Manşet, Öğretmen

3 Boyutlu Öğretmen Yetiştirme Simülasyonuna Almanya Talip Oldu

Öğretmenlerin, öğretmen adaylarının ve eğitim yöneticilerinin mesleki eğitimleri için yarı gerçeklik ve 3 boyutlu oyunlarla desteklenerek hazırlanan öğretmen eğitimi simülasyonu Sınıfta, yurt dışında da ilgi görüyor.

Fatih Projesi kapsamında, ODTÜ Teknokentte, ODTÜ ve Siirt Üniversitelerinin akademik desteği ile yürütülen AR-GE çalışmaları sonucunda ortaya çıkan Sınıfta, Avrupa’nın köklü üniversitelerinden biri olarak kabul edilen, Köln Üniversitesi’nin de dikkatini çekmeyi başardı.

Üniversite Sınıfta Projesinin Almanca’ya çevrilmesini istiyor.

untitled-4Köln Üniversitesi yetkilileri, ülkemizde uygulamaya konulan Sınıfta projesinin, yetiştirmekte oldukları öğretmenler için farklı bir deneyim olacağını dile getirerek, uygulamanın Almanca’ya çevrilmesini istediler.

Sınıfta, Öğretmen Eğitimi Simülasyonu Nedir?

Yarı gerçeklik ve 3 boyutlu tasarımlarla oluşturulan sınıf ortamında oyunlarla desteklenen uygulama, öğretmen adaylarının farklı sınıf ortamlarında, farklı öğrenme yöntem ve tekniklerini oyunlarla uygulamaya koymalarını, mevcut bilgilerini geliştirmelerini hedefleyen, dijital öğrenme ortamı vadediyor.

Hazırlanan simülasyon, katılımcı öğretmenler, öğretmen adayları, yöneticiler gibi eğitim ve öğretimin her kesiminin, çalıştığı ortamlara benzer veya çok daha farklı ortamlar ve sınıflarda ders işlemelerini sağlarken, farklı yöntem ve teknikleri de dijital olarak denemelerine imkan tanıyor.

Dünyanın En Büyük İnteraktif Eğlence Fuarı Gamescom’da Tanıtımı Yapılacak

Köln Üniversitesinin ilgisi, Sınıfta interaktif öğretmen eğitim simülasyonunun dünyanın en büyük interaktif eğlence fuarı Gamescom’da tanıtılması için de büyük bir fırsat yakalandığını dile getiren yetkililer, bu fırsatla, dünyanın birçok ülkesinde Sınıfta projesini tanıtma ve sunma fırsatına kavuştuklarını dile getirdiler.

Fatih Projesi kapsamında, öğretmen adayları, yöneticiler ve öğretmenlerin katılımıyla dijital ortamda gerçekleştirilen dersler, hazırlanan ders planları ve değerlendirme çalışmaları detaylı istatistiksel verilerle, doğru tekniğin doğru ortamda doğru şekilde kullanılabilmesinde kılavuzluk ediyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir