyon uygulamasının 2017’de hayata geçecek.

Milli Eğitim Bakanlığından edinilen bilgilere göre Bakanlık rotasyon çalışmasını başlattı. Rotasyon için 8 yıllık çalışma süresi baz alınması konuşuluyor. Bu sürenin proje okullarında da uygulanması 8 yılın uygulanabileceği ihtimalini arttırsa da bu sürenin 12 aya çıkarılması muhtemel.

YORUMLAR


  9 YORUM

  • Ali veli Ekim 27, 2016

   Niye seçim yokmu

   Cevapla

  • melek Ekim 28, 2016

   Rotasyon gerekli..hatta sart..8 yila hem de..Milli egitimde malesef kidem yilina bakilmiyor.O okulda kac yilliksan ona bakip sozun geciyor. Bu ogretmnler kendilerini okulun sahibi gibi goruyorlar..Acil rotasyon sart..tesekkurler

   Cevapla

   • Hakan Ekim 28, 2016

    Melek kaç yıllık öğretmensin.Çok hoşuna gitmiş haber.Kendini hemen merkeze atma peşimdesin galiba.ROTASYONA HAYIR!

    Cevapla

   • as Kasım 22, 2016

    Kesinlikle rotasyondan yanayım. ..umarım bu kez olur..8 yıl gayet iyi.. bu arada ben merkezdeyim. ..ama rotasyon mutlaka olmalı.

    Cevapla

   • yasemin Aralık 13, 2016

    kesinlikle katılıyorum doğudada batıda da durum aynı

    Cevapla

  • Rotasyon sart Ekim 30, 2016

   Okulumda 8 yılımı calisiyorum 5yıldır tayin basvurusunda bulunmama ragmen ankara icinde 190 puanla tayinim cikmiyor İki gun idarecilik yapan ebs liler istedikleri okullara yerlesiyor Şimdi proje okullari çıktı bakan yetkisini kullanan ebs bu kurumlara personel atıyor Sonuc daha sayamadigimiz haksızlıklar nedeniyle sistem tıkanıyor sonuc rotasyon

   Cevapla

  • okan Kasım 2, 2016

   Rotasyon zaten illaki şart olcak çünkü ögretmen doluluk oranları arttı çogu yerde açık kalmada ve nakiller 1 2 seneye tıkanacak ya emekli edecek ya rotasyon baska care kalmadı çünkü

   Cevapla

   • admin Kasım 4, 2016

    Evet tespitiniz doğru, artık tıkanmalar başladı. Birkaç yıla sistem iyice kilitlenecek.

    Cevapla

  • Ebru Kasım 19, 2016

   Bence cok yerinde bir karar .Iyi okula kapagi atan olunceye kadar kaliyor.Kotu okulda calisan ogretmen basarisiz damgasi yiyor.Iyi okuldaki ogretmenleri kotu okullara verin de basariyi yukseltsinler.

   Cevapla

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır İnternet sitemizde yayınlanan makale, yazı ve dokümanlar izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.