Diğer, Manşet

3 Yeni Fakülte Daha Kuruldu

Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Bakanlar Kurulu kararında bazı yükseköğretim kurumlarına bağlı olarak enstitü, fakülte ve yüksekokulların kurulması, kapatılması ve adlarının değiştirilmesine karar verildi.

Buna göre; Akdeniz Üniversitesi’ne bağlı olarak Spor Bilimleri ve Serik İşletme fakülteleri, Bülent Ecevit Üniversitesi’ne bağlı olarak Sağlık Bilimleri Fakültesi, Mersin Üniversitesi’ne bağlı olarak İslami İlimler Fakültesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi ile Nuh Naci Yazgın Üniversitesi’ne bağlı olarak Sağlık Bilimleri enstitülerinin kurulmasına karar verildi.

Kararla bazı fakültelerin de adları değiştirildi. Buna göre; Dumlupınar Üniversitesi Rektörlüğü’ne bağlı olan İlahiyat Fakültesi’nin adının İslami İlimler Fakültesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi Rektörlüğü’ne bağlı olan Mühendislik ve Bilgisayar Bilimleri Fakültesi’nin adının Mühendislik Fakültesi, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörlüğü’ne bağlı olan Gülhane Askeri Tıp Fakültesi’nin adının Gülhane Tıp Fakültesi, Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nün adının ise Gülhane Sağlık Bilimleri Enstitüsü olarak değiştirilmesine karar verildi.

Kapatılan fakülte ve yüksekokullar da şöyle sıralandı:

Akdeniz Üniversitesi’ne bağlı olan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Bülent Ecevit Üniversitesi’ne bağlı olan Zonguldak Sağlık Yüksekokulu, İstanbul Medeniyet Üniversitesi’ne bağlı olan Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir