Formasyon

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Formasyon İlanı

Yeni2015-2016 Pedagojik Formasyon Kesin Kayıt İlanı

Biyoloji
Konaklama ve Seyehat İşletmeciliği
Adalet
Arapça
Beden Eğitimi
Çoğrafya
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi
Felsefe
Fizik
Gazetecilik
İmam Hatip Lisesi Meslek Dersleri
İngilizce
Kimya
Laboratuvar Hizmetleri
Matematik
Muhasebe ve Finansman
Pazarlama ve Perakende
Sağlık ve Sağlık Hizmetleri
Tarih
Türk Dili ve Edebiyatı

Programa yerleştirilen adayların kesin kayıtları, ilgili tarihler arasında Eğitim Fakültesi 2. kat B-5 nolu ofiste şahsen başvurularla yapılacaktır.
Kesin kayıt işlemlerinin tamamlanabilmesi için adayların ilgili banka şubesine program ücretini yatırmış olmaları ve aşağıda yer alan belgeleri formasyon birimine teslim etmeleri gerekmektedir.

KESİN KAYIT İÇİN GEREKEN BELGELER
1- Başvuru formu (Online olarak yapılan başvuru sonucunda alınacaktır.)
2- Mezunlar için;
a) Geçici mezuniyet belgesi ya da diploma (Onaylı)
b) Not döküm (transkript) belgesi (Onaylı)
3- Son sınıf öğrencileri için;
a) Öğrenci belgesi (Onaylı)
b) Not döküm (transkript) belgesi (Onaylı)

Pedagojik Formasyon Sertifika Programı Ücreti 2.040 TL olup iki eşit taksit halinde (1.020 TL) güz ve bahar dönemi başında ödenecektir.
Güz yarıyılı için sertifika ücreti, programa kesin kayıt tarihleri esnasında, Bahar yarıyılı için ödeme ise bahar yarıyılı ders kayıtları esnasında yapılacaktır.
Ödemeler, Vakıflar Bankası TR56 0001 5001 5800 7299 7184 14 nolu hesaba yatırılacaktır. (Dekontta TC kimlik numarası ve ad-soyad mutlaka olmalıdır.) Kesin kayıt yaptıran öğrencilere, herhangi bir şekilde kayıt sildirme durumunda herhangi bir ücret iadesi yapılmayacaktır.

2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Formasyon Programı

2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Formasyon Programı
2015-2016 Eğitim Öğretim yılı itibariyle açılacak olan Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı ile ilgili tüm iş ve işlemler bu sayfada yer alan bilgilere bağlı olarak yürütülecektir.
Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının 25.11.2015 tarih ve 64949 sayılı yazısı kapsamında Üniversitemizde açılacak olan Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı için toplam 800 kontenjan tahsis edilmiştir.
Bu kontenjanların %75’ine tekabül eden 600’ü Üniversitemiz öğrencileri için %25’ine tekabül eden 200’ü ise formasyon programı açılmayan üniversitelerin son sınıf öğrencileri ile tüm mezun öğrencilerine tahsis edilmiştir.

Süreç İşlem Başlama Tarihi Bitiş Tarihi
Kayıt Süreci Ön Kayıt 04 Aralık 2015 11 Aralık 2015
Yerleştirme Sonuç İlanı 14 Aralık 2015
Kesin Kayıt 14 Aralık 2015 18 Aralık 2015
Ek Yerleştirme Sonuç İlanı 21 Aralık 2015
Ek Yerleştirme Kesin Kayıt 22 Aralık 2015 25 Aralık 2015
Güz Dönemi Dersler 28 Aralık 2015 14 Şubat 2016
Ara Sınavlar 18 Ocak 2016 24 Ocak 2016
Yarıyıl Sonu Sınavları 15 Şubat 2016 17 Şubat 20116
Bütünleme Sınavları 18 Şubat 2016 20 Şubat 2016
Bahar Dönemi Ders Kayıtları 15 Şubat 2016 21 Mart 2016
Dersler 22 Şubat 2016 29 Mayıs 2016
Ara Sınavlar 4 Nisan 2016 10 Nisan 2016
Yarıyıl Sonu Sınavları 30 Mayıs 2016 1 Haziran 2016
Bütünleme Sınavları 2 Haziran 2016 4 Haziran 2016

BAŞVURU
Üniversitemiz ilgili programlarına devam etmekte olan son sınıf (7 veya 8 inci yarıyıla kayıtlı) öğrenciler ile 3 üncü sınıf (5 veya 6 ncı yarıyıla kayıtlı) olup mezuniyet aşamasında (2016 Bahar döneminde mezun olabilecek) olan öğrencilerin ön kayıt işlemleri Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) üzerinden yapılacaktır.
3 üncü sınıf (5 veya 6 ncı yarıyıla kayıtlı) öğrencilerin ön kayıt işlemlerinin onaylanabilmesi için bu öğrencilerin 2015-2016 eğitim-öğretim yılı bahar yarıyılı sonunda mezun olabileceklerini danışman ve bölüm/anabilim dalı başkanı tarafından imzalı belgelemesi gerekmektedir. Yanlış beyanda bulunan veya yanlış bilgiye sahip belgeyi onaylayanlar ile ilgili olarak gerekli işlemler yapılacaktır.
Üniversitemize tahsis edilen kontenjanların %75’i halen son sınıfta olup mezuniyet aşamasına gelen Üniversitemiz kayıtlı öğrencilerine, %25’i ise diğer Üniversite öğrencileri ile mezunlara ayrılmıştır.
Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı açılmasına izin verilen diğer Üniversitelerin son sınıf öğrencileri Üniversitemizde açılan programa başvuru yapamayacaklardır.
Başvurular ilgili tarihler arasında Öğrenci Bilgi Sistemi internet adresinden yapılacaktır. Başvurunun nasıl yapılacağı ile ilgili detaylı bilgiye verilen adreste ulaşılabilecektir.
Başvuru yapmak için lütfen için tıklayınız.
Mezun olunan yükseköğretim programına göre başvuru yapılabilecek öğretmenlik alanları içintıklayınız.
Üniversitemizde Açılacak Programlar İçin Tıklayınız

DEĞERLENDİRME
Programa kabul edilecek öğrenci adaylarının yerleştirme işlemleri başvuranlardan halen bir yükseköğretim kurumuna kayıtlı öğrenciler için 2015-2016 eğitim öğretim yılı başındaki AGNO’larına, mezun olan öğrencilerin ise mezuniyet Ağırlıklı Genel Not Ortalamalarına (AGNO) göre yapılacaktır.
AGNO’larda eşitlik olması halinde öncelikle üniversiteye giriş yılı daha eski olanlara, eşitliğin devam etmesi halinde doğum tarihi daha eski olanlara öncelik verilecektir.
Not döküm (transkript) belgelerinde not ortalaması 100’lük sisteme göre olan adayların ortalamaları YÖK Dönüşüm Tablosuna göre 4’lük sisteme dönüştürülecek ve başvuruda 4’lük sistemdeki AGNO girilecektir.
Dönüşüm tablosu için tıklayınız.

KESİN KAYIT
Programa yerleştirilen adayların kesin kayıtları ilgili tarihler arasında Eğitim Fakültesi 3. kat C-25 nolu ofiste şahsen başvurularla yapılacaktır.
Kesin kayıt işlemlerinin tamamlanabilmesi için adayların ilgili banka şubesine program ücretini yatırmış olmaları ve aşağıda yer alan belgeleri Dekanlığa teslim etmeleri gerekmektedir.

KESİN KAYIT İÇİN GEREKEN BELGELER
1- Başvuru formu (Online olarak yapılan başvuru sonucunda alınacaktır.)
2- Mezunlar için;
a) Geçici mezuniyet belgesi ya da diploma (Onaylı)
b) Not döküm (transkript) belgesi (Onaylı)
3- Son sınıf öğrencileri için;
a) Öğrenci belgesi (Onaylı)
b) Not döküm (transkript) belgesi (Onaylı)

Pedagojik Formasyon Sertifika Programı Ücreti 2.040 TL olup iki eşit taksit halinde (1.020 TL) güz ve bahar dönemi başında ödenecektir.
Güz yarıyılı için sertifika ücreti, programa kesin kayıt tarihleri arasında, Bahar yarıyılı için ödeme ise bahar yarıyılı ders kayıtları arasında yapılacaktır.
Ödemeler, Vakıflar Bankası TR56 0001 5001 5800 7299 7184 14 nolu hesaba yatırılacaktır. (Dekontta TC kimlik numarası ve ad-soyad mutlaka olmalıdır.)

DERSLER
Güz döneminde dersler, Üniversitemiz Uzaktan Eğitim Merkezi tarafından, ilgili merkezin usul ve esasları kapsamında yürütülecektir. Bahar yarıyılında yer alan dersler Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde yapılacaktır.
Programa kesin kayıt yaptıran öğrenciler için bilgilendirme Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi tarafından Uzaktan Eğitim Merkezi adresinde yer alan internet sayfası aracılığı ile yapılacaktır.

SINAVLAR
Sınavlar, Eğitim Fakültesi ile Uzaktan Eğitim Merkezi iş birliği ile ilgili tarihler arasında Üniversitemiz eğitim fakültesi binasında yapılacaktır.
Sınav sonuçlarına bağlı olarak öğrencilerin başarılarının belirlenmesi işlemleri Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Eğitim Fakültesinde uygulanmakta olan ilgili mevzuat hükümlerine bağlı olarak “Bağıl Değerlendirme Esasları” kapsamında gerçekleştirilecektir.

Anlık paylaşımlar, soru-cevaplar, başvuru durumları Facebook sayfasından sürekli güncellenmektedir. Facebook grubumuza katılmak için tıklayınız Facebook-icon

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Formasyon İlanı” İçin 10 Sıkça Sorulan Sorular

 1. saim dedi ki:

  Merhabalar…
  Ben Bakü Devlet Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümü mezunuyum. Pedagojik Formasyon programına başvurmak istiyorum fakat üniversitenizin sayfaları açılmıyor. Ayrıca bizim diplomalarda not ortalaması yazılmıyor. Trasnkript de yok. Not ortalamamız YÖK’te mevcut. Bu durumda ne yapabilirim? Teşekkürler

 2. Enis dedi ki:

  Bende acamiyorum,bende denklik var.fakat not ortolamasi ve transkrip de yok

 3. Yasemin dedi ki:

  Hocam Ben İstanbuldayım kesin kayıt için şahsen başvuru deniliyor . İstanbul’dan nasıl olucak oraya gelmem mümkün değil. Uzaktan eğitim deniliyor aydınlatmanızı dilerim
  Teşekkürler

  1. admin dedi ki:

   Merhabalar, ilk dönem uzaktan eğitim. Başvuru için gitmenizden başka bir çareniz de yok maalesef.

  2. burçin dedi ki:

   ben de ankaradan nasıl gidilecek uzaktan diyor ama 2.dönem yüz yüze sınavlar orada nasıl oluyor uzaktan anlamadım

 4. sibel dedi ki:

  merhabalar şu tarih itibari ile kayıt için, başvuru için geç mi kaldım acaba?

 5. sibel denktas dedi ki:

  kayıt için şuan geç mi kaldım..

  1. admin dedi ki:

   Maalesef hocam sonuçlar açıklanacak bugün.

 6. emirhan dedi ki:

  ilanda açık açık yazmışlar: diğer Üniversitelerin son sınıf öğrencileri Üniversitemizde açılan programa başvuru yapamayacaklardır.
  diye fakat Adalet için kesin kayıt hakkı kazananların arasında 3 tane anadolu üni açıköğretim fakültesi SON SINIF öğrencisi varsa alenen yazıyor bile 4. sınıf diye.
  bu saatte memurlar yerinde durur mu hiç, 5’e 10 kala aradım aradım açan yok, sabah ilk iş bunun için itirazımı bildireceğim

 7. Yasemin dedi ki:

  Hocam yedekten görünüyorum üniversite yedek kesin kayıt sayfasını bulamıyorum . Yedekler kesin kayıt hakkı aldımı ? İstanbul’ dayım onlıne kesin kayıt yaptırabiliyormuyum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir