Formasyon

Adıyaman Üniversitesi Formasyon İlanı

Yeni2015-2016 Öğretim Yılı Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı başvuruları sonuçları aşağıda belirtilmiştir. Buna göre kesin kayıt hakkı kazanan adayların 21-24 Aralık 2015 tarihleri arasında Halk Bankası TR 6200 0120 0918 1000 0500 0085 Iban nolu hesaba Formasyon 1. taksit  (1.027,00 TL) ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu, ön kayıttaki belgelerin onaylı suretleri ve 2 adet fotoğraf ile Eğitim Fakültesi pedagojik formasyon birimine şahsen ya da vekaletle başvurmaları gerekmektedir.

– OKUYANLAR LİSTESİ

– MEZUNLAR LİSTESİ

 2015-2016 ÖĞRETİM YILI PEDAGOJİK FORMASYON EĞİTİMİ

SERTİFİKA PROGRAMI BAŞVURU KAYIT KABUL ESASLARI

Genel Bilgi

2015-2016 Eğitim-Öğretim yılında açılacak olan Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı için Üniversitemiz tarafından alınan karar doğrultusunda 800 kişilik kontenjan açılmıştır. Bu kontenjanın %75’i Üniversitemiz son sınıf öğrencilerine, %25 mezun öğrenciler (Üniversitemizden ve diğer üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olanlar) için ayrılmıştır. Buna göre, bölümler bazında kontenjan dağılımı Tablo:2’de belirtilmiştir.

(a) Başvuru İşlemleri

Başvurular 07/12/2015-11/12/2015 tarihleri arasında şahsen veya mazereti olanlar noter vekaleti ile yetkili kıldığı kişiler aracılığıyla yapabileceklerdir. Posta, faks veya kargo ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Başvuru işlemleri bittikten sonra bölümlere ayrılan kontenjanlara göre listeler düzenlenerek Adıyaman Üniversitesi ve Eğitim Fakültesi web sayfasında ilan edilecek olup, kesin/yedek liste kayıt işlemleri Tablo:1 (Başvuru Takvimi)’de belirtilen tarihler doğrultusunda yürütülecektir.

(b) Başvuruların Değerlendirilmesi

Programa kabul edilecek öğrencilerin belirlenmesi, lisans not ortalamasına göre (100’lük sistem) yapılacaktır. (Not Durum Belgesinde not ortalaması 4’lük sisteme göre olan adaylar, varsa kendi Üniversitelerine ait resmi onaylı dönüşüm tablosu belgesini ibraz etmeleri gerekmektedir. İbraz edemeyen adayların dönüşüm işlemi tarafımızdan YÖK dönüşüm tablosu kullanılarak yapılacaktır.

(1) Lisans öğrencileri için; ilgili programa başvuran öğrencilerin genel akademik not ortalamasının eşitliği halinde sırası ile üniversiteye giriş puanları ve alt dönemlerden dersin olup olmadığı dikkate alınır.

(2) Mezun öğrenciler için; ilgili programa başvuran öğrencilerin genel akademik not ortalamasının eşitliği halinde üniversite giriş puanları dikkate alınır.

(c) Başvuru Kayıt İşlemleri

Başvurular 07/12/2015-11/12/2015 tarihlerinde mesai saatleri içinde yapılacaktır. Başvuru Kayıt İşlemleri için istenen belgeler aşağıda belirtilmişti.

– Ön Kayıt Formu

– Onaylı Lisans Diploması ve Mezuniyet Belgesi, (Yurtdışındaki üniversitelerden yükseköğretim kurumlarından mezun olanların diplomalarının denkliği, kayıt sırasında belgelendirilmelidir)

– Onaylı Öğrenci Belgesi (Okuyanlar için)

– Onaylı Transkript Belgesi

– Nüfus Cüzdan Fotokopisi (Aslını ibraz etmek kaydıyla)

– Üniversiteye yerleştiği yıla ait ÖSYM Yerleşme Sonuç Belgesi (Yerleşilen Yüksek Öğretim Programının adının yazıldığı yerleştirme sonuç belgesi)

 

(d) Ücretlendirme

Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı Ücreti 2.054,00 TL. olup iki taksit halinde (Birinci Dönem 1027 TL, İkinci Dönem 1027 TL.) her dönem başında Akademik Takvimde belirtilen tarihlerde yatırılacaktır. Ücretin yatırılacağı Banka ve Hesap numarası Kesin Kayıt Duyurusu ile birlikte ilan edilecektir.

(e) Başvuru Takvimi

07 Aralık 2015

11 Aralık 2015

17 Aralık 2015

21 Aralık 2015

24 Aralık 2015

25 Aralık 2015

28 Aralık 2015

31 Aralık 2015

01 Ocak 2016

04 Ocak 2016

06 Ocak 2016

08 Ocak 2016

21 Şubat 2016

Tablo: 1 Açıklama  Başlangıç Tarihi  Bitiş Tarihi
 Başvuru Tarihleri
 Asıl Liste İlan
 Asıl Liste Kesin Kayıt
 Birinci Yedek Liste İlan
 Birinci Yedek Liste Kesin Kayıt
 Kontenjan Boşluğu Durumunda İkinci Yedek Liste İlan
 Kontenjan Boşluğu Durumunda İkinci Yedek Liste Kesin Kayıt
 Birinci Dönem Derslerin Başlangıç ve Bitiş Tarihleri


(f) Muafiyet İşlemleri

Programa başlayanlar, ilk hafta içinde, yükseköğretim kurumlarında pedagojik formasyon eğitimi kapsamında daha önce alıp başarılı oldukları derslerden muaf tutulmak için başvuruda bulunabilirler. Muaf olunan dersler için ücret iadesi yapılmaz.

Özel Öğretim Kurumlarında veya MEB’e bağlı okullarda bir öğretim yılından az olmamak kaydıyla öğretmenlik yaptığını belgeleyenler, Öğretmenlik uygulaması dersinden muaf tutulabilir. Ayrıca, pedagojik formasyon derslerinin alındığı dönemde MEB’e bağlı okullarda ücretli öğretmenlik, özel öğretim kurumlarında sözleşmeli öğretmenlik veya Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı Kur’an Kursu Öğreticiliği yapmakta olanlar, Öğretmenlik Uygulaması dersinden muaf tutulabilir.

Kesin kayıt yapıldıktan sonra herhangi bir nedenden dolayı ayrılmak isteyenlerin ücret iadesi yapılmayacaktır.

 

Özel Öğretim Yöntemleri

Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı

Öğretmenlik Uygulaması

Seçmeli I

Seçmeli II

Formasyon Eğitimi Sertifika Programı Dersleri Birinci Dönem  İkinci Dönem
 Eğitim Bilimine Giriş
 Öğretim İlke ve Yöntemleri
 Ölçme ve Değerlendirme
 Sınıf Yönetimi
 Eğitim Psikolojisi

 

Üniversitenin duyurusuna ve kontenjana ulaşmak için tıklayınız

Anlık paylaşımlar, soru-cevaplar, başvuru durumları Facebook sayfasından sürekli güncellenmektedir. Facebook grubumuza katılmak için tıklayınız Facebook-icon

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir