KPSS, Manşet, Memurlar

Atılan Memurların Sayısı Kadar Yeni Memurlar Alınacak

9k=

Atılan Memurların Sayısı Kadar Yeni Memurlar Alınacak

Bildiğimiz gibi ülkemize yapılan bu darbe girişimi sonrası örgüt içinde bulunan ve katkı sağlayan bazı personellerin görevinden alınacağının bilgisi daha önce verilmişti. Bu personellerin genel olarak sınav sorularını dağıtma,Milli Eğitim Bakanlığının yapacağı hareketleri öğrenerek örgüt üst yetkililerine ulaştırma gibi hainlikleri bulunuyor.
Şuana kadar kesinleşen 21 bin memur görevinden alındı. Bu atılan memurların yerine aynı sayıda memurun alınması 667 sayılı kanun hükmünde kararname de (KHK) düzenlenmiştir ve ele alınmıştır.
Darbe girişiminden önce 50 bin civarında atama yapılması bekleniyordu. Bu sayıya atılan personellerde eklenecektir. Ancak 2016 yılı içerisinde 30 bin öğretmen, 10 bin KPSS memuru atanmıştır.
Tabii ki görevden alınan 21 binlik personeller bununla sınırlı kalmayacaktır. Bu sayının 40 binlere çıkacağını veya 21 binin içindeki bazı personellerin serbest bırakılıp tekrar memur olacağını bilemeyiz.
Tekrar atanacak personellerin 2016 yılında yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınav sonuçları neticesinde belirleneceğini de söyleyebiliriz.
Şuan her şeyin geliştirme ve çalışma üzerinde olunduğunun bilinmesi gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir