Manşet, Öğretmen

Eğitim-Öğretime Hazırlık Ödeneği Yatan İller

2Q==

Öğretmenlere her eğitim-öğretim yılı öncesinde verilen eğitim-öğretime hazırlık ödeneği bir diğer ismiyle kırtasiye yardımı genelde eğitim-öğretim başlamadan öğretmenlere ödenir. Bu yardımın mantığı da öğretmenlerin yeni eğitim-öğretim yılına hazırlıklı girmesidir.

☞ Uygulamamızı indirerek; Öğretmenler için haber, sınav görevi ve özlük hakkınızla ilgili gelişmeleri anlık olarak takip edin GooglePlay

Ancak bu yardımın mantığıyla ödeneklerin yatırılma tarihi arasında büyük bir orantısızlık var. Bu ödenek bazen Ekim ayına bile sarkabilmektedir. 2016-2017 kırtasiye yardımı Milli Eğitim Bakanının onayıyla 5 Eylül 2016 tarihinden itibaren öğretmenlere ödenecekti. Böylelikle öğretmenlerin Kurban Bayramına hazırlıklı girmesi de sağlanacaktı. Ancak okulların açılmasına yaklaştığımız şu günlerde bu ödeneğin hala yatmadığı görülmektedir. Bunun sebepleri ilgili personellerin yavaş çalışmasıdır. Bazı il ve ilçelerde memurlar bu konudaki işlemleri hızlı bir şekilde tamamlamış ve kırtasiye yardımlarını öğretmenlere ödenmesini sağlamışlardır. Ancak bazı il ve ilçelerde maalesef memurların bu konuda yavaş davranması bu ödemeleri geciktirmiştir. 2016 kırtasiye yardımının okulun açıldığı ilk hafta tüm illerde yatırılması bekleniyor.

2016-2017 Kırtasiye Yardımı Yatan İller

Tokat, Kilis, Antalya, Erzurum, İstanbul, Osmaniye, Bursa gibi illerin bazı ilçelerinde eğitim-öğretim ödeneğini yatırılmıştır.

İstanbul’da Çatalca ve Üsküdar’daki okulların büyük kısmında ödenekler yatmış.

Bursa Nilüfer’de eğitim ödeneği yatırılmış.

Sosyal Medyadan Öğretmen Haberlerini Takip İçin Aşağıdaki Sayfa-Grubumuzu Beğenebilirsiniz:

FACEBOOK ÖĞRETMEN SAYFASI

FACEBOOK ÖĞRETMEN GRUBU

Eğitim-Öğretime Hazırlık Ödeneği Yatan İller” İçin 2 Sıkça Sorulan Sorular

  1. Cemil dedi ki:

    İnsanların Keyfini beklemekle geçiyor ömrümüz..

  2. Fatih dedi ki:

    Ekim ayının ilk pazartesi oldu ama Malatya hala yatmadı. Yazıklar olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir