KPSS, Manşet, Öğretmen

2017’de 30 Bin Öğretmen Ataması Hangi Ayda Yapılacak?

2Q==

Daha önce 2017 öğretmen atamasıyla ilgili yetkili isimlerden çok sayıda demeç gelmişti. Maliye Bakanlığının 2017 memur alımlarıyla ilgili belirlediği 60 bin kadronun yarısına yakını Milli Eğitim Bakanlığına verileceği daha önce açıklanmıştı. (Maliye Bakanının 30 bin öğretmen ataması haberine bakabilirsiniz) Şimdi atama bekleyen öğretmenlerin merakla beklediği bir diğer soru da 2017 yılında atanacak olan 30 bin öğretmen hangi dönemde yapılacak.

Atama bekleyen öğretmenlerin bir bölümü 30 bin atamanın Şubat döneminde yapılmasını istiyor. Ancak büyük bir kesim de bu durumda Ağustos döneminde atama olmayacağı, bu nedenle 2017 KPSS’ye giren öğretmen adaylarının boşuna ders çalışmış olacağını savunuyor. Peki 2017 öğretmen ataması ne zaman yapılacak?

FACEBOOK ÖĞRETMEN SAYFASI

2017 Öğretmen Atama Takvimi Nasıl Olacak

Son günlerde MEB’in yapacağı öğretmen atamasının takvimi ile ilgili haberler yapılmaya başlandı. Bu haberlere göre 2017 yılında alınacak 30 bin öğretmenin 15 bini Şubat döneminde, geriye kalan 15 bin öğretmen ataması ise Ağustos döneminde yapılacak. Böylelikle MEB, 2017 KPSS’ye giren öğretmen adaylarını mağdur etmemiş olacak.

30 bin öğretmen atamasının tahmini kontenjanı haberimizi okuyabilirsiniz.

 

2017’de 30 Bin Öğretmen Ataması Hangi Ayda Yapılacak?” İçin 2 Sıkça Sorulan Sorular

  1. hayriye dedi ki:

    Ağustosta atama olursa 2016 kpssye girenlere haksızlık olacak şubatta 30 bin alim olsun 2017 kpss puaniyla da 2018 subatta alim olacak hem de daha fazla bu mezun olacak arkadaşlar neden bizim hakkimiza göz diktiler anlamadim o kadar çalıştık punimi aldik neden kontenjanlarimizin yarısını yeni mezun olacaklara verelim ki

  2. NECİP FAZIL dedi ki:

    Madem edebiyat öğretmeni ihtiyacı yoktu; neden açık öğretimde edebiyat bölümü açılarak 17 bin olan mezun sayısının 46 bine çıkmasına sebep olundu. (En çok mezun 46 binle şuan edebiyatta) .Böylece edebiyat mezunun atanması Kaf dağının ardındaki elma oldu, ulaşabilene aşk olsun. Burada söz konusu olan durum mezun sayısı ile öğretmen atamalarındaki kontenjan arasındaki uçurumdur.Böylesine önemli bir bölümün eğitim ve atamasının hesap edilmemiş olması,Türk Dili ve Edebiyatı mezunlarının mağdur edilmesi büyük bir talihsizliktir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir