Açık Öğretim, Manşet

AÖF’nin Amerika’daki İlk Sınav Heyecanı

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi (AÖF), yaklaşık 1,5 milyon öğrencisiyle en kalabalık üniversitelerin başında yer alıyor. AÖF, Amerika’da da eğitim veriyor ve ilk kez Amerika’da sınav yaptı.

“Açıköğretim Sistemi Kuzey Amerika Programları”na kayıtlı olan öğrenciler güz dönemi ara sınavlarına girdi.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sisteminden Sorumlu Rektör Yardımcısı ve Açıköğretim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Yücel Güney, Kuzey Amerika Programlarına kayıtlı olan öğrencilerin, 2016-2017 öğretim yılındaki ilk sınavlarına New York, Maryland ve Houston’da bulunan sınav merkezlerinde girdiğini söyledi.

Sınavların sabah vöe öğ4leden sonra olmak üzere iki oturumda yapıldığını söyleyen Güney, öğrencilerin heyecanlı olduğunun gözlendiğini belirtti.

Açıköğretim Sistemi Kuzey Amerika Programları ile ilgili bilgi veren Prof. Dr. Güney, Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Sistemi Kuzey Amerika Programlarının eğitim dilinin Türkçe olduğunu ifade ederek, Türkiye’de eğitimini yarım bırakarak Amerika’ya gidenlerin yoğun ilgisi ile karşılaştığını vurguladı.

Güney iş hayatına ara veren ya da henüz başlamayan ev kadınlarının, kariyerinin başında olup portföyünü genişletmek isteyen kişilerin de programa katıldığını kaydetti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir