Açık Öğretim, Manşet

AÖF’lilerden ‘4 yanlış bir doğruyu götürmesin’ talebi

Z

TMBB Dilekçe Komisyonu’na 4 yanlışın 1 doğruyu götürmemesi yönünde yüzlerce dilekçe geldi. Komisyonu dilekçe yağmuruna tutan öğrenciler, öğrenim başladıktan sonra sınavlarda 4 yanlış cevabın bir doğru cevabı silmesi yönünde karar alındığını, bu durumun eşitsizliğe yol açtığını belirtti.

Örgün eğitim sisteminde okuyan öğrencilere uygulanamayan sistemin Açık Öğretim Fakültesi’nde de uygulanmaması gerektiğini ifade eden öğrenciler hem çalışıp hem de evine karşı sorumlulukları olan kişilerin hayatlarını ders çalışma üzerine kurgulamasının zor olduğunu dile getirdi.

Cevapların yanlış olduğu durumda yanlış olarak kalmasını talep eden öğrenciler, bu durumun düzeltilmesini ve bundan sonraki sınavlarda uygulamanın kaldırılmasını istediler.

Açık Öğretim Fakültelilerin dışarından okuyan ve çalışan kişiler olduğunu ifade eden öğrenciler, diğer örgün öğretim kurumlarında olduğu gibi derslere girmediklerini, kendi imkanları dahilinde ders çalıştıklarını vurgulayarak, kendilerinin diğer sistemden farklı bir özelliklerinin olmasını istedi.

Bazı öğrenciler de uzaktan eğitim sisteminin bu uygulamayla daha da zorlaştırıldığını vurguladı.

Dilekçelerde, uygulamayla öğrencilerin notlarında büyük düşüşlerin meydana geldiği de vurgulandı.

Related Posts

AÖF’lilerden ‘4 yanlış bir doğruyu götürmesin’ talebi” İçin 2 Sıkça Sorulan Sorular

  1. fatma dedi ki:

    Eee sonuç nedir

  2. Fatma diyorki dedi ki:

    Böyle bir uygulama tamamiyle eşitsizlik başta böýle bir uygulama olacağını bilseydik hiç başlamazdık 3 sınifa geldik kendi imkanlarımızla çalışarak geciyorduk şimdi geçme sansımiz yok neden böyle bir uygulama getirildi halen anlamış değilim örgün eğitimde bile böyle bir uygulama yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir