2018 Meb Yönetici Ataması Yapılacak Mı?

2018 Meb Yönetici Ataması Yapılacak Mı?

Meb 2018 yılında yeni bir yönetici ataması planlıyor mu? Ek 1 ve mülakatlı yerleştirmeler devam edecek mi yoksa yeniden yazılı bir sınav sistemi mi geliyor?

Bilindiği üzere Meb yönetici atamaları görevlendirme kılavuzuna göre 2017 haziran – temmuz ayında ek 1 değerlendirmesi ve mülakat sınavları yapmış ve geçtiğimiz eylül ayı itibari ile sınavdan başarılı olan müdür – müdür yardımcıları görevlerine başlamıştı. Peki 2018 yılında Meb yönetici ataması planlıyor mu? Yönetici kadrolarında münhal bulunan yerlerin normu doldu mu? Bu konuda yöneltilen sorulara kamudanses.com olarak açıklık getirmek istedik.

 

2017 eylül ayında idareci görevlendirilmeleri yapılmış hatta ihtiyacı karşılanamayan eğitim kurumları için tekrar bir ek atama gerçekleşmişti. Ancak hala ihtiyacı karşılanamayan eğitim kurumlarının olduğu ve müdür yardımcısı iken müdürlük ünvanına geçen yönetici normlarının şuan boş kaldığı görülmektedir. Tüm bunların yanında 2. bir özür grubu atamasının yapılması normların güncellenmesini iyice geciktirmiştir.

 

Meb’den ise herhangi bir açıklama yapılmamasına rağmen, yeniden bir yönetici görevlendirmesi yapılacağı hatta bu görevlendirmelerin mülakat yerine yazılı sınav ile gerçekleştirileceğine dair iddialar gündemi meşgul etmektedir. Şuan için yönetici görevlendirmelerine ihtiyaç olsa dahi herhangi bir resmi açıklama bulunmamaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. Yonetici gorevlendirme yapilmali ……etrafimda gorevlendirmeler goruyorum ,bekleyenlerin hakki degilmi

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor