USD
3,6761
EURO
3,9393
ALTIN
151,2931

Yolluk (Harcırah) Hesaplama

Tayin olan öğretmen ve memurların haklı olarak merak ettiği soruların başında “Yolluk (Harcırah) gelmektedir. Bazı durumlarda memurlar Türkiye’nin bir ucundan öteki ucuna atanabilmektedir. Bu yazımızda sizlere yolluk hesaplama konusunda yardımcı olmaya çalışacağız.

Yolluk (Harcırah) Hesaplama

☞ 2017 Online Yolluk Hesaplama Programımız Yazımızın Altındadır.

Tayin olan öğretmenlerin ve memurların haklı olarak merak ettiği soruların başında “Yolluk (Harcırah) gelmektedir. Bazı durumlarda memurlar Türkiye’nin bir ucundan öteki ucuna atanabilmektedir. Her tayinde tekrar bir ev taşımak durumunda kalan memurların ciddi yol ve eşya taşıma masrafları olmaktadır. Bu durumda memurlara ödenecek yolluk ücretler son derece önem arz eden bir konudur. Bu yazımızda sizlere yolluk hesaplama konusunda yardımcı olmaya çalışacağız.

Yolluklar aşağıdaki maddelere göre hesaplanmaktadır. Bu maddeler şunlardır:

 1. Yevmiye
 2. Yol mesafe ücreti
 3. Taşıt ücreti
 4. Seyahat günlerine ait yevmiyeler

Yolluk hesaplanmasında kriter olan bu maddeleri açıklayarak, her maddenin ücretini hesaplayarak ödenecek toplam harcırah ücretine de ulaşmış olacağız.

1) Yevmiye: Memurun yurtiçi gündeliğini belirtir. Yolluk hesaplamalarında yevmiye memurun hem kendisi hem de eş-çocukları için hesaplanır. Memurun yevmiye ücreti 20 ile çarpılırken eş ve ya çocuklardan her biri için 10 ile çarpılır. Yani memur kendi yevmiyesini 20, çocukları ve eşleri için yevmiyelerini 10 ile çarpacak.

Peki 2017 yılı “yevmiye” ücreti ne kadardır?

Yevmiye ücretleri her yıl ayrı olarak hesaplanmakta ve bu yevmiye ücreti bütçe kanununda “H Cetveli” ile gösterilir. 2017 yılının memur yevmiye ücretleri ise şu şekildedir:

Kadro derecesi 1-4 arası olanlar için 37,25 TL

Kadro derecesi 5-15 arası olanlar için 36,25 TL

Bu durumda yolluk hesabı için örneğin bir memur şu ücreti mutlaka alacaktır: 20×34,18 = 683,6 TL

2) Yol Mesafe Ücreti: Her memur nakil sırasında sadece kendisi için çalıştığı yer ile yeni atandığı kurum il/ilçenin arasındaki mesafe kadar “Yol Mesafe Ücreti” alır. Bu hesabı yaparken de yevmiye ücreti gibi kadro dereceleri etkili olur. 2017 yılı yol mesafe çarpanları şu şekildedir:

Kadro derecesi 1-4 arası olanlar için katsayı çarpanı 1.86

Kadro derecesi 5-15 arası olanlar için katsayı çarpanı 1.81

Yukarıdaki katsayı çarpan değeriyle nakil olduğunuz yere olan uzaklığı “Km” cinsinden çarpmak gerekir. Örneğin 900 Km uzaklığa tayin olan bir memurun (5-15 Dereceli) “Yol Mesafe Ücreti” şu şekilde hesaplanacaktır: 900×1.7 = 1530

3) Taşıt Ücreti: Memurun tayin olduğu yere gidebileceği en uygun taşıt aracının ortalama bilet fiyatıdır. Bu fiyatı bulunduğunuz il/ilçenin belediyesi ya da Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu belirler.

4) Seyahat Günlerine Ait Yevmiyeler: Yeni görev yerinize giderken yolda geçirdiğiniz 24 saat üzerinden hesaplanan yevmiye ücretidir. Bu genelde tek gün olarak hesaplanır ve ücreti 1. maddede yer alan yevmiye ücreti üzerinden hesaplanır. Örneğin 5-15 dereceli bir memurun “Seyahat Günlerine Ait Yevmiyesi” 36,25 TL ‘dir.

Gördüğünüz gibi yolluk hesaplamak aslında çok basittir. Sadece tayin olduğunuz yılın ilgili çarpanlarını bilmek yeterli olmaktadır. Yolluk (Harcırah) hesaplama kafanızda daha iyi oturması için aşağıda örnek bir yolluk hesaplama işlemi yapalım:

Örneğin derecesi 9 olan bekar bir memur Ağrı ilinden Ankara iline tayin olsun. Harcırahı yukarıda sıraladığımız maddelere şu şekilde olacaktır:

1.maddeye göre 34,18×20 = 683,6 TL

2.maddeye göre (Ankara-Ağrı arası yaklaşık olarak 1096 Km’dir) 1096×1.7 = 1863,2 TL

3.maddeye göre (Ağrı-Ankara arası otobüs biletinin 90 TL olduğunu varsaydık) 90 TL

4.maddeye göre de 34,18 TL alacak.

Her maddeyi tek tek hesapladıktan sonra bu memurun alacağı toplam Yolluk (Harcırah) ücretinin 2670,98 TL olacağı sonucuna ulaşabiliriz. (Bu ücretten çok cüzi miktarda damga vergisi kesilmektedir)

Çok basit bir şekilde Yolluk Hesaplama şu şekilde olacak: (Siz mesafe, eş-çocuk ve yol ücretini ilgili yere yazıp toplayın. Doğru sonuca ulaşacaksınız)

1. Yevmiye= 683,6 TL (Bu ücreti herkes aynı alır ancak eş-çocukların her biri için 341,8 TL ekleme yapınız)

2. Atandığınız yere olan uzaklık KM’sini 1,7 TL ücretle çarpınız =

3. Atandığınız yere olan otobüs ücretini yazınız =

4. Seyahat gün ücreti (sabit) = 34,18 TL

TOPLAM = (4 maddenin sonucunu toplayınız)

Yukarıdaki 4 maddede bulunan ilgili yerlere durumunuzu ekleyin ve toplayın, alacağınız net yolluk ücretine ulaşacaksınız.

2017 Online Yolluk Hesaplama Programı

NOT: Öğretmenler online yolluk hesaplamasında yevmiye seçeneğinde “Ek göstergesi 3000(dahil)” seçeceklerdir.

Çok basit bir şekilde Yolluk Hesaplama şu şekilde olacak: (Siz mesafe, eş-çocuk ve yol ücretini ilgili yere yazıp toplayın. Doğru sonuca ulaşacaksınız)

1. Yevmiye= 683,6 TL (Bu ücreti herkes aynı alır ancak eş-çocukların her biri için 341,8 TL ekleme yapınız)

2. Atandığınız yere olan uzaklık KM’sini 1,7 TL ücretle çarpınız =

3. Atandığınız yere olan otobüs ücretini yazınız =

4. Seyahat gün ücreti (sabit) = 34,18 TL

TOPLAM = (4 maddenin sonucunu toplayınız)

Yukarıdaki 4 maddede bulunan ilgili yerlere durumunuzu ekleyin ve toplayın, alacağınız net yolluk ücretine ulaşacaksınız.

FACEBOOK ÖĞRETMEN SAYFASI

FACEBOOK ÖĞRETMEN GRUBU

YORUMLAR


  224 YORUM

  • Muzaffer Ocak 30, 2016

   Elazığın arıcak ilçesinden elazığ merkez beldesine eş özrüyle tayin gerçekleştirdim ilişiğimi pazartesi kesicem sorum şu : ben ilçede çalışıyordum fakat ikametgahım il merkezindeydi şimdi merkeze bağlı beldeye tayinim oldu ikametgahım merkezde olduğu için yolluk alabilirmiyim şimdiden teşekkürler

   Cevapla

   • admin Ocak 31, 2016

    Merhabalar, yolluk hesabında ikametgah adresinize bakmazlar. Çalıştığınız kurum adresi baz alınır. Bu nedenle yolluk alabilirsiniz.

    Cevapla

    • cemal Mart 3, 2016

     ikametim sakaryanın dış ilçesindeydi ben merkezde görev yapıyordum ilçeye 4 ay evel tayinim çıktı yolluk ikametin orda oldugu için alamazsın dedilir burda siz alasilirsinin diyince dikkatimi çekti bunu dayandırabilecegimiz bir kaynak yazı mevcutmu geriye dönük yoluğumu alabilirmiyim. şimdiden teşekkür ederim

     Cevapla

  • Sena Ocak 31, 2016

   Doğum iznindeyim bir kızım ile eşim istanbulda. Eşim de öğretmen. Es özrü ile Konya karapinar dan istanbula tayin oldum. Yanımdaki bebeğimin sosyal güvencesini memur babası üzerine yaptı ama yolluk da nasıl bir yol izlenecek?

   Cevapla

   • admin Ocak 31, 2016

    Merhabalar, çocuğun baba üzerine olması yasal zorunluluktur. Bu şartlarda çocuktan dolayı yolluk ücreti alamamanız gibi bir görüntü ortaya çıksa da harcırah yönetmeliğinde bu durumda memurun beyanı dikkate alınır maddesine istinaden çocuğun sizin yanınızda olduğunu yolluk hesabına eklettirerek bu ücreti alabilirsiniz.

    Cevapla

    • mücahit Haziran 28, 2016

     hakkariden aydına tain olacağım yolluk alabilmem için eş ve çocuklar için yanımda olmaları gerekirmi

     Cevapla

     • admin Haziran 28, 2016

      sizin beyanınız önemlidir hocam. Çocuklar ve eşim de var derseniz eklerler...

      Cevapla

  • serdar Şubat 15, 2016

   merhaba, buradaki hesaplamaya göre 2222.28 lira yolluk almam gerekiyor ama ilçe mem in hesapladığına göre 1500 küsür alabiliyorum. Bilgilerim: 2016 şubat özür grubu yer değiştirme. Şırnak-Erdemli (Mersin): 840 km kadro derece: 9/2 yol ücreti: 76.5 tl tek başıma yer değiştiriyorum.(eş veya çocuk yok) mem yanlış mı hesaplıyor acaba?

   Cevapla

   • admin Şubat 15, 2016

    Merhaba, Yolluk ücreti bizim yazıda da belirtiğimiz şekilde hesaplanır. Bu hesapla ilgili başka kaynaklarda da aynı bilgiyi bulacaksınızdır. Eğer başka bir durum yoksa sizin hesabınız doğru, İlçe MEM'in hesabı yanlış. İlçe MEM'in hesaplamasına yevmiye ücreti dahil edilmemiş gibi duruyor.

    Cevapla

    • serdar Şubat 16, 2016

     teşekkür ederim yardımınız için

     Cevapla

     • serdar Şubat 16, 2016

      mem in dediğine göre özür grubu tayininde yer değiştiren öğretmen tek ise yani eşi ve çocuğu yoksa, km 0,25 ile çarpılıyor. Doğru mudur?

      Cevapla

      • admin Şubat 16, 2016

       Merhaba, daha önce eşiniz yolluk aldı mı?

       Cevapla

       • serdar Şubat 18, 2016

        hayır almadı. son olarak mal müdürlüğüne gittim hesaplattım sizin dediğiniz gibi çıktı. böyle olunca mem le konuştum kabul ettiler, tekrar hazırlayıp götürecem. teşekkür diyorum yardımınız için gerçekten çok işe yaradı.

        Cevapla

        • admin Şubat 18, 2016

         Maalesef görevliler işlemlerini dikkatli bir şekilde yapmadıklarından bu şekilde hatalar çıkıyor. Bu nedenle yazılarımızı öğretmenlerin bu işleri kendilerinin de kontrol ve teyit etmeleri amacıyla yayımlıyoruz. Çözüme kavuşturmanıza sevindik, iyi günler...

         Cevapla

         • serdar Mart 1, 2016

          Hocam merhaba, Bizim ilçe Mem bu kez başka bir sıkıntı çıkardı maalesef. 2005'de çıkan harcırah yasasına göre eşim hiç yolluk alamıyormuş. Ben evlenmeden önce Mersine atanmıştım sebep buymuş. Daha doğrusu ben atandıktan sonra evlendim ve daha sonra da eşim şırnaktan mersine tayin istedi. Neyse yeni bir yasa bulayım da göstereyim bari şube müdürüne. Ne kadar değişik ve ilginç bir kurumda çalışıyoruz ya...

          Cevapla

  • Ömer Mart 3, 2016

   Merhaba nereye başvuracağız tam olarak ve hangi evraklar gerekiyor. ve kaç gün içinde ödeme yapılır teşekkürler

   Cevapla

  • müd. Mart 24, 2016

   merhaba arkadaşlar ben siirtten vana müd. yard. sınavına girdim. yolluk yevmiye alabilir miyim. alırsam ne tür belgeler lazım teşekkürler

   Cevapla

   • admin Mart 24, 2016

    Merhaba, böyle bir yolluk türünü ilk defa duyuyoruz. Böyle bir durumda yolluk ödenmez. Ancak aksi bir durum varsa bizimle paylaşırsanız seviniriz.

    Cevapla

    • mutemet Ağustos 8, 2016

     Merhaba görevde yükselme sınavına giden arkadaşlara stratejiden görüş alarak geçici görev yolluğu ve konaklama ödemesi yaptık

     Cevapla

  • Ahmet Mart 25, 2016

   Merhabalar ilgi ile okudum yazılanları adminede teşekkür ederim herkesin sorusuna sıkılmadan cevap verdiği için umarım benimkinede verir.ben samsun eah de nöroloji uxmanıyım..eş durumundan dolayı istanbula atandım.bana söylenen eş durumu atamalarında normale göre daha az yol harcırahı alındığıdır..ne kadar doğrudur.?birde eşimin yanına gittiğim için harcırahı tek olarak mı yoksa eşim ile beraber iki kişi olarak mı hesaplatmalıyım..not:eşim daha önce harcırah almadı.kendisi özel sektörde çalışıyor teşekkürler

   Cevapla

   • admin Mart 26, 2016

    Siz tek başınıza varsa çocuğunuzun da dahil olduğu bir şekilde yolluk ücretini tam olarak alırsınız.

    Cevapla

  • RECEP Mart 26, 2016

   iyi Günler; 3 ay içerisinde k yerinden b yerine; b yerinden k yerine tayini çıkan bir memur yani 3 ay içerisinde yada 4 ay içerisinde iki kere tayini çıkan kişi her iki tayininde de yolluk alabilir mi

   Cevapla

  • Cemre Mart 28, 2016

   Kadro aylık derecem 5-15 arasında ve Ankara'ya 45günlüğüne geçici görevlendirildim. Çalıştığım kurum da net olarak hesaplama yapmayı bilmiyor yardımcı olabilir misiniz?( Otobüs bileti 60₺Taksi 35₺)

   Cevapla

  • Gökhan Kaya Nisan 11, 2016

   Merhaba ben çalıştığım yerden farklı 120 km uzakta bir ilçeye 6 aylık geçici görevlendirme ile geldim. İlçede konaklama yeri bulunmadığından en yakın yere giidş geliş yapıyorum. 3 aydır henüz ödenek almadım. Şu durumda ne kadar ödeme alabilirim. Konaklama yapacağım yere gidiş geliş mutat vasıta ücreti 14TL bunu hergün için mi verecekler? ayrıca yıllık izine ayrılınca harcırah alınır mı?

   Cevapla

   • admin Nisan 11, 2016

    Merhabalar, geçici görevlendirme için yukarıda hesaplama programı ekledik. Oradan hesabınızı yapabilirsiniz.

    Cevapla

  • Nergiz Nisan 12, 2016

   Benim ikametgahim sirnakta. Ama adaylik surecini izmirde gecirdim. Atandigim kurumda sirnakta. Adaylik suresi bittiginde, izmirden sirnaga gidecegim. Bu durumda harcirak alabiliyor muyum¿

   Cevapla

   • admin Nisan 13, 2016

    Merhaba, MEB'in açıklamalarına göre harcırah alabileceksiniz.

    Cevapla

  • Mehmet Nisan 28, 2016

   Merhaba 2 ay önce istanbul tayin oldum engel durumundan aynı ildeki yerime döneme tekrar yolluk alabilirmiyim

   Cevapla

  • tuğba Mayıs 7, 2016

   Merhaba.Ben geçen yıl il içi atama sonucu Istanbul ataşehirden istanbul esenyurta geldim.Yolluk verilmiyor dediler.Aynı yıl bazı illerde verildiğini duydum.Sonuçta ben de evimi taşıdım .Çünkü 60 km.Acaba bu konuda yapabileceğim bir şey var mı?Büyük bir haksızlık söz konusu.

   Cevapla

  • Baran Mayıs 13, 2016

   Eşim Ankara'da memur bende Diyarbakır'da memurum tayinimin çıkması durumunda alacağım yolluk ne olur bir de çocuğumuz var. Teşekürler.

   Cevapla

  • Esref Mayıs 19, 2016

   Iyi günler eşim de bende ogretmeniz. Konyadan afyona gidecegiz. Ben il dışı ile haziranda gideceğim eşim de eylülde gidecek. Ikimizde tam mi alırız yolluğu . Simdiden tesekkurler.

   Cevapla

   • admin Mayıs 19, 2016

    Siz tam olarak yolluğunuzu alırsınız; fakat eşinizin yolluğu sizinkinden çok daha az olur.

    Cevapla

  • mehmet Mayıs 23, 2016

   merhaba. Bu yol gün sayısını niye veya hangi maddeye göre (1 gün) veya (2 gün) olarak vereceğiz. Bildiğim kadarıyla günlükler her 24 saat için bir gün olarak hesaplanıyor. Bu nun 2 gün olabilmesi için belli bir done varmı. mesala 1500 km üstü 2 gün hesaplanır gibi...

   Cevapla

   • admin Mayıs 23, 2016

    Türkiye'deki en uzak mesafeye bile 1 gün veriyorlar, iki günün hesaplandığını hiç görmedim :)

    Cevapla

    • mehmet Mayıs 23, 2016

     yolluk (harcırah) proğramın da neden 1 gün ve 2 gün yol gün seçeneği var o zaman.

     Cevapla

  • Emre Mayıs 23, 2016

   Yolluk hesaplanmasında çocukların altı yaşından küçük olmasının bir önemi var mı Kadro derecesi 4 taşıt ücreti 18 tl 166 km mesafedeki yere tayin oldum 1825 hesaplandı Hiçbir hesaba uymuyor

   Cevapla

  • Fatma Haziran 7, 2016

   2016 Şubat ayında atandım.şuan kayseri merkezdeyim asıl atandığım yer Nevşehir merkez 9/1 olarak başladım evliyim bakmakla yükümlü olduğum kimse yok.Nevşehir -kayseri arası 89 km falan ne kadar yol harcirah alırım acaba.teşekkürler

   Cevapla

   • admin Haziran 9, 2016

    Merhabalar, takriben 967.5 TL (eş durumunuzu bilmediğimizden dahil edilmemiştir) almanız gerekiyor.

    Cevapla

  • Fatma Haziran 7, 2016

   Ben 2016 Şubat ayında atandım.şuan kayseri merkezdeyim asıl atandığım yer Nevşehir merkez.evliyim bakmakla yükümlü olduğum kimse yok.Nevşehir kayseri arası 90km.ne kadar yol harcirah alırım acaba.teşekkürler

   Cevapla

  • Armagan Haziran 8, 2016

   Ben esim ve iki çocuğum la Konya dan Mardin Mazidag a gideceğiz . Bu durumda ne kadar ucret aliriz

   Cevapla

   • admin Haziran 9, 2016

    Merhaba eşiniz çalışmıyorsa, takriben 3930 TL yolluk alacaksınız.

    Cevapla

  • ÖZGÜR Haziran 8, 2016

   Ilci tayinden calistigin okuldan 150 km uzakta baska bir ilceye atandim evliyim ve 3 çocuğum var ne kadar yolluk alabilirim

   Cevapla

   • admin Haziran 9, 2016

    Merhabalar, çalıştığınız ve tayin olduğunuz ilçeleri bilmediğimizden hesaplama yapamayız. Siz yukarıdaki yolluk hesaplama robotuna bilgilerinizi girerek kolayca hesaplama yapabilirsiniz...

    Cevapla

  • A.nur Haziran 8, 2016

   Pendik den Şileye il içi ile atandım. Acaba yolluk alabilir miyim?

   Cevapla

   • admin Haziran 9, 2016

    Merhaba, yolluk alabilirsiniz. Hesaplarımıza göre takriben 940.63 TL ücret alacaksınız.

    Cevapla

  • Burakk Haziran 9, 2016

   Il ici atamayla rizenin bir ilcesinden farkli bir ilceye atandım ikametgahim trabzonda yolluk alabilirmiyim

   Cevapla

   • admin Haziran 9, 2016

    Merhabalar, yolluk hesaplamasında ikametgaha bakılmaz hocam, sizin beyanınız önemlidir. Yolluk alabilirsiniz.

    Cevapla

  • Seda Haziran 9, 2016

   Merhaba ben Uşak 112 de calisiyorum es durumu tayini ile izmire geldim martta dogum yaptım bebeğim var küçük ne kadar alırım açaba harcirah

   Cevapla

  • Arzu Haziran 9, 2016

   Bilecikteyim erzurumu tekman ilçesine gidiyrm yaklaşık 1400 km bekarim ve subat 2016 atamasiyim ne kadar yıllık alirim

   Cevapla

  • Arzu Haziran 9, 2016

   Bilecikteyim erzurum tekmana gidicem yaklaşık 1400 km 2016 subat atamasiyim bekarim ne kadar yolluk alirim

   Cevapla

  • halil Haziran 10, 2016

   merhaba, malatya merkez den istanbul avcılar 3 çocuk ben ve eşim ( eşim çalışmıyor ) otobüs fiyatı 80 tl civarı tahmini yolluk ne kadar olur acaba, teşekkürler.

   Cevapla

   • admin Haziran 10, 2016

    Merhaba, yaklaşık olarak 4967.5 TL yolluk almanız gerekiyor.

    Cevapla

  • ahmet Haziran 10, 2016

   iyi günler. şırnak cizreden van ercişe atanacağım bu sene il dışı atamada. ne kadar yolluk alırım acaba ve 28haziranda ilişik kesiliyor ne zaman yolluk yatırılır acaba?

   Cevapla

   • admin Haziran 10, 2016

    Merhaba, 1557.5 TL yolluk alırsınız. Yolluğunuz mal müdürlüğüne verildikten sonraki birkaç gün içerisinde yatar.

    Cevapla

  • sümeyra Haziran 11, 2016

   merhaba, ben istanbuldayım eşim izmir de eş durumundan izmire gideceğim. çocuk yok harcırahım ne kadar olur?

   Cevapla

  • zeunrp Haziran 11, 2016

   Ben şanlıurfa da sözleşmeli zabıt katibi olarak çalışmaktayım. 2015 haziranda başladım 1 yıllık zabıt katibiyim. Eşimin tayini maraşa çıktı. Bir sözleşmeli zabıt katibi olarak maraşa tayin olduğumda yol harcırahı alabilir miyim alabilir isem hesaplama nasıl yapabilirim

   Cevapla

  • salih Haziran 13, 2016

   Merhaba ben Tokat'ın Sulusaray ilçesinden Samsun Terme'ye tayin olacağım, 4 kişilik bir aileyiz, 2 kızım bir de eşim var, şimdi benim ikametgahım Tokat Merkez'de yolluk da bu ikametgaha göre yapıldı, 2300 TL civarında bir rakam ortaya çıktı, fakat çalıştığım yer Tokat'ın Sulusaray İlçesi buradan baz alırsak 370 km, Tokat Merkez'den hesaplarsak 300 km'lik mesafe oluyor, benim almam gereken yol harcırahı ne kadar yardımcı olur musunuz?

   Cevapla

   • admin Haziran 14, 2016

    Merhabalar, yolluğunuz ikametgaha göre değil çalıştığınız kuruma göre yapılır. Siz Sulusaray'dan Terme'ye yolluk almanız gerekirdi. Almanız gereken yolluk ücreti : 2651.88 TL

    Cevapla

  • Htc Haziran 14, 2016

   Mrb ben Şırnak Silopi de görev yapıyorum eş durumundan Ağustos ta tayin isteyeceğim ikametim Silopi de değil yol harcı alabilmek için ikamet buraya aldırmam gerekli mi

   Cevapla

   • admin Haziran 14, 2016

    Merhabalar, yolluk hesabınızda ikametgahın bir önemi yok hocam.

    Cevapla

  • fuat Haziran 14, 2016

   merhaba ordu da yaşıyorum. iliçi tayinle Gürgentepe ilçesinin bir köyünden ordu il merkezine tayin oldum. ancak idare il merkezinden gidiş geliş yaptığım ve ordu ilinin büyükşehir statüsünde olması ile ilgili maliyenin bir görüş yazısına dayanarak yolluk ödemesi yapmayacağını belirtti böyle bir hakları var mı?

   Cevapla

   • admin Haziran 14, 2016

    Kesinlikle böyle bir hakları yok. Bu yolluğu almanız hakkınızdır. ilgili yazımızı okumanızı tavsiye ederim : http://www.kamudanses.com/il-ici-tayinde-yolluk-alinir/

    Cevapla

  • Mustafa Haziran 14, 2016

   Merhaba, il ici tayinde Sultanbeyli'den Pendik' atandim. Ikametgahim Kartal'da. Yolluk alabilir miyim? Alabileceksem nereye nasil basvurmam gerekli? Tesekkurler.

   Cevapla

   • admin Haziran 14, 2016

    Yolluk alabilirsiniz. Ayrılış yapacağınız okulun bunu hesaplaması gerekiyor.

    Cevapla

  • eren Haziran 15, 2016

   merhaba ben öğretmenim eşim gümrük memuru önce eşim sonra ben eş durumundan tayin olacağız şırnaktan edirneye(habur-kapıkule) ne kadar yolluk alabiliriz 2 çocuk var ?

   Cevapla

   • admin Haziran 15, 2016

    Merhaba, siz iki çocuğunuz için toplamda 3772.5 TL yolluk alırsınız. Ancak eşiniz eş durumu olduğunda ayrı bir yolluk alır ancak bu hesaptan çok daha az olur.

    Cevapla

  • Bulent Haziran 15, 2016

   Kolay gelsin. Adana seyhan ilcesinde çalışıyorum. Il ici atama sonucu yine adana 'nın baska bir ilçesine atandım. Iki okul arasindaki yol mesafesi 35_40 km arası. Okul harcırah alamazsin diyor. Durum nedir bir yol gosterirmisiniz. Kolay gelsin.

   Cevapla

   • admin Haziran 15, 2016

    Merhaba, bu yolluğu almanız hakkınızdır. ilgili yazımızı okumanızı tavsiye ederim : http://www.kamudanses.com/il-ici-tayinde-yolluk-alinir/

    Cevapla

  • volkan Haziran 15, 2016

   merhaba, ben norm fazlasıyım ilçenin köyünde, merkeze görevlendirme ile müdür yardımcısı olarak görevlendirildim yolluk alabilir miyim? saygılar

   Cevapla

   • admin Haziran 15, 2016

    Merhaba, yolluksuz görevlendirmelerin kapsamına girer sizin durumunuz. Yani yolluk alamazsınız.

    Cevapla

  • emrah Haziran 15, 2016

   merhaba. ben öğretmenim. ilçeden merkeze il içi atamam cıktı. evliyim eşim çalışmıyor 2 cocugum var. merkez ile ilçe arası 80 km. otobüs bileti 12 tl. ne kadar yolluk alabılırım.

   Cevapla

  • Bilal cengiz Haziran 15, 2016

   Merhaba. Ben istanbuldan tekirdağa engel durumundan dolayi tayin aldım. 1bucuk yillik saglik memuruyum. İstanbul tekirdag arasi 150km mesafe var benim ckysde ismin tekirdagda gorunuyor ama ben orda corlu ilcesinde calismak İstedigimi soyleyecem. İstanbul corlu arasi ise 100 kilometre. Simdi ben hangisine gore yolluk alacam bide hesaplayamadim yaa. Tahminen ne kadar yolluk alirim. Simdiden tesekkurler

   Cevapla

  • süleyman Haziran 16, 2016

   Merhabalar. Ben Erzurum'da öğretmenim. Balıkesir'e il dışı tayin isteyeceğim.Ne kadar yolluk alırım. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

   Cevapla

  • Ogrtm Haziran 17, 2016

   Merhabalar eşim van\Çatak da görevli ben silopide öğretmenim yolluk hesaplayamadik da bize hesaplayabilir misiniz ? Bir de van mi esas alınır yoksa ilçesi Çatak mi yolluk hesaplanmasında. Teşekkürler

   Cevapla

   • admin Haziran 17, 2016

    Merhabalar, ilçenin esas alınması doğru olacaktır. Yaklaşık olarak 1484 TL yolluğunuz var.

    Cevapla

  • SEYFULLAH Haziran 20, 2016

   Merhaba. Ben bir ilçe belediyesinde mühendis olarak 657 sayılı kanuna tabii çalışmaktayım. Farklı bir ilin ilçe belediyesine yer değiştirme yoluyla atama yapacağım. Ancak belediye biz yolluk vermiyoruz dediler. ben kanunen hakkım var mıdır yine. Teşekkürler.

   Cevapla

  • Sümeyye Haziran 22, 2016

   Merhabalar ben suanda Kahramanmarastayım aday ogretmenım asıl atandığım yer bıngol uzaklık 496 km göreve yenı basladım ne kadar yolluk alabilirim yardımcı olursanız sevınırım

   Cevapla

  • Ogretmen Haziran 22, 2016

   Merhabalar ben Kahramanmaras'ta aday ogretmenım Bıngol'e atandım aradaki mesafe 496 km otobus ucreti 60 tl göreve yenı basladım ne kadar yolluk alabilirim ogrenebılır mıyım

   Cevapla

  • resul Haziran 22, 2016

   Merhaba, aile fertlerine bir yaşını doldurmamış kızımı da sayarlar mı?

   Cevapla

   • admin Haziran 22, 2016

    Merhaba, tabii hocam sayılır minik bebeğiniz :)

    Cevapla

    • kadir Haziran 23, 2016

     kony istanbul 3çocuk eşim çalışmıyor kaç lira yolluk alırım

     Cevapla

    • İbrahim A Temmuz 15, 2016

     Ankarada pursaklardan bursa yıldırıma atandım eşim de Eylül de eş durumundan Batman dan atanacak bir çocuğumuz var çocuğun beyanını her iki yollukta da verebilir miyiz biri içinse istediğimizi seçebilir miyiz

     Cevapla

  • kadir Haziran 23, 2016

   konya-ist 3çocuk eşim çalışmıyor kaç tl yolluk

   Cevapla

  • ibrahim Haziran 23, 2016

   infaz koruma memuru olarak VANdan SAKARYAya tayinim çıktı. evliyim. ayrıca annem ve babam da sigorta da benim üzerimde. yani sağlıktan benim üzerimden yararlanıyorlar... ne kadar yolluk alırım ???

   Cevapla

  • Hatice Haziran 23, 2016

   Merhaba. İstanbul ümraniye'den maltepeye atandım.. 18 km her ıkı okulumun arasındakı mesafe. Ne kadar yolluk alabılırım? Ya da alabılır mıyım?

   Cevapla

  • Necdet Haziran 23, 2016

   İstanbul ümraniyeden maltepeye atandım. 18 km her ıkı okul arasındaki mesafe. Okul yolluk alamazsın diyor. Yolluk alabılıyor muyum ve alıyorsam ne kadar alırım? Tesekkurler

   Cevapla

  • Gnc Haziran 23, 2016

   Merhabalar Geçici görevle yurtdışına öğretmenlik için Almanya ya geldim. Uçağımız Ankaradan kalktı. Yalova dan Ankara için geçici görev yolluğu olarak 85 lira aldım.bu ücret diğer arkadaşlarla karşılaştırıldığında eksik gibi gözüküyor. Bu durumda nasıl bir yol izlemeliyim.selamlar

   Cevapla

  • Ali Haziran 23, 2016

   Eşim 2 yıl önce yolluk almıştı çocuk yok 450 km 60 lira otobüs yolluk alır miyim ve ne kadar çıkar tekler.

   Cevapla

  • Tunk Haziran 24, 2016

   Gorev yerim sivas ikametgahimi buraya almadim. Ankara da oturuyor gorunuyorum. Simdi atamam cikarsa yolluk alabilirmiyim ve alirsam bunun geri odeme riski var midir?

   Cevapla

  • fatih Haziran 24, 2016

   merhaba hocam, eşimle 1 ay önce nikahlandık ve yanımda değil. benden eşinin burda yaşadığına dair belge istemeye hakları var mı ve ben eş harcıhacını alamama durumunda kalabilir miyim burda olmadığı için? cevap için teşekkürler

   Cevapla

  • Tugberk Haziran 24, 2016

   Sılopı den bursaya ne kadar yolluk alırım acaba yardımcı olur musunuz ?

   Cevapla

  • Tugberk Haziran 24, 2016

   Sılopı den bursaya ne kadar yolluk alırım acaba yardımcı olur musunuz ? Bir de Eşim durumundan yararlanacak agustosta insaallah o da van dan bursaya gelecek ne kadar verirler sizce

   Cevapla

  • Öğretmen 25 Haziran 24, 2016

   Merhaba kolay gelsin Sılopı den bursaya ne kadar yolluk alırım acaba yardımcı olur musunuz ? Bir de Eşim durumundan yararlanacak agustosta insaallah o da van dan bursaya gelecek ne kadar verirler sizce

   Cevapla

  • Hakan Haziran 24, 2016

   Mrb hesaplama yapamadim yardimci olursaniz sevinirim bekarim 3 yildir gorev yapiyorum van merkezden siirt merkeze tayin istedim ne kadar yolluk alirim simdiden tesekkur ederim

   Cevapla

  • eftelyaef Haziran 25, 2016

   Osmaniye den diyarbakir cermike atandim tek kisiyim ne kadar yol harcirahi alicam acaba ....

   Cevapla

  • sait gündüz Haziran 25, 2016

   istanbul'un Ataşehir ilçesinden farklı ilçeye (Çekmeköy'ün Sırapınar köyüne) tayinim çıktı. Harcırah-yolluk alabiliyor muyum? Alınıyorsa ne yapmam lazım? Ne eski ne yeni okul müdürleri bu konuda bir şey demedi! 4 kişilik aileyiz. Ev taşıyacağız. Hâliyle masrafımız olacak.

   Cevapla

  • Hülya Haziran 25, 2016

   Merhaba, İstanbul Maltepeden, Konya Karatay a tayin olacağım eş durumundan, iki oğlum var. Yolluğumu hesaplar mısınız rica etsem?

   Cevapla

  • Gamze Haziran 25, 2016

   Ben geçen yıl il içinde 30 km için 700 tl para aldım. Bu yıl ise il dışı tayin istedim 155 km e buradaki hesaplamaya göre 1010 tl civarı para yapıyor nasıl oluyor bence yanlış hesaplanıyor 30 km ye 700 ise 155 km ye nasıl 1000 tl çok mantıksız

   Cevapla

   • Ömer Haziran 27, 2016

    Ana parayı yevmiye X 20 katsayısından geliyo km daha az etkiliyo..

    Cevapla

    • Gamze Eylül 17, 2016

     Nasıl yani daha detaylı anlatır mısınız? Benim tayinim cizreden mardin e çıktı ortalama 175 km ne kadar yolluk alırım sizce?

     Cevapla

  • Ömer K. Haziran 25, 2016

   Hocam Merhabalar Kayseri den Şanlıurfa Birecik e gideceğim hesaplama uygulamasindan 1200 gibi bi rakam çıkıyor ama yorumları okudugumda yanılıyorum sanırım ( kayseri-Nevşehir 987tl hesaplamissiniz) 400km otobüs bileti 40tl eşim ve ben gideceğiz 9/1 kadro derecem eşim çalışmiyor yardimci olur musunuz lütfen

   Cevapla

  • Şeyda Haziran 25, 2016

   Merhaba Şanlıurfa merkezden istanbul a gideceğim es durumundan eylül de atandım yolluğumu hesaplar misiniz

   Cevapla

  • murat Haziran 27, 2016

   merhaba diyarbakırdan istanbul avcılar eşim çalışmıyor 4 cocuk, kadro derece 2_2 yaklaşık 1400 ne kadar yolluk alırım tesekkürler

   Cevapla

  • Ömer Haziran 27, 2016

   Ben ve eşim polis memuruyuz dereceler filan aynı.. Bizim alacağımız harcırahda aynı sistemle mi hesaplanıyo

   Cevapla

  • Ramazan Haziran 27, 2016

   Ispartadan ermeneke eşim ve benim il dışı aynı yere tayinimiz çıktı ikimiz de tam yolluk alır mıyız bir çocuğumuz var ne kadar yolluk alırız 5.derecedeyiz

   Cevapla

  • Gezgin Haziran 28, 2016

   İyi günler Erzurum dan kayseri ye yayının çıktı otobüs bileti 75tl 820 km bir mesafe ve eşim çalışıyor yaklaşık olarak 2,180 civarında mı alırım

   Cevapla

  • Demet Haziran 28, 2016

   Merhaba ben 2016 şubat da atandım derecem 9-2 şuan amasya merzifondayım ve ağustosta bursa karacabey de başlayacağım eşim infaz koruma memuru ve benden önce gidecek tek çoçuk var ne kadar harcirah alabilirim. Teşekkürler

   Cevapla

  • Demet Haziran 28, 2016

   Merhaba ben 2016 şubat da atandım derecem 9-2 şuan amasya merzifondayım ve ağustosta bursa karacabey de başlayacağım eşim infaz koruma memuru ve benden önce gidecek tek çoçuk var otobüs bileti 70 ne kadar harcirah alabilirim. Teşekkürler

   Cevapla

  • Gülnaz Haziran 28, 2016

   Afyon Şuhut'tan Adana Yüreğir'e gidicem. Evliyim 2 kişilik bir aileyiz. Eşim de öğretmen. Bilet parası 70 tl. Kadrom 8.3. Hesaplayabilir misiniz?

   Cevapla

  • Salih Haziran 30, 2016

   Merhaba ben tayinim çıktı ilisik keseceğim. Fakat askerlik gorevimden dolayı iade etmem gereken bir maaş iadesi var. Şu an yatiramiyorum. Ilisik keserken bu durum bana engel olur mu. Yani muhasebede ilisik kesip yollukhesaplatinca sorun çıkartırlar mi.

   Cevapla

  • murat kaya Haziran 30, 2016

   ek göstergesi 2200 ve 1/1 olan bir müdür yardımcısı, ek göstergesi 3000 olan müdürlüğü kazandığında yolluk için gündeliği hangi göstergeye göre hesaplanır??

   Cevapla

  • Ayşe Temmuz 1, 2016

   İl dışı İstanbul Pendik'ten Afyon Dinar a atandım. Evliyim, çocuk yok eşim çalışmıyor. 7/2 kadrom. Ne kadar yolluk alırım? MEB eksik hesapladı gibi geldi eşinizi memur olmadığı için dahil etmiyoruz Dedi. Böyle bişey varmı? Yardımcı olursanız sevinirim

   Cevapla

  • Mesut Peker Temmuz 2, 2016

   İyi günler Haziran atamasıyla Erzurum'dan Karaman tayini çıktı bir çocuğum var. Eşim de Ağustos eş durumuyla aynı yere gelecek. Toplam ne olur bununla ilgili hiç açıklama yok o yüzden soruyorum Kadro derece: 6/3 Eşim de aynı

   Cevapla

  • Gökhan Kalya Temmuz 6, 2016

   Merhaba, İstanbul'dan, Muğla'ya (750km) tayinim çıktı. Bekar, derece: 1'in 2'si, (gösterge 3000), Yol Ücreti(otobüs): 100 TL. Ne kadar yolluk alınır. Bir de Şu an ki okulum lise ve "gideceğin yer yapacak" dediler. Burdan yapmak zorunda değiller mi? Saygılar ve sevgiler.

   Cevapla

  • erol Temmuz 8, 2016

   trabzondan izmit kartepeye atandık.ben 1/1 yim. eşim 5/1 otobüs 65 tl..yaklaşık 950 km yolluk ne kadar alırız teşekkurler

   Cevapla

  • erol Temmuz 8, 2016

   ayrıca 1 çocuk var

   Cevapla

  • glmsr Temmuz 11, 2016

   Merhaba 2016 şubat atamasıym manisadan Adapazarına atandm ne kadar yolluk alabilirim?

   Cevapla

  • Pınar Pınar Temmuz 11, 2016

   Merhaba.Tayinim Sakarya'dan Gaziantepe çıktı.1009km.Yol parası 75tl.9/1ıyım.Ne kadar harcırah alırım?Şimdiden teşekkür ederim

   Cevapla

  • leyla titiz Temmuz 13, 2016

   slm ben geçen yıl 9. ayda bitlisten kayseri develiye tayin oldum eşim ve 3 çocuğum var 4-c li olduğumdan yol harcırahı alamadım mahkemeye verdim kazandım acaba ne kadar alırım.

   Cevapla

  • Mathematichi Temmuz 13, 2016

   Mrb. Eşim 2016 şubatta atandı. Şimdi Zonguldak'ta aday öğretmenlik programını tamamlıyor. 15 ağustosta Afyon'a tayini çıkacak. bende öğretmenim ve 30 ağustosta eş durumu isteyeceğim. acaba bu durumda yolluk için nasıl bir yol izleniyor? ikimizede yolluk yatar mı? veya eş durumu tayini isteyeceğim için bana eksik mi yatıyor? teşekkürler.

   Cevapla

  • Ali İhsan Temmuz 13, 2016

   Merhaba, ben Karaman'dan Patnos'a gideceğim. 9/1 hizmet derecem. Ort. 100 tl yol ucreti. 1158 km ise mesafe. Tek basima gitsem ne kadar alirim. Evlendikten sonra esimle beraber gitsem ne kadar alirim hocam. Arada ne kadar fark olur

   Cevapla

  • İbrahim A Temmuz 15, 2016

   Ankara pursaklardan bursa yıldırıma atandım eşim de Eylül de eş durumundan Batman dan atanacak bir çocuğumuz var çocuğun beyanını her iki yoklukta da verebilir miyiz

   Cevapla

  • doğan Temmuz 20, 2016

   Selam izmir den eskisehir e tahinim cikti ben .esim calismiyo ve11 aylik bebek yol parasi ne kadar alirim simdiden Tesekkurler

   Cevapla

  • Çigdem Temmuz 23, 2016

   İlgilendiginiz icin tesekkurler, cizreden duzceye tayinim cikti cizredeki bazi ogretmenlere yolluk yatmis ama bana hala yatirmadilar, bunun farkli sebepleri olabilir mi?kps sistemiyle yollugun bir alakasi var mi?

   Cevapla

  • duygu Temmuz 24, 2016

   iyi akşamlar. ben şırnak silopi de görev yapıyorum . tayinim ankaraya çıktı.evliyim. çocuğum yok. acaba ne kadar yatırırlar yol harcını.şimdiden teşekkürler

   Cevapla

  • SALİH Temmuz 25, 2016

   Antalya Serik'ten İstanbul ÇAtalca'ya atandım. Derecem 7/1 ve bekarım. Yolluk olarak 1.427 diyorlar.Bir yanlışlık olduğunu tahminen 2000 civarı almam gerektiğini söyledim.Bir de siz bakabilir misiniz?

   Cevapla

  • İlkay Temmuz 26, 2016

   Ben balıkesirden siirte tayin oldum uygulamanızda yolluğumu hesapladığımda 844 tl çıkıyor. Bu işte bir terslik yokmu?

   Cevapla

   • admin Temmuz 26, 2016

    Merhabalar, uygulamada bir sıkıntı var gidermeye çalışıyoruz. Siz açıklamamıza uygun hesaplayın lütfen.

    Cevapla

  • ebubekir Temmuz 27, 2016

   merhaba istanbuldan hakkari şemdinliye gidecegim. 2016 suabat ta atandım. istanbul hakkari arası mesafe 1812 km . bakmakla yukumlu oldugum kimse yok. harcıgahım ne kadar olur rica etsem hesaplamanız mumkun mu .

   Cevapla

  • Yusuf Temmuz 28, 2016

   Evliyim eşim çalışmıyor 1 çocuğum var. Samsundan Diyarbakır a tayinim çıktı. Ne kadar harcırah alırım.

   Cevapla

  • Nilufer EROL Temmuz 28, 2016

   Ben istanbuldan Mugla, bodrum, mazı köyune atandim. Mugla merkez ile mazı köyü arasi km farki var ama bana muglaya gore harcirah hazirlanir dediler. Bununla ilgili bilgisi olan var mi? Net bir yonetmelik var mi? Tesekkurler

   Cevapla

  • Ada Temmuz 30, 2016

   Merhaba esim haziranda il disi tayin ile mardinden izmire atandi temmuzda ikametimizi izmire aldirdik.es durumunda bnde izmir isteyecegim ikametim zaten izmirde diye yolluk almamda sıkıntı olur mu?

   Cevapla

   • admin Temmuz 30, 2016

    Yolluk hesaplamalarında ikametgaha bakmazlar hocam, sizin çalışma yeriniz önemli.

    Cevapla

  • Matematik Ağustos 1, 2016

   Merhaba, Balıkesir Bandırma'dan Erzurum Köprüköy'e gideceğim. Kadro derecem 9. Bakmakla yükümlü olduğum kimse yok. 110 tl bilet ücreti var. Programda 824.5 tl yolluk çıkıyor. Biraz saçma değil mi? Yani bu kadar az olmaması lazım. Memdekiler 3000'i geçer demişti.

   Cevapla

   • Salman Ağustos 5, 2016

    Evet hocam bende uc gun once hesapladim 2300 cikiyordu suan sizinki gibi 800 tl cikiyor

    Cevapla

    • admin Ağustos 5, 2016

     Hocam online hesaplama programında bir sıkıntı var, düzeltmeye çalışıyoruz. Siz yazımızdan hareketle hesaplama yapın lütfen.

     Cevapla

  • att Ağustos 1, 2016

   Sivas zaradan denizli Acıpayam kelekci ye tayinim cikti esim ve bir çocuğum var ne kadar harcırah alirim

   Cevapla

  • att Ağustos 1, 2016

   Sivas zaradan denizli Acıpayam kelekci ye tayinim cikti esim ve bir çocuğum var ne kadar harcırah alirim

   Cevapla

  • ercan Ağustos 3, 2016

   mrh ben meb de memurum ve il dışı tayin için başvurdum ve çıktı. benim alacağım harcırah ne kadar olur yardımcı olursanız sevinirim. benim şuan ikinci evliliğim eski eşimden bir kızım var velayeti annesinde fakat bakmakla yükümlü olarak benim üzerimde(annesi çalışmıyo) şu anki eşimden de bir kızım var ve şuan ki eşiminde önceki evliliğinden bir kızı var velayeti annesinde (eşimde) şu anki eşimde çalışmıyor .ankaradan muğlaya -datça ya .harcırah hesaplanırken ankara muğla mı ankara muğla-datça mı olarak hesaplanılıyor.şundan dolayı sordum ankara muğla 620 km diye geçiyo aşti harcırah cetveline göre fakat ankara muğla-datça ise 728 km. bu durumda ankara -muğla hesaplandığında 100 km lik mesafe ne olur o bu konud a bilgilendirirseniz çok sevinirim.tşk iyi çalışmalar dilerim

   Cevapla

  • Serhat Uzman Ağustos 4, 2016

   Merhaba.. 18 eylül 2015 tarihinden beri evliyim. Eşim Rize Çayeli İshakoğlu devlet hastanesinde 1 yılı aşkın süredir eczacı memur. 69. Devlet hizmet yükümlülüğü atamasıyla Kars Susuz toplum sağlığı merkezine hekim olarak atandım. Evli olduğum halde ilk atama olduğundan herhangi bir harcırah almadım. Eş durumu ile eşimi Karsa aldıracağım. Harcırah hesaplaması nasıl yapılmalı? Eşime benim için de yarı katsayılı yolluk ödenir mi? Sisteminizdeki hesapta 1204 çıkıyor doğru mudur, bana az gibi geldi..

   Cevapla

  • Salman Ağustos 5, 2016

   Hocam kolay gelsin ben hizmetliyim bekarim derecem 11 kademem 1 Kahramanmaraş tan bilecige tayinim cikti otobus bileti 70 tl bakmakla yukumlu oldugum kimse yok kahramanmaraş bilecik arasi 895 km ilk hesaplamamda 2300 yolluk cikiyordu bugun hesaplamamda 800 tl cikiyor lutfen yardimci olurmusunuz acil

   Cevapla

  • Emine Ağustos 11, 2016

   Mrb benim Bursa İnegölden Manisa Alaşehir'e tayinim çıktı 12 yasinda bir kızım var yol harci ne kadar alirım acaba hemsireyim ve derecem 6/2

   Cevapla

  • Muhammet üsame uzun Ağustos 14, 2016

   İyi günler benim tayin harcıhahımı hesaplarmısın Teşekkürler Km mesafesi 1100 km Aile birey sayısı ben haric 1 Memur derecem 5–15 arası

   Cevapla

  • Şanlıurfa Ağustos 15, 2016

   İyi günler ben Şanlıurfa'dan eğitim durumuyla balıkesire tayin oldum derecem 5-15 bekarım ama annem ve kardeşlerim de benimle kalıyorlardı benim yolluk Nasıl hesaplanır

   Cevapla

  • Yalcin unlu Ağustos 15, 2016

   Merhaba mersin de öğretmenim. Çalıştığım okul toroslar ilçesinde.yine toroslar ilcesi sınırları içinde su anda çalıştığım okula 15 km mesafe uzakta başka bir köye tayinim çıktı. Yolluk alabilir miyim. Ne kadar alabilirim? Teşekkürler...

   Cevapla

  • Riza Ağustos 15, 2016

   Eşim öğretmen özür ataması yapcam batman sasondan osmaniye kadirliye bir çocuk var ne olur yolluk

   Cevapla

  • Vildan Ağustos 16, 2016

   1-12 Ağustos arası Urfa iline Kayseri den geçici gorevlendirildim otobüs bileti 40 tl konaklama ücreti 804 tl odedik faturalandirdik bize sadece 1000 tl para yatacagini söylediler yevmiye falan yok sadece bu para yayacakmis karın tokluğuna mi çalıştık.yardimci olursanız sevinirim bizim yolluk yevmiye vs.ne kadar olmali

   Cevapla

  • Gülbahar Ağustos 19, 2016

   Merhaba, Eşim özel sektörde çalışıyor. Aile birliği için Diyarbakir'dan Ankaray'a tayinim olacak.( Umudum bu yönde) para mevzularinda ilçe milli eğitimde sıkıntı yaşıyorum. Yolluk hesaplarken sorun yaşamak istemediğim için size yazma gereği duydum. Rica edersem benimkini de hesaplar mısınız? ( 8/1 derece ve kadrom. ) Teşekkür ederim iyi çalışmalar.

   Cevapla

  • SERKAN Ağustos 22, 2016

   antalya dan erzincan kemaliye tayinim oldu kemaliye battıda kaldığı icin 200 km düsüm yapıldı 850 km hesaplandı ama benim geldigim en kısa yol 1085 km idi düsüm yapılabilir mi

   Cevapla

  • mahmut Ağustos 23, 2016

   merhaba. denizli merkezden aksaray gülağaç ilçesine atandım. kadrom 4/1 eşimde denizlide çalışıyor ama doğum iznine girdi ve benle aksaraya geldi ama kadrosu hala denizlide. şimdi eşim yolluk hesaplamasına dahil edilecek mi? hesapalanan yolluk 1770 tl bana az gibi geldi ve eşim dahil edilmedi tek başıma gelmişim gibi oldu eşim tayinini doğum izni sonrası istendi. yatan yolluk normal mi.

   Cevapla

  • İbrahim begova Ağustos 24, 2016

   Sınav ile farklı bir kuruma atanma hakkı kazanan memur ( mesela idari kadroda çalışırken mühendis kadrosunu kazanan kişi) yolluk alabilir mi?

   Cevapla

  • İbrahim begova Ağustos 24, 2016

   Sınav ile farklı bir kuruma atanma hakkı kazanan memur ( mesela idari kadroda çalışırken farklı bir şehirde mühendis kadrosunu kazanan kişi) yolluk alabilir mi?

   Cevapla

  • İlkay Ağustos 24, 2016

   Eş durumundan Erzuncandan Antalya ya atanacağüm derecem 3/1 i birde kızım var benim üzerine kayıtlı Otobüs bileti 90 tl .Ne kadar yolluk alıŕım ?

   Cevapla

  • mahmut Ağustos 26, 2016

   merhaba, aralarında 70 km olan bir ilden diğer bir ile kurum değiştirerek geçiş yaptım. 2012 yılında istifa ederek geçtim. mahkeme 4, 5 yıl sürdü ve benim lehimde karar verdi. şimdi harcırah olarak ne kadar ödeme alırım, yardımlarınız için teşekkürler. derecem 4 e yeni düştü. evli, 1 çocuk var.

   Cevapla

  • Cansu Ağustos 27, 2016

   Merhaba, Malatya'dan İzmir'e tercih verdim. Tayinimin çıkması durumunda vekalet versem harcırah'ım kesilir mi ?

   Cevapla

  • Tugba Ağustos 27, 2016

   Merhaba. Ben Hakkari'den Bursa'ya geleceğim. 2015 Eylülde atandim. Eşim ve oğlumun ikameti Bursa'da. Tek başıma ne kadar yolluk alırım? Esim ve oğlumu dahil edersem ne kadar?

   Cevapla

  • Tugba Ağustos 27, 2016

   Merhaba ben Hakkari'den Bursa'ya geleceğim. 2015 Eylülde atandim.Esim ve oğlumun ikameti Bursa'da. Tek başıma ne kadar yolluk alırım? Eşim ve oğlum da olursa ne kadar?

   Cevapla

  • Belkız Ağustos 28, 2016

   Eş durumu tayiniyle istanbul bagcilardan mardine tayinim çıktı. Bir cocugum ve esim var. Eşim kendi tayini ciktiginda yolluk almisti cocugumuzunkinide aldi. Simdi bana ne kadar yolluk yatar.

   Cevapla

  • Kevser Ağustos 29, 2016

   Merhaba. 8/2 derecem. Urfadan Bursaya es durumu tayini ile atandim. 5 aylik bebeğim ve eşimle birlikte yolculuk yapacağız. Harcirah ne kadar alırım. Ve prosedürü nedir? Nasıl ve ne zaman alınıyor?

   Cevapla

  • Zehra Ağustos 30, 2016

   Merhaba arkadaşlar. benim eş özründen tayinim aynı ilin bir beldesinden başka bir köyüne çıktı fakat ikisi de merkeze bağlı ve ikametgahım değişmedi yolluk alabilir miyim??

   Cevapla

  • Sinifci Ağustos 30, 2016

   Merhaba ben 9/1 ıyim. Bitlis hizan dan kastamonuya es tayini yapıcam. Çocuk yok. Yaklaşık ne kadar alırım. Yardımcı olursanız sevinirim.

   Cevapla

  • Emine Ağustos 31, 2016

   Merhaba Ağustos 2016 da es durumundan antalyaya tayinim ciktı.esim 2016 mayıs ayında amasyadan antalyaya tayin istedi.benim ankaradan antalyaya esimin de amasyadan antalyaya tayini cıktı.esim tam yolluk aldı.ben de tam yolluk alabilir miyim? Yardımcı olursanız sevinirim.

   Cevapla

  • Berna Eylül 2, 2016

   Merhaba, benim 2014 ağustos ayında Mardin in bir ilçesinden diğer ilçesine tayinim çıktı. Ancak o sene Mardin büyük şehir statüsüne geçtiği için yolluk vermediler. Ama şimdi söz konusu durumda yolluk veriliyor. Ben de durumda hak talep edebiliyor muyum ya da geriye dönük yolluk isteyebilir miyim ?

   Cevapla

  • Ali Eylül 2, 2016

   Başakşehirden küçükçekmeceye atandim 22 km iki okulum arası evliyim cocuk yok evimi tasimiyorum ama acaba yolluk alabilir miyim? Alabilirsem ne kadar?

   Cevapla

   • admin Eylül 3, 2016

    Bu uzaklıkta almanız gerekiyor hocam.

    Cevapla

  • Ahmet Eylül 3, 2016

   Biz karıkoca sağlık özründen 556 km lik bir ile tayin olduk. İki çocuk benim üzerime ben 1/4 eşim 2/3 de... yolluk harcırahımız ayrı ayrı ne kadar çıkar...

   Cevapla

  • MUHAMMET Eylül 3, 2016

   1,7 ve 1,76 katsayılarının dayanağını açık yazabilir misiniz. Hesaplamalarımız tutmuyor. Benim bildiğim harcırah kanununa göre kilometre*yevmiye*5/100

   Cevapla

   • admin Eylül 4, 2016

    Hocam araştırma yaparsınız güncel tüm rakamlara ulaşabilirsiniz resmi olarak. Ha yine de siz bildiğiniz harcırah kanununa göre hesaplama yapabilirsiniz.

    Cevapla

  • metehan Eylül 3, 2016

   eşim şubatta atanan aday öğretmen 15 ağustos a kadar gaziantep islahiyede görev yaptı 16 ağustosta asıl atandığı yer tekirdağ çorluda göreve başladı ve tam yolluk aldı. Ben hatay dan tekirdağ ergene ye eş durumundan atandım. benim yolluk tam mı yarım mı olur yardım ederseniz sevinirim....

   Cevapla

  • Bilge Eylül 5, 2016

   Merhaba,benim ankara etimesgut ilcesinden antalya alanyaya es durumundan tayinim cikti.yolluk hesaplanirken ankara antalya arasi hesaplandi.herkes ilceden ilceye alirken bana israrla alamayacagimi söylüyor okul memuru.lütfen kanunda mesafenin neye göre hesaplandigini soyler misiniz?ona göre itiraz dilekcesi verip tekrar hesaplanmasini isteyecegim.tesekkurler

   Cevapla

  • Bilge Eylül 5, 2016

   Merhaba.benim ankara etimesgut ilcesinden antalya alanyaya es durumundan tayinim cikti.yolluk hesaplanirken ankara antalya arasi hesaplandi.bunun yanlis oldugunu herkesin ilceden ilceye aldigini soyledigim halde duzeltmediler.lütfen bana dogrusunu soylermisiniz?sizin hesaplamalariniza gore 1750 lira almam gerekirken 1250 aliyorum.eger ilceden ilceye alabiliyorsak itiraz dilekcesi yazacagim.

   Cevapla

  • ahmet Eylül 6, 2016

   niğde merkezde oturuyorum.eşim merkezde memur 2 çocuğum var.Çamardı ilçesinde çalışıyorum.Bor ilçesine tayin istedim.merkezde oturmaya devam edecem.nasıl hesap olacak

   Cevapla

  • Bilge Eylül 7, 2016

   Hayırlı günler. Eş durumundan tayinim Batman dan Manisa ya çıktı çocuklar üzerime kayıtlı fakat yanımda kalmıyorlar. Annem babam benimle kalıyorlardı. Onlarla birlikte Manisa ya döneceğim. Bu durumda çocuklar için yolluk alma hakkım var mı. Hak etmediğim bir parayı almak istemiyorum. Acil cevap verebilirseniz devinirim. Teşekkürler.

   Cevapla

  • gokcen Eylül 7, 2016

   öğretmenimiz şırnaktan istanbula eş durumundan geldi derecesi 1-8 alacağı yolluk ne kadar olur hesaplamasını gönderirmisiniz

   Cevapla

  • Hüs Alk Eylül 9, 2016

   İyi günler Şırnak Silopi den Hatay Reyhanliya tayinim çıktı evliyim eşim çalışmıyor ne kadar yolluk alabilirim

   Cevapla

  • Hüs Alk Eylül 9, 2016

   Merhaba Şırnak Silopi den Hataya tayinim çıktı alacağım yolluk ne kadar olur

   Cevapla

  • gzd Eylül 11, 2016

   merhaba es ozrunden istanbul pendik ten izmir konaga atandim harcirahimin hangi kurum hesaplayacak ve takipcisi olmak adina ne kadar alacagim? esim icin de odeme yapilcak mi?

   Cevapla

  • M.deniz Eylül 18, 2016

   Merhaba ben ankara kızılcahamamdan,ankara etimesguta atandım iki ilçede büyük şehir belediyesine bağlı ve aralarındaki uzaklık yaklaşık 60 km yolluk alabilir miyim?cevaplayabilirseniz sevinirim.

   Cevapla

  • Betül Yüncüoğlu Eylül 19, 2016

   Merhaba yolluk işlemlerini ayrıldığımız ilçe mem değil de atandığımız ilçe mem yapabilir mi? İlla ayrıldığımız ilçe mi yapmak zorunda.

   Cevapla

   • admin Eylül 20, 2016

    Her ikisi de yapabilir. Ancak ayrıldığınız yer yaparsa 2-3 gün içinde yolluğu alırsınız. Diğer taraf bir ayı bulabilir.

    Cevapla

  • Mehmet Demirbaş Eylül 22, 2016

   Ben eskişehirde oturuyorum.bilecik ili söğüt ilçesine ilk atamam oldu.2 seneye yakın eskişehirden söğüte gidiş geliş yaptım ve 2 sene sonra eskişehire tayin oldum..bana ikamet yerin değişmiyor diye yolluk vermediler... Bu haklı bi işlem mi eğer değilse belge varmı paylaşabileceğiniz..teşekkürler

   Cevapla

   • admin Eylül 22, 2016

    Yolluk hesaplamasında ikametgah değil kurumlarınız baz alınır hocam. Dilekçe yazmanız yolluk almak istediğinize dair daha doğru olur. Vermeyeceklerse neye göre vermeyecekler bunu belirtmeleri gerekir.

    Cevapla

    • Mehmet demirbaş Eylül 27, 2016

     Dilekçe verdim meb bilgi edinmeye yazdım cevap ikametgah yerin değişmiyor il değişse bile diye cevap geldi...

     Cevapla

    • ümit sev Kasım 7, 2016

     Merhaba sayın admin. Trabzon'dan Gaziantep'e Tayinim çıktı. 2 Çocuğum var ve benim üzerime. Eşim ve Çocuklarım Gaziantep'te İkame ediyor. Eşim Çalışıyor. Muhasebe Çocukların parasını alamayacağımı söylüyor. Bu işin doğrusu nedir, bilgilendirirseniz sevinirim.

     Cevapla

     • admin Kasım 7, 2016

      Merhaba, çocukların yolluk hesaplanmasında memurun beyanı esas alınır. Şimdiye kadar da hep öyle olmuştur. Muhasebeci biraz işi zorlaştırmış.

      Cevapla

  • Aysn Eylül 29, 2016

   Ben agustos özür grubu atamasıyla(aile birligi) Şırnak'tan İstanbul'a atandim.esim istanbulda ögretmen.ne kadar yolluk almam gerekiyo? Yanlıs hesaplandiysa ne yapmam gerekiyor yardimci olursaniz sevinirim

   Cevapla

  • serdar Ekim 4, 2016

   Merhaba bn bolunun bi ilcesinde gorev yapmaktayim gecici gorevlendirmeyle 15 gunlugune ildeki devlet hastanesine verdiler ilce ile arasi 37 km ne kadar alirim bilginiz varmi saygilar

   Cevapla

  • Filiz Ekim 5, 2016

   Öncelikle böyle bir site oldugu için çok memnun oldum ve ilginiz için çok teşekkürler ben sözleşmeli öğretmenliğe başvuracağım eğer olursa istanbuldan çocugunla Erzurum'a gideceğim bende bu haktan yararlanabilir miyim

   Cevapla

   • admin Ekim 5, 2016

    İlginize teşekkür ederiz. Ancak bu durumda yolluk alamazsınız, ancak tayininiz çıkarsa alabilirsiniz yolluğu.

    Cevapla

  • Apo Ekim 19, 2016

   Slm sözleşmeli İkm yim başka ilçeye komisyon kararı ile komisyon içi naklen atama yapıldı ikametime 100 filan çalıştığım kuruma 90 km civarında yolluk ve izin verilmedi ev taşıma için ne yapmam lazım

   Cevapla

  • Apo Ekim 24, 2016

   Bi cevap yazsanız ona göre dilekçe verecem

   Cevapla

  • İRFAN Ekim 25, 2016

   Meraba kırıkkale ilinden şırnak cizreye tayin oldum.Atama nakil kagidimda tayin yerim sırnak yaziyordu.harcirah hesaplanirken şırnaga gore mi hesaplanmistir yoksa ilcesi olan gorev yerim olan cizreye mi.eger eksik yatmissa ne yapmam gerekiyor.

   Cevapla

  • Ersin Kasım 25, 2016

   Merhaba, anne babayı göstermek icn mutlaka birlikte mi yaşıyor olmak gerekir? Bunu ispat etmemiz istenir mi?

   Cevapla

  • T.Yalçın bayram Aralık 13, 2016

   2011 yilinda gebzeden silopiye tayinim cikti ancak yolluk alamadim. 2014 yilinda actigim davayi gecen.jafta itibarıyle kazandim. Yasal faizi ile.beraber almam.gereken yolluk miktari ne kadar olmalı? ? Yardimci olursaniz cok sevinirim.

   Cevapla

  • Ugur Aralık 16, 2016

   Uzmaan cavusum ek gostergem 3000 derecem11 kirkagac manisa ilinden tunceliye tayinim cikti evliyim ne kadar yol harcirahi alirim acaba

   Cevapla

  • HÜSEYİN KOÇAK Ocak 2, 2017

   sivas il merkezinde memur olarak çalışırken sivasa 45 km ilçesine ilçe müdürü olarak atanacam.ikametim il içinde değişecek lojmandan kiraya çıkacam ilçeye gidiş geliş yapacam harcırah alabiliyormuyum

   Cevapla

   • admin Ocak 4, 2017

    Yolluk alabilirsiniz.

    Cevapla

  • ismail imamoğlu Ocak 3, 2017

   merhebalar ben yaklaşık 3 ay önce bursa büyükşehir belediyesinden eskişehirin ilçe belediyesine atandım. kendi isteğimle tayin oldum. şu an çalıştığım kuruma 2 ay önce dilekçe ile harcırah talebinde bulundum. bana sözle vermediklerini söylediler. bunun herhangi bir yasal dayanağı var mı ? kurumumun mali hizmetlerine başvurdum. silsile yolu ile nerelere başvurabilirim açıklarsanız sevinirim. şimdiden teşekkürler

   Cevapla

   • admin Ocak 4, 2017

    Yolluk ücretini vermeme gibi durumları yok. Siz yolluk almak istediğinizi harcırah kanuna istinaden yazıp kurumunuza verin. Dilekçeden sonra hakkınız olan yolluğu vermeme gibi lüksleri olamaz.

    Cevapla

    • ismail imamoğlu Ocak 6, 2017

     malesef belediye kurumları siyasi oldukları için ve kimsenin hakkını arayacağını düşünmedikleri için biz vermiyoruz diye kestirip attılar. ben başvurumu yaptım. mali hizmetler müdürlüğüne. herhangi bir kınama almamak açısından silsile yolu ile nerelere başvurabilirim onu merak ediyorum. ilçe belediyedeyim. bir de bunun yasal süresi nedir ben başvuralı 2 ay oldu. teşekkürler

     Cevapla

  • nisan tekin Ocak 4, 2017

   aynı evde oturduğum bakmakla yükümlü olduğum sigortası bulunmayan anne ve babama tayin için yol harcırahı alabilirmiyim.

   Cevapla

   • admin Ocak 4, 2017

    Yani alanlar var fakat bu konuda kesin bir hüküm yok. Yolluk hesaplamanıza ekletmeniz gerekmekte.

    Cevapla

  • zeynep Ocak 15, 2017

   147 yi aradım büyükşehirlerde il için de yolluk alamazsınız dedi. şimdi benim gaziantep ilinin şahinbey içesinden şehitkamil ilçesine aile birliğinden dolayı tayinim çıktı yolluk alacak mıyım? ve bunu kurumdan nasıl talep edebilirim

   Cevapla

   • admin Ocak 15, 2017

    Hocam o iki ilçe arasında memuriyet mahalli bakımında bir bütünlük var mı ona bakmak lazım. Bunun için şu yazımızı okumanızı tavsiye ederim: http://www.kamudanses.com/il-ici-tayinde-yolluk-alinir/

    Cevapla

  • musa Ocak 16, 2017

   Merhaba. Eşim Ş.urfa nin bi ilçesinde merkeze tayini çıktı yol harcırahı alır mi

   Cevapla

   • admin Ocak 16, 2017

    İl içi yolluk şartlarını taşıyorsa alabilir ancak. Bu durumla ilgili çelişkili uygulamalar var. Lütfen şu yazımızı okuyunuz: http://www.kamudanses.com/il-ici-tayinde-yolluk-alinir/

    Cevapla

  • miray Ocak 17, 2017

   merhaba afyonun dinar ilçesinden denizliye eş durumu tayinim çıktı.eşim özel sektörde sigortalı ve 1 tane de çoçuğum var.ilçe milli eğitim hesabı sizinkinden çok düşük.nedeni ne olabilir?ne kadar yolluk almam gerekiyor? birde aynı evde annem ile yaşıyoruz.ama kendisi emekli ve ikametgahı ayrı bir evde.yolluk hesabına onu da katabilir miyiz?

   Cevapla

  • bircan Ocak 17, 2017

   Merhaba siirtten osmaniye ye tayin oluyorum.eşim özel sektörde çocuk babasının üzerinde görünüyor ancak çocuğun ikametgahı benim yanimda.çocuk için harciah alamazsınız dendi.alabilirmiyim almak için ne yapmam lazim

   Cevapla

   • admin Ocak 18, 2017

    Normal şartlarda sizin beyanınız üzerine vermeleri gerekir. Vermemişlerse çocuğunuzun da sizle olduğuna dair ikametgah ile dilekçe vermenizi öneririm. Bunun üzerine vermemeleri yanlış olur onlar açısından.

    Cevapla

  • Ozge Mildan Ocak 19, 2017

   Tekirdag Cerkezkoy ilcesinden egitim durumundan tayinim Istanbul Bakirkoy Bolgesine cikti. Yol haricahi alir miyim? Alirsam tahmini ne kadar alirim? Simdiden tesekkurler :)

   Cevapla

   • admin Ocak 20, 2017

    Merhaba, yolluk alabilirsiniz. Yazımızda online yolluk hesaplama var. Oradan yararlanabilirsiniz :)

    Cevapla

  • Merve Ocak 20, 2017

   Merhaba. Bugün kırşehirden ankara/şereflikoçhsara eş durumu tayin oldum. Yollukta tayin oldugum il mi ilçemi baz alınır? Ayrıca şereflikoçhisara 80 km mesafedeyim ara yoldan. Ama otobüsler 200 km lik uzun mesafeyi kullanıyorlar. Bu durumda yolluk nasıl hesaplanacak? Teşekkürler.

   Cevapla

  • Yılmaz Ocak 21, 2017

   Merhaba. Ankara nin sincan ilçesinden yine Ankara'nın çankaya ilçesindeki bir kuruma naklen atandım. İkiside merkez ilçe fakat eski ve yeni işim arası uzaklık 40 km. Şimdi olmasada daha ileriki zamanlarda ev taşımak zorunda bile kalabilirim. Bu durumda yolluk alabilirmiyim. Cevaplarsanız çok sevinirim.şimdiden teşekkürler.

   Cevapla

  • Yaren Ocak 21, 2017

   Merhaba. Ben Ankara'nın Mamak ilçesinde çalışıyordum. Eş durumu tayiniyle Yenimahalle ilçesine atandım. Yolluk alma hakkım var mı?

   Cevapla

  • Coşkun Coşardeniz Ocak 21, 2017

   Merhaba admin eş durumu atamasıyla tayinim Adıyaman Gölbaşı'nın bir köyünden Gölbaşı ilçe merkezine çıktı. İkametgahım Gölbaşı merkezi, bu durumda yolluk alabiliyor muyum? Teşekkür ederim.

   Cevapla

  • Fatih Ocak 23, 2017

   merhaba geçen sene eş durumu tayini ile eşim haymananın koyüne sınıf öğretmeni olarak atanmıştı idare mahkemesıne dava actık ve ankara merkeze kararnafmemiz cıktı bu durumda yol oarası alacakmıyız.

   Cevapla

  • Sevil Ocak 23, 2017

   Merhaba admin.Ben ağrı/patnostan Kayseri/felahiye ye atandım .öğretmenim eşim kayseride asker. Benim yolluğumu 1670tl olarak hesapladılar.Ve bana söylenen eşim memur olduğu için onun parası kesilir dediler.ama eşimin tayini çıkmadıki o kayseride görev yapıyor.benimle aynı derecede ve daha yakın mesafeye ataması olanlar 2200 2400. Vs.almışlar sizce hata nerede .birgün daha kalmama sebep oldular

   Cevapla

   • admin Ocak 23, 2017

    Merhaba hocam, tayin işlerinde memur eşlerden biri tam olarak yolluk alır. Diğeri yarım alır. Ancak bu konuda yolluk hesaplayanların hepsi kafasına göre yapar bu işleri. Sizin durumunuzu genel kanıya göre şöyle özetlemek doğru olur. 1. Eğer eşiniz daha önce tayin olmuş ve yolluk almışsa sizin yarım almanız normal. 2. Eğer eşiniz daha önce hiçbir şekilde yolluk almamış ve yedek subay olarak askerliğini yapıyorsa dönüş için yolluk alacağını hesaplamışlardır. Ama bu da sakat bir mantık olur. Yazdıklarınız kadarıyla bu şekilde yorumlayabilirim. Bu arada hayırlı olsun. Patnos'ta 4 sene görev yaptım ben de.

    Cevapla

    • Sevil Ocak 23, 2017

     Evet hocam 7ay önce tayin oldu ve almış ama biz ozman evli değildik:)zannedersem farketmiyor bişey :) ozman ben yarın beklemeden gideyim .teşekkür ederim hocam bende 2yıldır görev yapıyorum patnosta ve bitti artık .yardımınız için teşekkürler

     Cevapla

     • admin Ocak 23, 2017

      Eğer o zamanlar evli değilseniz aslında sayılmayabilirdi. Ama dediğim gibi herkes kafasına göre yapıyor bu işlemleri. Siz tekrar anlatın durumu bence.

      Cevapla

      • Sevil Ocak 23, 2017

       Tşk ederim çok sağolun hocam yardımınız için saygılar

       Cevapla

  • inan Mart 12, 2017

   Şanlıurfa'dan orduya kurumlar arası geçişten tayinim çıktı ve yolluğumu aldım.eşim (Özel sektörde)gelemediği için eş durumuna başvurdum 1.5 ay çalıştım ve geri Şanlıurfa ya döndüm.ordudaki h.sağ. Müd. ikametgah değiştirmediğiniz için yolluk almayacaksınız dedi ve nakil formuna ikametgah değiştirmemiştir yazdılar bende tepki gösterdim ve sadece yolluk almamış yazdılar istemeyerek.Urfa'ya döndüğümde kurumum ordudan yolluk için ikametgah değişikliği yapmamıştır yolluk ücreti vermeyin diye aradıklarını söylediler ve bu durumda vermeyeceklermiş ikametgah değişikliği olmadığı için...Gerçekten alamaz mıyım? yaptıkları yasal mı?Ne yapabilirim?(Kurumum dilekçe gönderseniz bile alamazsınız diye yanıt göndeririz siz mahkemeye verirsiniz diyor...)

   Cevapla

  • Muhammet gokce Nisan 14, 2017

   Merhaba es durumundan yolluk ucreti beyanında bulunurken esi ( tayin istenilen yerde calıstıgı icin ozel sektor) yolluk hesaplamasında ta belirtilen kisi sayısına ekleyecekmiyiz . ist istey

   Cevapla

   • admin Nisan 14, 2017

    Eşiniz başka yerde çalıştığından ve siz eş durumu yapıp gittiğinizden, eklenmesi mümkün değildir. Tek ya da varsa çocukları ekleyebilirsiniz.

    Cevapla

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır İnternet sitemizde yayınlanan makale, yazı ve dokümanlar izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.