Manşet, Öğretmen

İl Dışı Atama Başvuru Sayfası

lazy

Milli Eğitim Bakanlığı geçen ay açıkladığı kılavuzda 16 – 22 Haziran 2016 tarihleri arasında öğretmenlerin il dışı atama başvurusunda bulunabileceklerini belirtmişti. 16 Haziran Perşembe günü itibariyle MEBBİS üzerinden il dışı atama başvuruları açıldı. Öğretmenler il dışı atama modülünden il ve okul tercihlerini yapabilirler. İl dışı nakil başvurusunda bulunacak öğretmenlerin en az 3 yıllık çalışma sürelerinin bulunması gerekiyor. 30 Eylül itibariyle çalışma süresi olarak 3 yılı dolduramayan öğretmenler yer değiştirme başvurusunda bulunamayacaklardır

2016 Öğretmen İl Dışı Atama Başvuru Ekranı

il dışı atamasında bulunmak isteyen öğretmenlerin öncelikle kendi MEBBİS sistemlerine girmeleri gerekmekte. Daha sonra sol tarafta yer alan menüden sırasıyla başvuru işlemleri ve il dışı yer değiştirme seçeneklerine tıklamanız yeterlidir.

Yolluğunuzu Hesaplamak İçin Tıklayınız

İl Dışı Atamaları Sonuçlarının Açıklanması ve İlişik Kesme

27 Haziran 2016 tarihinde il dışı yerleştirme sonuçları açıklanacaktır. 28 Haziran tarihinden sonra da ilişik kesme işlemelerine başlayabilirsiniz. Ancak 28 Haziran tarihinde kararnamelerin geç gelmesini düşünürsek aynı gün ilişik kesmeniz pek zor olacaktır. İlişik kesme işlemlerinde sıkıntı yaşamamız için aşağıdaki linkte yer alan İlişik kesmeyle ilgili yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

İl Dışı Atamada İlişik Kesme

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir