Gündem, Manşet

Başbakan’dan TEOG İle İlgili Açıklama

Z

Erzincan Üniversitesi tarafından düzenlene 2017-2018 akademik yıl açılışı ve fahri doktora tevcih programında söz alan Başbakan Yıldırım şöyle konuştu:

“81 ilimize en az bu kadar hizmet yaptık. Üniversite büyüdükçe, şehir büyüdükçe Türkiye büyüyor, Türkiye kalkınıyor. Durmadan yorulmadan güçlü Türkiye’yi inşa ediyoruz. Erzincan Üniversitesi’nden Türkiye’nin geleceğine damga vuracak nice bilim, kültür, siyaset adamları yetişmeye devam edecek. Bu uğurda çaba gösteren üniversitemizin saygıdeğer hocalarına, yöneticilerine ayrıca şükranlarımı sunuyorum. 2018-2019 için üniversite giriş sisteminde bazı yenilikler yapıldı. Sınav basitleştirildi. Eskiden 76 üniversite vardı, şimdi 186 üniversite var. Liselerden mezun olanların sayısı neredeyse üniversiteye gireceklerin sayısına yaklaştı.”

Başbakan Yıldırım, TEOG Sonrası Yeni Sistem ile ilgili de şunları dile getirdi:

 

“TEOG diye bilinen ortaokuldan liseye geçiş için bir sistem vardı. Bu sistemde de bir değişikliğe gidiyoruz. Bu seneden itibaren uygulayacağız. Bunun son şekli verildi, MEB, uzmanlar, hocalarımızın görüşleri, ilgili STK’ların görüşleri dikkate alınarak çerçeve çizildi. 1-2 gün içinde Milli Eğitim  Bakanımız bunu kamuoyu ile paylaşacak”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir