Manşet, Memurlar, Öğretmen

30 Ekim Cuma ve 2 Kasım Pazartesi Tatil mi?

2Q==

29 Ekim Cumhuriyet Bayramından dolayı 28 Ekim Çarşamba öğleden sonra , 29 Ekim Perşembe  ve 30 Ekim Cuma günü resmi tatil. 1 Kasım seçimlerinden dolayı 2 Kasım Pazartesi gününün de tatil olması bekleniyor.

Son Dakika: Başbakanlık basın merkezinden yapılan açıklamaya göre 30 Ekim Cuma günü kamu çalışanları idari izinli sayılacak. Böylelikle memurların 29-30-31 Ekim ve 1 Kasım tarihlerinde kesintisiz 4 gün tatilleri olacak. 2 Kasım Pazartesi günü de okulların tatil olması durumunda öğrencilerin ve öğretmenlerin kesintisiz 5 günlük tatilleri olacaktır.

Kamuoyunun beklentisi 30 Ekim Cumanın  da tatil olmasıyla 29-30-31 Ekim ve 1-2 Kasım günlerinin tatil olarak birleşmesi ve kesintisiz 5 günlük bir tatilin açıklanması. Bu durumun gerçekleşmesi düşük bir ihtimal olarak durmakta. Ancak seçim haftası olması nedeniyle hükümetin böyle bir karar alması kamuoyuna sürpriz de olmayacaktır. 30 Ekim Cuma gününün tatil olması durumunda sayfamızdan gerekli paylaşımları anlık olarak paylaşacağız.

Seçimden bir gün sonrası okulların tatil olması kesinmiş gözüyle bakılıyor fakat yönetmeliklerde böyle bir tatilin varlığı söz konusu değil. Ancak pazar günleri yapılan seçimlerin gece saatlerine kadar sürmesi nedeniyle okulların bir sonraki gün eğitime hazır olmaları konusunda sıkıntılar yaşanmaktadır. Bu nedenle seçimlerden bir gün sonrasında okulların tatil olmasıyla seçim nedeniyle kirletilen ve düzeni değiştirilen sınıfların eski haline getirilmesi sağlanıyor. 1 Kasım 2015 seçimlerinden sonraki gün olan 2 Kasım 2015 Pazartesi günü okulların  bu nedenlerle tatil olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Ancak bununla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Bu konuda resmi bir açıklama yapılması durumunda sayfamızda bu haberi paylaşacağız.

Not: Resmi tatil olan 28-29-30 Ekim ve 2 Kasım tatillerinde ek ders kesintisi yapılmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir