Gündem, Manşet

Bedelli Askerlik Çıkıyor mu? Bedelli Askerlik Açıklaması!

9k=

Son günlerde sosyal medya ortamında bedelli askerlik çıkacak mı ile ilgili çok sayıda paylaşım yapılmaktadır. Sosyal medya üzerinden On binlerce rakama ulaşan paylaşımlar gösteriyor ki çok sayıda kişi ve aile bedelli askerliği beklemektedir.

Ancak zor bir süreç içerisinde bulunduğumuz bugünlerde hükümetten bedelli askerlik konusunda herhangi bir olumlu açıklama yapılmış değil. En son ekim ayının başında Milli Savunma Bakanı Fikri Işık TV’de canlı yayına katılmış ve orada kendisine yöneltilen bedelli askerlik sorusuna: “Bedelli askerlikle ilgili şu anda herhangi bir çalışmamız yok. Hele ki terörle mücadele içerisinde olduğumuz bugünlerde böyle bir çalışmanın olmadığını söyleyebilirim. Sosyal medyadaki bedelli askerlik tartışmasını yakından takip ediyorum. Ancak bedelli askerlik meselesi sosyal medyaya göre yapılmaz.” şeklinde cevap vermişti.

Bedelli askerlik isteyen asker yükümlüsü kişiler ve ailelerin sosyal medyadaki etkinliği bugünlerde dikkat çekiyor. Fakat bu konuda Milli Savunma Bakanlığı ya da hükümet yetkililerin ne cevap vereceği merakla bekleniyor. Bedelli askerlikle ilgili gelişmeleri sitemizde paylaşmaya devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir