Sınavlar

E-YDS Deneme Sınavı ve Sınava Giriş Belgeleri Yayımlandı

2Q==

Her Ay yapılan E-YDS, yani Elektronik Yabancı Dil Sınavı’nın Eylül ayı için olanının sınav giriş belgeleri yayımlandı. 24 Eylül 2016 tarihinde yapılacak olan sınav için aynı zamanda örnek bir deneme sınavı da sisteme eklendi.

Normal şartlarda yılda sadece 2 kere yapılan YDS, hemen her alanda kullanıldığı için yetersiz kalmaya başladı. Bu nedenle de 2 kere yapılmasının yanı sıra her ay elektronik olarak da yapılmaya başlandı. Şimdilik sadece Ankara, İstanbul ve İzmir’de yapılan sınava Türkiye’nin her yerinden başvuru yapabilme imkanınız bulunuyor.

E-YDS Eylül 2016 sınavı, elektronik ortamda yapılacağından, sınava girecek olan adayların sınava yabancılık çekmemesi için bir E-YDS deneme sınavı da koyuldu. Bu sınavı çözerek sınav sisteminin nasıl olduğunu görebilirsiniz. Sınavı denemek için esinav.osym.gov.tr/deneme adresine gitmeniz yeterli olacaktır. Sınava giriş belgelerinizi yazdırmak için de ÖSYM aday işlemleri sistemine giriş yapmanız gerekir.

E-YDS giriş belgelerini alabilmek için TC kimlik numarası ve ÖSYM şifresi ile giriş yapmanız gerekir. Eğer şifrenizi unuttu iseniz “Şifremi unuttum” butonundan hatırlatma ile alabilirsiniz. Ya da e-devlet aracılığı ile giriş yapabilirsiniz.

24 Eylül E-YDS’ye girmeden önce çıkarmış olduğunuz sınava giriş belgelerinin üzerinde sınava giriş kuralları bulunuyor. Girmeden önce bu kuralları okuyarak, uygun şekilde gitmeniz, sınava girişte bir kolaylık sağlayacaktır. Aksi halde sınava girememe durumunuz söz konusu olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir