Manşet, Sınavlar

AÖF Öğrencilerine Müjde

Z

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan’dan öğrencilere büyük müjde geldi. Gündoğan, Açıköğretim İktisat ve İşletme Fakültelerinden mezun olan ancak tek dersi kalan öğrencilerin dönem uzatmamaları için gerçekleştirilen tek ders sınavlarının üç derse çıkarıldığını duyurdu.

Gündoğan, bu haktan ön lisans veya lisans programlarına kayıtlı öğrencilerin yararlanacağını belirterek, bu yıldan itibaren üç dersten başarısız olan, bu dersleri başarıyla vererek mezun olabilecek öğrencilere yönelik olarak verilen üç ders sınav hakkının hangi öğrencilerin yararlanacağını açıkladı.

Prof. Dr. Gündoğan, kayıtlı olduğu bölüm ya da programlardaki tüm dersleri alan, üç dersten başarısız olması nedeni ile mezun olma şansını yitiren tüm öğrencilerin üç ders sınavına girebileceğinin altını çizdi.

Prof. Dr. Gündoğan, öğrencinin bu sınavına girebilmesi için, 2016/2017 öğretim yılı güz ya da bahar döneminde, o derslere kayıt yaptırmış olması şartının bulunduğunu bildirdi.

Gündoğan, üç dersten (DZ) ve/veya (YZ) harf notu alan öğrencinin üç ders sınav hakkının olmadığını da bildirdi.

Rektör Prof. Dr. Gündoğan, sınavların yurt içinde 22 Temmuz, yurt dışında ise 13 Ağustos tarihlerinde yapılacağını duyurdu.

Related Posts

AÖF Öğrencilerine Müjde” İçin 1 Sıkça Sorulan Sorular

  1. erdal yildiz dedi ki:

    Birde yanlışlar doğrularımızı götürmeseydi süper olacaktı…. lütfen bizi örgün öğretimle karistirmayip ders çalışma ve geçmede ki zorluğumuzu görsünler ve gerekeni artık lütfen yapsınlar…bildiğim kadarıyla hala yanlışlar doğruları götürüyor. Yanlış biliyorsam lütfen düzeltip doğrusu konusunda bilgilendirir misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir