Manşet, Öğretmen

11 Bin 285 Öğretmen Açığa Alındı

Z

☞ Sitemizi telefonunuz ve tabletiniz üzerinden takip etmek için uygulamamızı indirebilirsiniz GooglePlay

Daha önce Başbakan Binali Yıldırım’ın açıkladı 14 bin öğretmenin PKK bağlantısı nedeniyle açığa alınacak açıklamasından sonra Milli Eğitim Bakanlığı 11 bin 285 öğretmenin açığa alındığını resmi olarak duyurdu.

Bakanlık tarafından valiliklere gönderilen yazıda “güvenlik kuvvetlerince bölücü terör örgütüne karşı yürütülen iç güvenlik operasyonları ile güvenlik amacıyla alınan diğer tedbirleri ve bazı illerde ilan edilen sokağa çıkma yasağını akamete uğratmak ve eğitim öğretim hakkını engelleyici nitelikte eylemlere katılarak terör örgütüne destek verici nitelikte faaliyetlerde bulunduğunun tespit edildiği bildirildi.” Bu nedenle bu öğretmenler hakkında uzaklaştırma tedbirinin verilmesini ve acil olarak tebligat yapılması istendi.

Söz konusu rakamın 29 Aralık 2015 tarihinde Eğitim-Senin düzenlemiş olduğu 1 günlük okula gitmeme eylemi sonrasında oluşturulduğu, gerekli soruşturmaların devam ettiği ve bunun sonucu olarak açığa alma sayısında artış olacağı iddia edildi.

Açığa Alınan 11 Bin 285 Öğretmenin İsim Listesi

Açığa alınan öğretmenlerin tebligatlarının 9 Eylül 2016 tarihine kadar yapılması bekleniyor. Açığa almalar sonrasında kesinleşen illere göre açığa alınan öğretmen isim listesini bu sayfa altından takip edebilirsiniz.

Tunceli’de Açığa Alınan Öğretmenler: Tunceli Valiliğinin açıklamasına göre Tunceli’de 504 MEB personeli açığa alınmıştır. 504 kişinin 418’i öğretmen 86’sı ise MEB bünyesindeki diğer personellerden oluşmaktadır. Tunceli genelinde 950 öğretmen görev almaktadır. Açığa almalarla kent genelindeki öğretmenlerin yarısından fazlası açığa alınmış oldu.

Diyarbakır’da açığa alınan öğretmenler: Diyarbakır genelinde 4 bin 313 civarında MEB personelinin açığa alındığı bildiriliyor.

Van’da Açığa Alınan Öğretmenler: Bugün haber ajanslarına düşen bilgiye göre Van’da 733 öğretmen MEB tarafından açığa alınmıştır.

Batman’da Açığa Alınan Öğretmenler: 700 öğretmen terör soruşturması nedeniyle açığa alınmıştır.

Artvin Hopa’da Açığa Alınan Öğretmenler: Hopa’da 35 öğretmenin açığa alındığı bilgisi geldi.

Gaziantep’te Açığa Alınan Öğretmenler: Gaziantep’te 407 öğretmen PKK soruşturmasında açığa alınmıştır.

Adıyaman’da Açığa Alınan Öğretmen Sayısı: Adıyaman’da PKK soruşturması çerçevesinde 416 öğretmenin açığa alındığı söyleniyor.

Mardin’de Açığa Alınan Öğretmen Sayısı: Mardin ilinde 700 öğretmen soruşturma kapsamında açığa alınmış.

Bingöl’de Açığa Alınan Öğretmen Sayısı: Bingöl’de PKK soruşturması sonrasında 90 öğretmen açığa alındı.

Facebook Öğretmen Sayfamızı beğenmek için tıklayınız

Soru – Cevap Paylaşımları yapabileceğiniz Facebook Öğretmen Grubumuza katılmak için tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir