Formasyon

Düzce Üniversitesi Formasyon İlanı 2016-2017

☞  Uygulamamızı indirin, Formasyon ilanlarının bildirimi telefonunuza gelsin  GooglePlay

2016-2017 akademik yılı itibariyle mezuniyet aşamasında olan öğrenciler ile mezunlara yönelik üniversitemizde başlatılacak Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı için 5-9 Eylül 2016 tarihi itibariyle ön kayıtla başvuru alınacaktır.

Açıklamalar, ön kayıt işlemleri ve sürecin yürütülmesine ilişkin takvim aşağıda belirtilmiştir.

AÇIKLAMALAR:

 1. Öğretmenliğe kaynaklık eden lisans programları ile bunların denkliği YÖK tarafından kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim programlarına devam eden ve mezun olan öğrenciler için 800 kişilik Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı düzenlenecektir. (Bu alanların neler olduğuna ilişkin bilgilere http://ttkb.meb.gov.tr/www/ogretmenlik-alanlari/icerik/201 adresinden ulaşılabilir.)
 2. Yerleştirmelerde öncelik Düzce Üniversitesi mezunu ve öğrencilerine verilecektir. Yerleştirme işlemleri, Düzce Üniversitesine kayıtlı ve mezun öğrenciler ile diğer yükseköğretim kurumlarına kayıtlı ve mezun adaylar için ayrı ayrı yapılacaktır.
 3. Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programına lisans öğrencilerinden son sınıf, beklemeli ve mezunlar başvuru yapabilecektir. Son sınıf ve beklemeli öğrencilerin okutulan yılın bahar dönemi sonuna kadar mezun olabilecek durumda olmaları ve başarısız olup alttan aldıkları ders sayısının en fazla üç ders olması durumunda başvuru yapabileceklerdir. Okutulan yılın dönem sonuna kadar mezun olabilecek durumda olmayanların başvurularının kabul edilmeyecektir.
 4. Yerleştirme sıralaması Ağırlıklı Genel Not Ortalamasına (AGNO) göre yapılacak, puanlarda eşitlik olması durumunda yaşı küçük olanlara öncelik verilecektir.
 5. Kontenjanlara yerleştirmede 100’lük puan esas alınacaktır. Yerleştirme sıralamasının Ağırlıklı Genel Not Ortalamasına (AGNO) göre yapılmasına, yerleştirme alt sınırına ilişkin AGNO’nun 4’lük not sistemine göre 2.00 ve üzeri olması (100’lük not sistemi uygulayan üniversiteler kendi çevirdikleri 4’lük sistemi; olmayanlar YÖK’ün belirlemiş olduğu dönüşüm sistemi esas alınacaktır) asgari not olarak belirlenmiştir.
 6. Kesin kayıt hakkı kazananların kayıt esnasında belgeleri incelenecek, gerçek dışı beyanda bulunduğu tespit edilenler kayıt haklarını kaybedeceklerdir.
 7. Kontenjanların boş kalması halinde yedek kayıt ilanına çıkılacak olup, kayıt tarihleri ise aşağıdaki tabloda belirtilmiştir.
 8. Programa başvurular ön kayıt yoluyla 5 – 9 Eylül 2016 tarihleri arasında mesai saatleri içerisinde Düzce Üniversitesi Konuralp Yerleşkesinde bulunan Eğitim Fakültesi A Blok (Avni Akyol Hizmet binası) Zemin Katta ŞAHSEN yapılacaktır. Şahsen başvuru yapamayanlar 2. Kişi eliyle mazeret bildirir dilekçe göndererek kayıt yaptırabilirler. Fax ve posta ile başvuru kabul edilmeyecektir.
 9. Kesin kayıt hakkı kazananların listesi 10 Eylül 2016 tarihinde fakültemizin web sitesinden duyurulacaktır.
 10. Kesin kayıtlar 19-22 Eylül 2016 tarihleri arasında mesai saatleri içerisinde Düzce Üniversitesi Konuralp Yerleşkesinde bulunan Eğitim Fakültesi Formasyon Birimine şahsen yapılacaktır. Bu tarihlerde kaydını yaptırmayanlar kayıt hakkını kaybedecektir.
 11. Ön kayıt için ücret alınmayacaktır.
 1. Kesit Kayıt ücreti toplam 2054 TL (iki bin elli dört) olup dönem başlarında iki taksit halinde alınacaktır. Ücret yatırma işlemleri kesin kayıt ilanında açıklanacaktır. Herhangi bir nedenle kayıt sildirilmesi halinde kesinlikle ücret iadesi yapılmayacaktır.
 2. Fakültemizde uzaktan eğitim uygulaması bulunmamaktadır.
 3. Dersler 14’er haftadan oluşan 2 dönem halinde verilecektir. 1. Dönem derslerinin, kesin olmamakla birlikte, 24 Eylül Cumartesi başlaması planlanmaktadır.
 4. Derslerin, Cumartesi-Pazar günleri yapılması planlanmakla birlikte, ihtiyaç duyulması durumunda Cuma günü 17.00-22.00 saatleri arasında ders konulabilecektir. Dersler her iki dönem de dâhil olmak üzere haftanın iki günde tamamlanmak üzere, yapılması planlanmaktadır. II. Dönem Öğretmenlik Uygulaması (Staj) dersi, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı ortaöğretim okullarında Perşembe ve Cuma günü toplamda 6 saati uygulamalı, 1 saati ise teorik olarak Eğitim Fakültesi’nde olmak üzere yürütülecektir.
 5. Programda, Düzce Üniversitesi Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği hükümleri geçerli olup, teorik derslerde %70, uygulamalı derslerde ise %80 oranında devam zorunluğu mevcuttur.
 6. Pedagojik Formasyon Sertifika Programı, Düzce Üniversitesi Senatosu’nun 04.08.2016 tarih ve 2016/109 sayılı kararındaki usul ve esaslara göre yürütülür.
 7. Konuyla ilgili tüm açıklamalar fakültemiz web sitemizde yapılacak olup ayrıca telefonla bilgilendirme yapılmayacaktır..

ÖN KAYIT İŞLEMLERİ:

 Ön kayıt işlemleri 5 – 9 Eylül 2016 tarihleri arasında yapılacaktır.

 Ön kayıt başvuruları Düzce Üniversitesi Konuralp Yerleşkesinde bulunan Eğitim Fakültesi A Blok (Avni Akyol Hizmet Binası) zemin katta mesai saatleri içerisinde yapılacaktır.

 Belge suretlerinin “Aslı Gibidir” onayı, asıllarının ibraz edilmesi halinde Fakülte Sekreterliğince yapılacaktır.

 Belgelerin fotokopileri çektirilmiş olarak getirilmelidir. Kayıt esnasında fakültemizde fotokopi çekimi yapılmayacaktır. (Fotokopi çekimi merkezi derslikler ve kütüphanede yapılmaktadır.)

 Ön Kayıtta aşağıdaki belgeler istenecektir.

ÖN KAYITTA İSTENECEK BELGELER:

 1. Ön Kayıt Formu (Çıktı alınarak fotoğraf yapıştırılacak)
 2. Halen öğrenci olanlar için Öğrenci Belgesi; mezunlar için Diploma veya Geçici Mezuniyet belgesi (Onaylı)
 3. Transkript (Onaylı)
 4. Diğer üniversiteler için not dönüşüm belgesi (Açıklamalar 5. Maddede belirtilmiştir.)
 5. Nüfus Cüzdan Fotokopisi
PEDAGOJİK FORMASYON PROGRAMINA İLİŞKİN İŞ AKIŞ TAKVİMİ SÜREÇ İŞLEM BAŞLAMA TARİHİ BİTİŞ TARİHİ
KAYIT Ön Kayıt 5 Eylül 2016 9 Eylül 2016
Yerleştirme Sonuç İlanı

(Eğitim Fakültesi Ana Sayfasında)

http://www.ef.duzce.edu.tr

10 Eylül 2016
Kesin Kayıt 19 Eylül 2016 22 Eylül 2016
Ek Yerleştirme Sonuç İlanı 22 Eylül 2016; Saat 17.00’den sonra
Ek Yerleştirme Kesin Kayıt 23 Eylül 2016 24 Eylül 2016
BİRİNCİ DÖNEM Dersler 24 Eylül 2016* 15 Ocak 2017*
Yarıyıl sonu Sınavları 18 Ocak 2017* 19 Ocak 2017*
Bütünleme Sınavları 21 Ocak 2017*
İKİNCİ DÖNEM Dersler 4 Şubat 2017* Daha sonra ilan edilecektir.

Facebook Güncel Formasyon İlanları Sayfamızı Beğenmek İçin Tıklayınız

Pedagojik Formasyon Grubuna Katılmak İçin Tıklayınız Facebook-icon

Düzce Üniversitesi Formasyon İlanı 2016-2017” İçin 4 Sıkça Sorulan Sorular

 1. melike dedi ki:

  Merhabalar hangi bolumlere acilacak acaba

 2. Zeynep dedi ki:

  Merhaba
  Dersleri hafta sonu olan formasyon programlarına nasıl ulaşabilirim ? Hangi üniversitelerin hafta sonu formasyon programı olduğunu yazabilir misiniz? Tesekkurler

 3. Emine dedi ki:

  İkinci dönem formasyon için kayıt yaptırmak oluyor mu

  1. admin dedi ki:

   Eğer üniversiteler ilan verirlerse kayıt yaptırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir