• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Mültecilere Online Üniversite Eğitimi

Mültecilere Online Üniversite Eğitimi

Yaşar Üniversitesi, mültecilere yükseköğrenim imkanı sağlamak için anlaşma imzaladı. Anlaşma ile binlerce öğrenciye eğitim verilecek.

Yaşar Üniversitesi, Türkiye’de yaşayan başta 3 milyona yakın kayıtlı Suriyeli olmak üzere sığınmacıların yüksek eğitime ulaşabilmesi için “Kiron Platformu” ile işbirliği anlaşmasına imza attı.

Kiron Açık Yüksek Eğitim Platformu, Almanya’da sosyal sorumluluk bilinciyle hareket eden bir grup genç girişimci tarafından mültecilerin eğitim alabilmesi için başlattıkları proje olarak biliniyor.

İnternet üzerinden online derslerle eğitim veren ve “mülteci üniversitesi” olarak adlandırılan “Kiron Platformu”nda 2 binden fazla öğrenci bulunuyor ve bu öğrenciler, Almanya, Fransa, Türkiye ve Ürdün’de 30’a yakın üniversitenin ve eğitim kurumunun akademik ortaklıkları ile tamamen ücretsiz lisans eğitimi alabiliyor.

Temin edilen eğitim araç gereçleriyle 42 binden fazla mültecinin eğitim alması sağlanırken, Yaşar Üniversitesi Selçuk Yaşar Kampusu’nda bir araya gelen iki kurum yetkilileri, “sürekli eğitim merkezi” kapsamında sertifika programı tasarlamaya karar verdi.

İmzalanan protokole dünyanın birçok üniversitesinin online derslerle katkı sağladığı bir havuzdan Türkiye’de kayıtlı olan Suriyeliler ve sığınmacılar ders alma imkanına kavuşacak. Yaşar Üniversitesi, “Açık ve Uzaktan Öğrenme Merkezi”nde hazırladığı dersleri, uzaktan eğitimle mültecilere açacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor