Manşet, Öğretmen

24 Kasım’da Öğretmenler Atama Haberi Bekliyor

9k=

Son yıllarda yüksek sayıda yapılan öğretmen atamaları bu yıl sınırlı sayıda kalmış ve tüm öğretmen atamaları sözleşmeli olarak yapılmıştı. Bundan dolayı büyük hayal kırıklığına uğrayan öğretmenler uzun süredir öğretmen ataması olması için mücadele ediyor.

Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerinin Maliye Bakanlığından kadro izni istedik açıklamalarıyla heyecanlı bir bekleyiş içerisine giren öğretmenlere bu güzel haber henüz resmi makamlarca verilmiş değil. Atama bekleyen öğretmenler 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Milli Eğitim Bakanından öğretmen atamaları konusunda müjdeli haber bekliyor. En güzel Öğretmenler Günü hediyesinin kendilerine verilecek olan atama haberiyle olacağını belirten öğretmenler Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a seslerini ulaştırmayı amaçlıyor. Yaptıkları Twitter etkiliğiyle seslerini duyuran öğretmenlere MEB tarafından güzel haberlerin gelmesini herkes gibi biz de bekliyoruz.

Daha öncede sendikalardan yapılan açıklamalarda Şubat 2017’de atama olabileceği belirtilmişti. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’de grup toplantısında yaptığı açıklamada 2017 Şubat’ta öğretmen atamasının olacağı gündemde demişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir