Formasyon

Giresun Üniversitesi Ek Formasyon Duyurusu

DUYURU: PEDAGOJİK FORMASYON BAŞVURU

Fakültemiz için ilan edilen Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı kontenjanlarına başvurarak kayıt yaptırmaya hak kazananalar ilan eilmiştir.

Ancak, kontenjanlar dolmadığından 07-11 Aralık 2015 tarihlerinde yeniden başvuru ve kayıt işlemleri yapılacak olup, Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulunun 22/02/2014 Tarih ve 9 Sayılı Karar’nda ve söz konusu kararda güncelleme yapılan Tebliğler Dergisi’nin ilgili sayısında yer alan alanlarda olmak, başvuru şartlarını taşımak ve belgelerinde herhangi bir eksiklik olmamak kaydıyla ( banka dekontu, asıl kayıt dilekçesi ve nufüz cüzdanı fotokobisi)direkt asıl kayıt yaptıracaktır.

Şartları taşıması ve belgelerin tam olması kaydıyla posta yoluyla da direkt kayıt yaptırabilir. Postada yaşanan sorunlardan Fakültemiz sorumlu değildir.

 

Kesin Kayıt İşlemleri İçin Yapılması Gerekenler:

1- Kesin Kayıt dilekçesi

2- 1. taksit için 1027 TL yi aşağıdaki hesaba yatırmaları ve dekontu Pedagojik Formasyon Birimine teslim etmeleri gerekmektedir. (Dekonta Ad-Soyad, TC Kimlik Numarası, Pedagojik Formasyon 1. Taksiti) ibareleri mutlaka yazılmalıdır.

3) Öğrenci Olanlar için Öğrenci belgesi, mezunlar için Onaylı Mezuniyet Belgesi, (Yurtdışındaki üniversitelerden mezun olanların diplomalarının denkliği, kayıt sırasında belgelendirilmelidir).

4) Onaylı Transkript (Not Durum Belgesi)

5) Nüfus Cüzdan Fotokopisi

6) İki adet vesikalık fotoğraf

 

Kesin Kayıtlar 7-10 Aralık 2015 tarihlerinde Eğitim Fakültesi A Blok Zemin Kat Pedagojik Formasyon biriminde saat: 9:00-17:00 arasında yapılacaktır.

Kesin kayıt yaptırdıktan sonra, herhangi bir nedenle devam etmeyen veya kayıt sildirenlere, ayrıca muafiyet olunan dersler için de ücret iadesi yapılmayacaktır.

Öğrenim Ücretleri, 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılına ait miktarlardır. 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılına ilişkin Katkı Payı/Öğrenim Ücretleri Bakanlar Kurulu tarafından açıklandığında ilan edilen miktarlar yeniden güncellenecektir, oluşan farklar Bahar Döneminde mahsup edilecektir.

Not 1:  Evrakları eksik olmamak şartıyla (banka dekontu, asıl kayıt dilekçesi ve nufüs cüzdanı fotokobisi) posta yoluyla da asıl kayıt yaptıralabilir.

Not 2: Talim ve Terbiye Kurulu tarafından belirlenen alanların dışında başvuru alınmayacaktır.

GİRESUN ÜNİVERİSETSİ EĞİTİM FAKÜLTESİ DÖNER SERMAYE HESABI

T.C. ZİRAAT BANKASI

GİRESUN  ŞUBESİ

HESAP NO   : 0123 50869316 5014

IBAN          : TR23 0001000123 50869316 5014

Pedagojik formasyona ilişkin tüm duyuruları Eğitim Fakültesi web sitesinden takip edebilirsiniz. 

Üniversitenin duyurusuna ulaşmak için tıklayınız

Anlık paylaşımlar, soru-cevaplar, başvuru durumları Facebook sayfasından sürekli güncellenmektedir. Facebook grubumuza katılmak için tıklayınız Facebook-icon

Giresun Üniversitesi Ek Formasyon Duyurusu” İçin 7 Sıkça Sorulan Sorular

 1. Bilge dedi ki:

  Başvuran herkese formasyon kelimesini yanlış mı anladım acaba

 2. tuğba dedi ki:

  bende anlamadım bu cumleyı arıyoruz tlfnlara cvp verılmıyor.posta yoluyla basvurur ıcın ucretıde yatırıp dekontu gonderecezmı bı cvp lutfen yaa

 3. derya dedi ki:

  kkontenjan açığı fazla olduğu için herkes başvuru yapıyor fakat kesin kayıt alıyorlar yani dekont öğrenci belgesi 2 resim nüfus cüzdan fotokopisi transkript bunları direk götürüyorsunuz kayıt oluyorsunuz… yoğunluktan dolayı telefonlara bakmıyorlar üniversiteye gittiğimde kapıda kocaman bi kuyruk vardı

 4. Hasan dedi ki:

  Arkadaslar asıl kayıt formunu nerden alacağız anlamadım posta yoluyla kayıt oluyormuş ben Yozgat’tan yazıyorum

 5. burak dedi ki:

  yaa adamlar o kadar söyledi ilk açıklandığında hala kontenjan dolmamışsa, haketmiyorsunuz formasyonu demektir. Gerçekten almak isteyen için çok mu zordu posta ile evrak göndermek. Vermesinler bu insanlara bu imkanı, gerçekten çok yazık.

 6. Derya dedi ki:

  Biyoloji listesinde yanlışlık var 3 kişiyi 3 kere yazmışlar…3 kişinin hakkı yenilmese bari.bu gibi durumlarda ne yapılıyor.

  1. admin dedi ki:

   Üniversite ile iletişim kurulabilir hocam.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir