Manşet, Öğretmen

6 bin Öğretmen Göreve İade Edildi

2Q==

Göreve Geri Dönen Öğretmenlerin Tam İsim Listesi İçin TIKLAYINIZ

GooglePlay

6 bin öğretmen göreve geri dönüyor. CHP Milletvekili Ceyhun İrgil, sosyal medyadan yaptığı açıklamada 6 bin öğretmenin göreve geri döndüğünü, bu konuda illere tebliğlerin yapıldığını belirtti. Bu açıklamanın ardından Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı da 6 bin civarında öğretmenin göreve iade edildiğini açıkladı. Aynı zamanda Eğitim Sen’den yapılan açıklamada, mücadele sonrasında 6 binden fazla öğretmenlerinin göreve geri döndüğü belirtildi.

Görevine iade edilen 6 bin öğretmenin büyük bir çoğunluğu çeşitli eylemlere katılan ve eylül ayında açığa alınan Eğitim Sen’li öğretmenlerden oluşmakta. Bu konuda Van’dan gelen haberlerde 466 öğretmenin bugün itibariyle göreve iade edildiği bildirildi. Aynı şekilde açığa alınan öğretmen sayısında en üst sırada yer alan Diyarbakır’da da 2 bin 253 öğretmenin göreve geri döndüğü bildirildi. Dün Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz da yaptığı açıklamada bugün 5 bin öğretmenin göreve iade edileceğini bildirmişti.

Göreve geri dönen öğretmenlere açığa alındıkları sürede alamadıkları özlük ve maaş hakları geri iade edilecek.

Göreve İade Edilen Öğretmenler Listesi

Göreve Geri Dönen Öğretmenlerin Tam İsim Listesi İçin TIKLAYINIZ

MEB göreve dönen öğretmenler hakkındaki soruşturma ve incelemenin devam ettiğini açıkladı. TIKLAYINIZ

Göreve dönen 6 bin öğretmen listesi şu şekilde:

-Van genelinde 733 öğretmen açığa alınmıştı. Van’da açığa alınan öğretmenlerden 466’sı bugün göreve iade edilmesine başlanmış.

-Van’da 466 öğretmen göreve iade edildi. Açıklamayı Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü yaptı. Göreve iade tebligatlarına bugün başlanıyor. Van’da göreve dönen öğretmenler listesi için tıklayınız

– Diyarbakır’da 2253 öğretmen göreve iade edildi. İl MEM göreve geri iade edilen öğretmenlerin tebligatlarına bugünden itibaren başladı. Diyarbakır’da 4 bin 319 öğretmen açığa alınmıştı. Diyarbakır’da göreve dönen öğretmenlerin isimleri için tıklayınız

Batman’da 803 öğretmen göreve iade edildi. İlgili yazı İl MEM’e ulaştı.

Hatay’da 925 öğretmen göreve iade edildi.

Adıyaman’da 400 öğretmen göreve iade edildi.

Şanlıurfa’da 400 öğretmen göreve iade edildi.

Göreve geri dönen öğretmenler listesi sürekli güncellenmektedir. Lütfen sayfamızı belli aralıklarla yenileyiniz.

FACEBOOK ÖĞRETMEN SAYFASI

FACEBOOK ÖĞRETMEN GRUBU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir