Manşet, Öğretmen

19-20 Mayıs Tatil mi? Ek Ders Ödenir mi?

19 Mayıs’ın yaklaşmasıyla beraber tüm çalışanların ve öğrencilerin merakla beklediği haberlerin başında 20 Mayıs Cuma gününün tatil olup olmadığı yer almakta.

Resmi Gazete’de yayımlanan şekliyle Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğine göre sadece 19 Mayıs günü tatildir. 20 Mayıs’ın tatil olmasıyla ilgili hiçbir madde yoktur.

Ancak özellikle de turizm sektörünün bu sene durağan olması sebebiyle 20 Mayıs’ın da tatil yapılması ve böylelikle 4 günlük bir tatille iç turizmin biraz canlandırılması yönünde yorumlar yapılmaktadır. Bu nedenle özellikle öğrencilerin gözü gelebilecek bir tatil haberinde. 20 Mayıs’ın tatil olmasıyla ilgili bir gelişme olması durumda anlık olarak sizlere bu durumu aktaracağız.

19 Mayıs Tatilinde Öğretmenlerin Ek Ders Kesilir mi?

Milli bayramlarda okulların tatil olması durumunda ek dersler o gün eğitim faaliyeti yapılmış gibi ödenecektir. 20 Mayıs Cuma gününün de tatil olması durumunda aynı şekilde ek ders kesintisi yaşanmayacaktır. Ancak bu tarihlerde var olan ders dışındaki; yetiştirme kursları ve ders dışı egzersiz çalışmaları yapılmaması durumunda ek ders ödenmeyecektir.

 Facebook Öğretmen Sayfamızı beğenmek için tıklayınız

Soru – Cevap Paylaşımları yapabileceğiniz Facebook Öğretmen Grubumuza katılmak için tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir