Manşet, Memurlar, Öğretmen

Yolluk (Harcırah) Hesaplama

2Q==

☞ 2017 Online Yolluk Hesaplama Programımız Yazımızın Altındadır.

Tayin olan öğretmenlerin ve memurların haklı olarak merak ettiği soruların başında “Yolluk (Harcırah) gelmektedir. Bazı durumlarda memurlar Türkiye’nin bir ucundan öteki ucuna atanabilmektedir. Her tayinde tekrar bir ev taşımak durumunda kalan memurların ciddi yol ve eşya taşıma masrafları olmaktadır. Bu durumda memurlara ödenecek yolluk ücretler son derece önem arz eden bir konudur. Bu yazımızda sizlere yolluk hesaplama konusunda yardımcı olmaya çalışacağız.

Yolluklar aşağıdaki maddelere göre hesaplanmaktadır. Bu maddeler şunlardır:

 1. Yevmiye
 2. Yol mesafe ücreti
 3. Taşıt ücreti
 4. Seyahat günlerine ait yevmiyeler

Yolluk hesaplanmasında kriter olan bu maddeleri açıklayarak, her maddenin ücretini hesaplayarak ödenecek toplam harcırah ücretine de ulaşmış olacağız.

1) Yevmiye: Memurun yurtiçi gündeliğini belirtir. Yolluk hesaplamalarında yevmiye memurun hem kendisi hem de eş-çocukları için hesaplanır. Memurun yevmiye ücreti 20 ile çarpılırken eş ve ya çocuklardan her biri için 10 ile çarpılır. Yani memur kendi yevmiyesini 20, çocukları ve eşleri için yevmiyelerini 10 ile çarpacak.

Peki 2017 yılı “yevmiye” ücreti ne kadardır?

Yevmiye ücretleri her yıl ayrı olarak hesaplanmakta ve bu yevmiye ücreti bütçe kanununda “H Cetveli” ile gösterilir. 2017 yılının memur yevmiye ücretleri ise şu şekildedir:

Kadro derecesi 1-4 arası olanlar için 37,25 TL

Kadro derecesi 5-15 arası olanlar için 36,25 TL

Bu durumda yolluk hesabı için örneğin bir memur şu ücreti mutlaka alacaktır: 20×34,18 = 683,6 TL

2) Yol Mesafe Ücreti: Her memur nakil sırasında sadece kendisi için çalıştığı yer ile yeni atandığı kurum il/ilçenin arasındaki mesafe kadar “Yol Mesafe Ücreti” alır. Bu hesabı yaparken de yevmiye ücreti gibi kadro dereceleri etkili olur. 2017 yılı yol mesafe çarpanları şu şekildedir:

Kadro derecesi 1-4 arası olanlar için katsayı çarpanı 1.86

Kadro derecesi 5-15 arası olanlar için katsayı çarpanı 1.81

Yukarıdaki katsayı çarpan değeriyle nakil olduğunuz yere olan uzaklığı “Km” cinsinden çarpmak gerekir. Örneğin 900 Km uzaklığa tayin olan bir memurun (5-15 Dereceli) “Yol Mesafe Ücreti” şu şekilde hesaplanacaktır: 900×1.7 = 1530

3) Taşıt Ücreti: Memurun tayin olduğu yere gidebileceği en uygun taşıt aracının ortalama bilet fiyatıdır. Bu fiyatı bulunduğunuz il/ilçenin belediyesi ya da Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu belirler.

4) Seyahat Günlerine Ait Yevmiyeler: Yeni görev yerinize giderken yolda geçirdiğiniz 24 saat üzerinden hesaplanan yevmiye ücretidir. Bu genelde tek gün olarak hesaplanır ve ücreti 1. maddede yer alan yevmiye ücreti üzerinden hesaplanır. Örneğin 5-15 dereceli bir memurun “Seyahat Günlerine Ait Yevmiyesi” 36,25 TL ‘dir.

Gördüğünüz gibi yolluk hesaplamak aslında çok basittir. Sadece tayin olduğunuz yılın ilgili çarpanlarını bilmek yeterli olmaktadır. Yolluk (Harcırah) hesaplama kafanızda daha iyi oturması için aşağıda örnek bir yolluk hesaplama işlemi yapalım:

Örneğin derecesi 9 olan bekar bir memur Ağrı ilinden Ankara iline tayin olsun. Harcırahı yukarıda sıraladığımız maddelere şu şekilde olacaktır:

1.maddeye göre 34,18×20 = 683,6 TL

2.maddeye göre (Ankara-Ağrı arası yaklaşık olarak 1096 Km’dir) 1096×1.7 = 1863,2 TL

3.maddeye göre (Ağrı-Ankara arası otobüs biletinin 90 TL olduğunu varsaydık) 90 TL

4.maddeye göre de 34,18 TL alacak.

Her maddeyi tek tek hesapladıktan sonra bu memurun alacağı toplam Yolluk (Harcırah) ücretinin 2670,98 TL olacağı sonucuna ulaşabiliriz. (Bu ücretten çok cüzi miktarda damga vergisi kesilmektedir)

Çok basit bir şekilde Yolluk Hesaplama şu şekilde olacak: (Siz mesafe, eş-çocuk ve yol ücretini ilgili yere yazıp toplayın. Doğru sonuca ulaşacaksınız)

1. Yevmiye= 683,6 TL (Bu ücreti herkes aynı alır ancak eş-çocukların her biri için 341,8 TL ekleme yapınız)

2. Atandığınız yere olan uzaklık KM’sini 1,7 TL ücretle çarpınız =

3. Atandığınız yere olan otobüs ücretini yazınız =

4. Seyahat gün ücreti (sabit) = 34,18 TL

TOPLAM = (4 maddenin sonucunu toplayınız)

Yukarıdaki 4 maddede bulunan ilgili yerlere durumunuzu ekleyin ve toplayın, alacağınız net yolluk ücretine ulaşacaksınız.

2017 Online Yolluk Hesaplama Programı

NOT: Öğretmenler online yolluk hesaplamasında yevmiye seçeneğinde “Ek göstergesi 3000(dahil)” seçeceklerdir.

Çok basit bir şekilde Yolluk Hesaplama şu şekilde olacak: (Siz mesafe, eş-çocuk ve yol ücretini ilgili yere yazıp toplayın. Doğru sonuca ulaşacaksınız)

1. Yevmiye= 683,6 TL (Bu ücreti herkes aynı alır ancak eş-çocukların her biri için 341,8 TL ekleme yapınız)

2. Atandığınız yere olan uzaklık KM’sini 1,7 TL ücretle çarpınız =

3. Atandığınız yere olan otobüs ücretini yazınız =

4. Seyahat gün ücreti (sabit) = 34,18 TL

TOPLAM = (4 maddenin sonucunu toplayınız)

Yukarıdaki 4 maddede bulunan ilgili yerlere durumunuzu ekleyin ve toplayın, alacağınız net yolluk ücretine ulaşacaksınız.

FACEBOOK ÖĞRETMEN SAYFASI

FACEBOOK ÖĞRETMEN GRUBU

Yolluk (Harcırah) Hesaplama” İçin 273 Sıkça Sorulan Sorular

 1. Muzaffer dedi ki:

  Elazığın arıcak ilçesinden elazığ merkez beldesine eş özrüyle tayin gerçekleştirdim ilişiğimi pazartesi kesicem sorum şu : ben ilçede çalışıyordum fakat ikametgahım il merkezindeydi şimdi merkeze bağlı beldeye tayinim oldu ikametgahım merkezde olduğu için yolluk alabilirmiyim şimdiden teşekkürler

  1. admin dedi ki:

   Merhabalar, yolluk hesabında ikametgah adresinize bakmazlar. Çalıştığınız kurum adresi baz alınır. Bu nedenle yolluk alabilirsiniz.

   1. cemal dedi ki:

    ikametim sakaryanın dış ilçesindeydi ben merkezde görev yapıyordum ilçeye 4 ay evel tayinim çıktı yolluk ikametin orda oldugu için alamazsın dedilir burda siz alasilirsinin diyince dikkatimi çekti bunu dayandırabilecegimiz bir kaynak yazı mevcutmu geriye dönük yoluğumu alabilirmiyim. şimdiden teşekkür ederim

    1. Murat dedi ki:

     Hocam alamazsınız.ikametgah adresiniz önemlidir.

  2. Mrb mus merkezden elazığ arıcak ilcesine atandim 4/1 ndeyim ne kadar yolluk alirim dedi ki:

   Yorumunuz

  3. İsminiz dedi ki:

   Afyondan kütahyaya 110 km atandım.2400 tl yolluk çıktı hayret ettim.2015 yılında 2270 tl almıştım. Yine kutahya Afyon arası idi.bunda bir yanlaştık olamaz mı.

  4. YASEMİN dedi ki:

   İKAMET ADRESİNİZ MERKEZ OLDUĞU İÇİN ALAMAZSINIZ

 2. Sena dedi ki:

  Doğum iznindeyim bir kızım ile eşim istanbulda. Eşim de öğretmen. Es özrü ile Konya karapinar dan istanbula tayin oldum. Yanımdaki bebeğimin sosyal güvencesini memur babası üzerine yaptı ama yolluk da nasıl bir yol izlenecek?

  1. admin dedi ki:

   Merhabalar, çocuğun baba üzerine olması yasal zorunluluktur. Bu şartlarda çocuktan dolayı yolluk ücreti alamamanız gibi bir görüntü ortaya çıksa da harcırah yönetmeliğinde bu durumda memurun beyanı dikkate alınır maddesine istinaden çocuğun sizin yanınızda olduğunu yolluk hesabına eklettirerek bu ücreti alabilirsiniz.

   1. mücahit dedi ki:

    hakkariden aydına tain olacağım yolluk alabilmem için eş ve çocuklar için yanımda olmaları gerekirmi

    1. admin dedi ki:

     sizin beyanınız önemlidir hocam. Çocuklar ve eşim de var derseniz eklerler…

   2. Gokce dedi ki:

    Çocuğun baba üzerine olması yasal zorunluluk ibaresi yanlıştır. Çocuk ebeveynlerden istenileni üstüne yazılır zaten çocuk parası 40 50 TL. Yokluktan da alınır çocuğun ki de

 3. serdar dedi ki:

  merhaba,

  buradaki hesaplamaya göre 2222.28 lira yolluk almam gerekiyor ama ilçe mem in hesapladığına göre 1500 küsür alabiliyorum. Bilgilerim:
  2016 şubat özür grubu yer değiştirme.
  Şırnak-Erdemli (Mersin): 840 km
  kadro derece: 9/2
  yol ücreti: 76.5 tl
  tek başıma yer değiştiriyorum.(eş veya çocuk yok)

  mem yanlış mı hesaplıyor acaba?

  1. admin dedi ki:

   Merhaba,
   Yolluk ücreti bizim yazıda da belirtiğimiz şekilde hesaplanır. Bu hesapla ilgili başka kaynaklarda da aynı bilgiyi bulacaksınızdır. Eğer başka bir durum yoksa sizin hesabınız doğru, İlçe MEM’in hesabı yanlış. İlçe MEM’in hesaplamasına yevmiye ücreti dahil edilmemiş gibi duruyor.

   1. serdar dedi ki:

    teşekkür ederim yardımınız için

    1. serdar dedi ki:

     mem in dediğine göre özür grubu tayininde yer değiştiren öğretmen tek ise yani eşi ve çocuğu yoksa, km 0,25 ile çarpılıyor. Doğru mudur?

     1. admin dedi ki:

      Merhaba, daha önce eşiniz yolluk aldı mı?

      1. serdar dedi ki:

       hayır almadı. son olarak mal müdürlüğüne gittim hesaplattım sizin dediğiniz gibi çıktı. böyle olunca mem le konuştum kabul ettiler, tekrar hazırlayıp götürecem. teşekkür diyorum yardımınız için gerçekten çok işe yaradı.

       1. admin dedi ki:

        Maalesef görevliler işlemlerini dikkatli bir şekilde yapmadıklarından bu şekilde hatalar çıkıyor. Bu nedenle yazılarımızı öğretmenlerin bu işleri kendilerinin de kontrol ve teyit etmeleri amacıyla yayımlıyoruz. Çözüme kavuşturmanıza sevindik, iyi günler…

        1. serdar dedi ki:

         Hocam merhaba,

         Bizim ilçe Mem bu kez başka bir sıkıntı çıkardı maalesef. 2005’de çıkan harcırah yasasına göre eşim hiç yolluk alamıyormuş. Ben evlenmeden önce Mersine atanmıştım sebep buymuş. Daha doğrusu ben atandıktan sonra evlendim ve daha sonra da eşim şırnaktan mersine tayin istedi. Neyse yeni bir yasa bulayım da göstereyim bari şube müdürüne. Ne kadar değişik ve ilginç bir kurumda çalışıyoruz ya…

 4. Ömer dedi ki:

  Merhaba nereye başvuracağız tam olarak ve hangi evraklar gerekiyor. ve kaç gün içinde ödeme yapılır teşekkürler

 5. müd. dedi ki:

  merhaba arkadaşlar ben siirtten vana müd. yard. sınavına girdim. yolluk yevmiye alabilir miyim. alırsam ne tür belgeler lazım teşekkürler

  1. admin dedi ki:

   Merhaba, böyle bir yolluk türünü ilk defa duyuyoruz. Böyle bir durumda yolluk ödenmez. Ancak aksi bir durum varsa bizimle paylaşırsanız seviniriz.

   1. mutemet dedi ki:

    Merhaba görevde yükselme sınavına giden arkadaşlara stratejiden görüş alarak geçici görev yolluğu ve konaklama ödemesi yaptık

 6. Ahmet dedi ki:

  Merhabalar ilgi ile okudum yazılanları adminede teşekkür ederim herkesin sorusuna sıkılmadan cevap verdiği için umarım benimkinede verir.ben samsun eah de nöroloji uxmanıyım..eş durumundan dolayı istanbula atandım.bana söylenen eş durumu atamalarında normale göre daha az yol harcırahı alındığıdır..ne kadar doğrudur.?birde eşimin yanına gittiğim için harcırahı tek olarak mı yoksa eşim ile beraber iki kişi olarak mı hesaplatmalıyım..not:eşim daha önce harcırah almadı.kendisi özel sektörde çalışıyor teşekkürler

  1. admin dedi ki:

   Siz tek başınıza varsa çocuğunuzun da dahil olduğu bir şekilde yolluk ücretini tam olarak alırsınız.

 7. RECEP dedi ki:

  iyi Günler;
  3 ay içerisinde k yerinden b yerine; b yerinden k yerine tayini çıkan bir memur yani 3 ay içerisinde yada 4 ay içerisinde iki kere tayini çıkan kişi her iki tayininde de yolluk alabilir mi

 8. Cemre dedi ki:

  Kadro aylık derecem 5-15 arasında ve Ankara’ya 45günlüğüne geçici görevlendirildim. Çalıştığım kurum da net olarak hesaplama yapmayı bilmiyor yardımcı olabilir misiniz?( Otobüs bileti 60₺Taksi 35₺)

 9. Gökhan Kaya dedi ki:

  Merhaba ben çalıştığım yerden farklı 120 km uzakta bir ilçeye 6 aylık geçici görevlendirme ile geldim. İlçede konaklama yeri bulunmadığından en yakın yere giidş geliş yapıyorum. 3 aydır henüz ödenek almadım. Şu durumda ne kadar ödeme alabilirim. Konaklama yapacağım yere gidiş geliş mutat vasıta ücreti 14TL bunu hergün için mi verecekler? ayrıca yıllık izine ayrılınca harcırah alınır mı?

  1. admin dedi ki:

   Merhabalar, geçici görevlendirme için yukarıda hesaplama programı ekledik. Oradan hesabınızı yapabilirsiniz.

 10. Nergiz dedi ki:

  Benim ikametgahim sirnakta. Ama adaylik surecini izmirde gecirdim. Atandigim kurumda sirnakta. Adaylik suresi bittiginde, izmirden sirnaga gidecegim. Bu durumda harcirak alabiliyor muyum¿

  1. admin dedi ki:

   Merhaba, MEB’in açıklamalarına göre harcırah alabileceksiniz.

 11. Mehmet dedi ki:

  Merhaba 2 ay önce istanbul tayin oldum engel durumundan aynı ildeki yerime döneme tekrar yolluk alabilirmiyim

 12. tuğba dedi ki:

  Merhaba.Ben geçen yıl il içi atama sonucu Istanbul ataşehirden istanbul esenyurta geldim.Yolluk verilmiyor dediler.Aynı yıl bazı illerde verildiğini duydum.Sonuçta ben de evimi taşıdım .Çünkü 60 km.Acaba bu konuda yapabileceğim bir şey var mı?Büyük bir haksızlık söz konusu.

 13. Baran dedi ki:

  Eşim Ankara’da memur bende Diyarbakır’da memurum tayinimin çıkması durumunda alacağım yolluk ne olur bir de çocuğumuz var. Teşekürler.

 14. Esref dedi ki:

  Iyi günler eşim de bende ogretmeniz. Konyadan afyona gidecegiz. Ben il dışı ile haziranda gideceğim eşim de eylülde gidecek. Ikimizde tam mi alırız yolluğu . Simdiden tesekkurler.

  1. admin dedi ki:

   Siz tam olarak yolluğunuzu alırsınız; fakat eşinizin yolluğu sizinkinden çok daha az olur.

 15. mehmet dedi ki:

  merhaba. Bu yol gün sayısını niye veya hangi maddeye göre (1 gün) veya (2 gün) olarak vereceğiz. Bildiğim kadarıyla günlükler her 24 saat için bir gün olarak hesaplanıyor. Bu nun 2 gün olabilmesi için belli bir done varmı. mesala 1500 km üstü 2 gün hesaplanır gibi…

  1. admin dedi ki:

   Türkiye’deki en uzak mesafeye bile 1 gün veriyorlar, iki günün hesaplandığını hiç görmedim 🙂

   1. mehmet dedi ki:

    yolluk (harcırah) proğramın da neden 1 gün ve 2 gün yol gün seçeneği var o zaman.

 16. Emre dedi ki:

  Yolluk hesaplanmasında çocukların altı yaşından küçük olmasının bir önemi var mı
  Kadro derecesi 4 taşıt ücreti 18 tl 166 km mesafedeki yere tayin oldum 1825 hesaplandı
  Hiçbir hesaba uymuyor

 17. Fatma dedi ki:

  2016 Şubat ayında atandım.şuan kayseri merkezdeyim asıl atandığım yer Nevşehir merkez 9/1 olarak başladım evliyim bakmakla yükümlü olduğum kimse yok.Nevşehir -kayseri arası 89 km falan ne kadar yol harcirah alırım acaba.teşekkürler

  1. admin dedi ki:

   Merhabalar, takriben 967.5 TL (eş durumunuzu bilmediğimizden dahil edilmemiştir) almanız gerekiyor.

 18. Fatma dedi ki:

  Ben 2016 Şubat ayında atandım.şuan kayseri merkezdeyim asıl atandığım yer Nevşehir merkez.evliyim bakmakla yükümlü olduğum kimse yok.Nevşehir kayseri arası 90km.ne kadar yol harcirah alırım acaba.teşekkürler

 19. Armagan dedi ki:

  Ben esim ve iki çocuğum la Konya dan Mardin Mazidag a gideceğiz . Bu durumda ne kadar ucret aliriz

  1. admin dedi ki:

   Merhaba eşiniz çalışmıyorsa, takriben 3930 TL yolluk alacaksınız.

 20. ÖZGÜR dedi ki:

  Ilci tayinden calistigin okuldan 150 km uzakta baska bir ilceye atandim evliyim ve 3 çocuğum var ne kadar yolluk alabilirim

  1. admin dedi ki:

   Merhabalar, çalıştığınız ve tayin olduğunuz ilçeleri bilmediğimizden hesaplama yapamayız. Siz yukarıdaki yolluk hesaplama robotuna bilgilerinizi girerek kolayca hesaplama yapabilirsiniz…

 21. A.nur dedi ki:

  Pendik den Şileye il içi ile atandım. Acaba yolluk alabilir miyim?

  1. admin dedi ki:

   Merhaba, yolluk alabilirsiniz. Hesaplarımıza göre takriben 940.63 TL ücret alacaksınız.

 22. Burakk dedi ki:

  Il ici atamayla rizenin bir ilcesinden farkli bir ilceye atandım ikametgahim trabzonda yolluk alabilirmiyim

  1. admin dedi ki:

   Merhabalar, yolluk hesaplamasında ikametgaha bakılmaz hocam, sizin beyanınız önemlidir. Yolluk alabilirsiniz.

 23. Seda dedi ki:

  Merhaba ben Uşak 112 de calisiyorum es durumu tayini ile izmire geldim martta dogum yaptım bebeğim var küçük ne kadar alırım açaba harcirah

 24. Arzu dedi ki:

  Bilecikteyim erzurumu tekman ilçesine gidiyrm yaklaşık 1400 km bekarim ve subat 2016 atamasiyim ne kadar yıllık alirim

 25. Arzu dedi ki:

  Bilecikteyim erzurum tekmana gidicem yaklaşık 1400 km 2016 subat atamasiyim bekarim ne kadar yolluk alirim

 26. halil dedi ki:

  merhaba,
  malatya merkez den istanbul avcılar
  3 çocuk ben ve eşim ( eşim çalışmıyor )
  otobüs fiyatı 80 tl civarı
  tahmini yolluk ne kadar olur acaba, teşekkürler.

  1. admin dedi ki:

   Merhaba, yaklaşık olarak 4967.5 TL yolluk almanız gerekiyor.

 27. ahmet dedi ki:

  iyi günler. şırnak cizreden van ercişe atanacağım bu sene il dışı atamada. ne kadar yolluk alırım acaba ve 28haziranda ilişik kesiliyor ne zaman yolluk yatırılır acaba?

  1. admin dedi ki:

   Merhaba, 1557.5 TL yolluk alırsınız. Yolluğunuz mal müdürlüğüne verildikten sonraki birkaç gün içerisinde yatar.

 28. sümeyra dedi ki:

  merhaba, ben istanbuldayım eşim izmir de eş durumundan izmire gideceğim. çocuk yok harcırahım ne kadar olur?

 29. zeunrp dedi ki:

  Ben şanlıurfa da sözleşmeli zabıt katibi olarak çalışmaktayım. 2015 haziranda başladım 1 yıllık zabıt katibiyim. Eşimin tayini maraşa çıktı. Bir sözleşmeli zabıt katibi olarak maraşa tayin olduğumda yol harcırahı alabilir miyim alabilir isem hesaplama nasıl yapabilirim

 30. salih dedi ki:

  Merhaba ben Tokat’ın Sulusaray ilçesinden Samsun Terme’ye tayin olacağım, 4 kişilik bir aileyiz, 2 kızım bir de eşim var, şimdi benim ikametgahım Tokat Merkez’de yolluk da bu ikametgaha göre yapıldı, 2300 TL civarında bir rakam ortaya çıktı, fakat çalıştığım yer Tokat’ın Sulusaray İlçesi buradan baz alırsak 370 km, Tokat Merkez’den hesaplarsak 300 km’lik mesafe oluyor, benim almam gereken yol harcırahı ne kadar yardımcı olur musunuz?

  1. admin dedi ki:

   Merhabalar, yolluğunuz ikametgaha göre değil çalıştığınız kuruma göre yapılır. Siz Sulusaray’dan Terme’ye yolluk almanız gerekirdi. Almanız gereken yolluk ücreti : 2651.88 TL

 31. Htc dedi ki:

  Mrb ben Şırnak Silopi de görev yapıyorum eş durumundan Ağustos ta tayin isteyeceğim ikametim Silopi de değil yol harcı alabilmek için ikamet buraya aldırmam gerekli mi

  1. admin dedi ki:

   Merhabalar, yolluk hesabınızda ikametgahın bir önemi yok hocam.

 32. fuat dedi ki:

  merhaba ordu da yaşıyorum. iliçi tayinle Gürgentepe ilçesinin bir köyünden ordu il merkezine tayin oldum. ancak idare il merkezinden gidiş geliş yaptığım ve ordu ilinin büyükşehir statüsünde olması ile ilgili maliyenin bir görüş yazısına dayanarak yolluk ödemesi yapmayacağını belirtti böyle bir hakları var mı?

  1. admin dedi ki:

   Kesinlikle böyle bir hakları yok. Bu yolluğu almanız hakkınızdır. ilgili yazımızı okumanızı tavsiye ederim : http://www.kamudanses.com/il-ici-tayinde-yolluk-alinir/

 33. Mustafa dedi ki:

  Merhaba, il ici tayinde Sultanbeyli’den Pendik’ atandim. Ikametgahim Kartal’da. Yolluk alabilir miyim? Alabileceksem nereye nasil basvurmam gerekli?
  Tesekkurler.

  1. admin dedi ki:

   Yolluk alabilirsiniz. Ayrılış yapacağınız okulun bunu hesaplaması gerekiyor.

 34. eren dedi ki:

  merhaba ben öğretmenim eşim gümrük memuru önce eşim sonra ben eş durumundan tayin olacağız şırnaktan edirneye(habur-kapıkule) ne kadar yolluk alabiliriz 2 çocuk var ?

  1. admin dedi ki:

   Merhaba, siz iki çocuğunuz için toplamda 3772.5 TL yolluk alırsınız. Ancak eşiniz eş durumu olduğunda ayrı bir yolluk alır ancak bu hesaptan çok daha az olur.

 35. Bulent dedi ki:

  Kolay gelsin. Adana seyhan ilcesinde çalışıyorum. Il ici atama sonucu yine adana ‘nın baska bir ilçesine atandım. Iki okul arasindaki yol mesafesi 35_40 km arası. Okul harcırah alamazsin diyor. Durum nedir bir yol gosterirmisiniz. Kolay gelsin.

  1. admin dedi ki:

   Merhaba, bu yolluğu almanız hakkınızdır. ilgili yazımızı okumanızı tavsiye ederim : http://www.kamudanses.com/il-ici-tayinde-yolluk-alinir/

 36. volkan dedi ki:

  merhaba, ben norm fazlasıyım ilçenin köyünde, merkeze görevlendirme ile müdür yardımcısı olarak görevlendirildim yolluk alabilir miyim? saygılar

  1. admin dedi ki:

   Merhaba, yolluksuz görevlendirmelerin kapsamına girer sizin durumunuz. Yani yolluk alamazsınız.

 37. emrah dedi ki:

  merhaba. ben öğretmenim. ilçeden merkeze il içi atamam cıktı.
  evliyim eşim çalışmıyor 2 cocugum var. merkez ile ilçe arası 80 km. otobüs bileti 12 tl. ne kadar yolluk alabılırım.

 38. Bilal cengiz dedi ki:

  Merhaba. Ben istanbuldan tekirdağa engel durumundan dolayi tayin aldım. 1bucuk yillik saglik memuruyum. İstanbul tekirdag arasi 150km mesafe var benim ckysde ismin tekirdagda gorunuyor ama ben orda corlu ilcesinde calismak İstedigimi soyleyecem. İstanbul corlu arasi ise 100 kilometre. Simdi ben hangisine gore yolluk alacam bide hesaplayamadim yaa. Tahminen ne kadar yolluk alirim. Simdiden tesekkurler

 39. süleyman dedi ki:

  Merhabalar. Ben Erzurum’da öğretmenim. Balıkesir’e il dışı tayin isteyeceğim.Ne kadar yolluk alırım. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

 40. Ogrtm dedi ki:

  Merhabalar eşim van\Çatak da görevli ben silopide öğretmenim yolluk hesaplayamadik da bize hesaplayabilir misiniz ? Bir de van mi esas alınır yoksa ilçesi Çatak mi yolluk hesaplanmasında. Teşekkürler

  1. admin dedi ki:

   Merhabalar, ilçenin esas alınması doğru olacaktır. Yaklaşık olarak 1484 TL yolluğunuz var.

 41. SEYFULLAH dedi ki:

  Merhaba. Ben bir ilçe belediyesinde mühendis olarak 657 sayılı kanuna tabii çalışmaktayım. Farklı bir ilin ilçe belediyesine yer değiştirme yoluyla atama yapacağım. Ancak belediye biz yolluk vermiyoruz dediler. ben kanunen hakkım var mıdır yine. Teşekkürler.

 42. Sümeyye dedi ki:

  Merhabalar ben suanda Kahramanmarastayım aday ogretmenım asıl atandığım yer bıngol uzaklık 496 km göreve yenı basladım ne kadar yolluk alabilirim yardımcı olursanız sevınırım

 43. Ogretmen dedi ki:

  Merhabalar ben Kahramanmaras’ta aday ogretmenım Bıngol’e atandım aradaki mesafe 496 km otobus ucreti 60 tl göreve yenı basladım ne kadar yolluk alabilirim ogrenebılır mıyım

 44. resul dedi ki:

  Merhaba, aile fertlerine bir yaşını doldurmamış kızımı da sayarlar mı?

  1. admin dedi ki:

   Merhaba, tabii hocam sayılır minik bebeğiniz 🙂

   1. kadir dedi ki:

    kony istanbul 3çocuk eşim çalışmıyor kaç lira yolluk alırım

   2. İbrahim A dedi ki:

    Ankarada pursaklardan bursa yıldırıma atandım eşim de Eylül de eş durumundan Batman dan atanacak bir çocuğumuz var çocuğun beyanını her iki yollukta da verebilir miyiz biri içinse istediğimizi seçebilir miyiz

 45. kadir dedi ki:

  konya-ist 3çocuk eşim çalışmıyor kaç tl yolluk

 46. ibrahim dedi ki:

  infaz koruma memuru olarak VANdan SAKARYAya tayinim çıktı. evliyim. ayrıca annem ve babam da sigorta da benim üzerimde. yani sağlıktan benim üzerimden yararlanıyorlar… ne kadar yolluk alırım ???

 47. Hatice dedi ki:

  Merhaba. İstanbul ümraniye’den maltepeye atandım.. 18 km her ıkı okulumun arasındakı mesafe. Ne kadar yolluk alabılırım? Ya da alabılır mıyım?

 48. Necdet dedi ki:

  İstanbul ümraniyeden maltepeye atandım. 18 km her ıkı okul arasındaki mesafe. Okul yolluk alamazsın diyor. Yolluk alabılıyor muyum ve alıyorsam ne kadar alırım? Tesekkurler

 49. Gnc dedi ki:

  Merhabalar
  Geçici görevle yurtdışına öğretmenlik için Almanya ya geldim. Uçağımız Ankaradan kalktı. Yalova dan Ankara için geçici görev yolluğu olarak 85 lira aldım.bu ücret diğer arkadaşlarla karşılaştırıldığında eksik gibi gözüküyor. Bu durumda nasıl bir yol izlemeliyim.selamlar

 50. Ali dedi ki:

  Eşim 2 yıl önce yolluk almıştı çocuk yok 450 km 60 lira otobüs yolluk alır miyim ve ne kadar çıkar tekler.

 51. Tunk dedi ki:

  Gorev yerim sivas ikametgahimi buraya almadim. Ankara da oturuyor gorunuyorum. Simdi atamam cikarsa yolluk alabilirmiyim ve alirsam bunun geri odeme riski var midir?

 52. fatih dedi ki:

  merhaba hocam, eşimle 1 ay önce nikahlandık ve yanımda değil. benden eşinin burda yaşadığına dair belge istemeye hakları var mı ve ben eş harcıhacını alamama durumunda kalabilir miyim burda olmadığı için?
  cevap için teşekkürler

 53. Tugberk dedi ki:

  Sılopı den bursaya ne kadar yolluk alırım acaba yardımcı olur musunuz ?

 54. Tugberk dedi ki:

  Sılopı den bursaya ne kadar yolluk alırım acaba yardımcı olur musunuz ? Bir de Eşim durumundan yararlanacak agustosta insaallah o da van dan bursaya gelecek ne kadar verirler sizce

 55. Öğretmen 25 dedi ki:

  Merhaba kolay gelsin Sılopı den bursaya ne kadar yolluk alırım acaba yardımcı olur musunuz ? Bir de Eşim durumundan yararlanacak agustosta insaallah o da van dan bursaya gelecek ne kadar verirler sizce

 56. Hakan dedi ki:

  Mrb hesaplama yapamadim yardimci olursaniz sevinirim bekarim 3 yildir gorev yapiyorum van merkezden siirt merkeze tayin istedim ne kadar yolluk alirim simdiden tesekkur ederim

 57. eftelyaef dedi ki:

  Osmaniye den diyarbakir cermike atandim tek kisiyim ne kadar yol harcirahi alicam acaba ….

 58. sait gündüz dedi ki:

  istanbul’un Ataşehir ilçesinden farklı ilçeye (Çekmeköy’ün Sırapınar köyüne) tayinim çıktı. Harcırah-yolluk alabiliyor muyum? Alınıyorsa ne yapmam lazım?
  Ne eski ne yeni okul müdürleri bu konuda bir şey demedi! 4 kişilik aileyiz. Ev taşıyacağız. Hâliyle masrafımız olacak.

 59. Hülya dedi ki:

  Merhaba, İstanbul Maltepeden, Konya Karatay a tayin olacağım eş durumundan, iki oğlum var. Yolluğumu hesaplar mısınız rica etsem?

 60. Gamze dedi ki:

  Ben geçen yıl il içinde 30 km için 700 tl para aldım. Bu yıl ise il dışı tayin istedim 155 km e buradaki hesaplamaya göre 1010 tl civarı para yapıyor nasıl oluyor bence yanlış hesaplanıyor 30 km ye 700 ise 155 km ye nasıl 1000 tl çok mantıksız

  1. Ömer dedi ki:

   Ana parayı yevmiye X 20 katsayısından geliyo km daha az etkiliyo..

   1. Gamze dedi ki:

    Nasıl yani daha detaylı anlatır mısınız? Benim tayinim cizreden mardin e çıktı ortalama 175 km ne kadar yolluk alırım sizce?

 61. Ömer K. dedi ki:

  Hocam Merhabalar Kayseri den Şanlıurfa Birecik e gideceğim hesaplama uygulamasindan 1200 gibi bi rakam çıkıyor ama yorumları okudugumda yanılıyorum sanırım ( kayseri-Nevşehir 987tl hesaplamissiniz) 400km otobüs bileti 40tl eşim ve ben gideceğiz 9/1 kadro derecem eşim çalışmiyor yardimci olur musunuz lütfen

 62. Şeyda dedi ki:

  Merhaba Şanlıurfa merkezden istanbul a gideceğim es durumundan eylül de atandım yolluğumu hesaplar misiniz

 63. murat dedi ki:

  merhaba diyarbakırdan istanbul avcılar eşim çalışmıyor 4 cocuk, kadro derece 2_2 yaklaşık 1400 ne kadar yolluk alırım tesekkürler

 64. Ömer dedi ki:

  Ben ve eşim polis memuruyuz dereceler filan aynı.. Bizim alacağımız harcırahda aynı sistemle mi hesaplanıyo

 65. Ramazan dedi ki:

  Ispartadan ermeneke eşim ve benim il dışı aynı yere tayinimiz çıktı ikimiz de tam yolluk alır mıyız bir çocuğumuz var ne kadar yolluk alırız 5.derecedeyiz

 66. Gezgin dedi ki:

  İyi günler Erzurum dan kayseri ye yayının çıktı otobüs bileti 75tl 820 km bir mesafe ve eşim çalışıyor yaklaşık olarak 2,180 civarında mı alırım

 67. Demet dedi ki:

  Merhaba
  ben 2016 şubat da atandım derecem 9-2 şuan amasya merzifondayım ve ağustosta bursa karacabey de başlayacağım eşim infaz koruma memuru ve benden önce gidecek tek çoçuk var ne kadar harcirah alabilirim. Teşekkürler

 68. Demet dedi ki:

  Merhaba
  ben 2016 şubat da atandım derecem 9-2 şuan amasya merzifondayım ve ağustosta bursa karacabey de başlayacağım eşim infaz koruma memuru ve benden önce gidecek tek çoçuk var otobüs bileti 70 ne kadar harcirah alabilirim. Teşekkürler

 69. Gülnaz dedi ki:

  Afyon Şuhut’tan Adana Yüreğir’e gidicem. Evliyim 2 kişilik bir aileyiz. Eşim de öğretmen. Bilet parası 70 tl. Kadrom 8.3. Hesaplayabilir misiniz?

 70. Salih dedi ki:

  Merhaba ben tayinim çıktı ilisik keseceğim. Fakat askerlik gorevimden dolayı iade etmem gereken bir maaş iadesi var. Şu an yatiramiyorum. Ilisik keserken bu durum bana engel olur mu. Yani muhasebede ilisik kesip yollukhesaplatinca sorun çıkartırlar mi.

 71. murat kaya dedi ki:

  ek göstergesi 2200 ve 1/1 olan bir müdür yardımcısı, ek göstergesi 3000 olan müdürlüğü kazandığında yolluk için gündeliği hangi göstergeye göre hesaplanır??

 72. Ayşe dedi ki:

  İl dışı İstanbul Pendik’ten Afyon Dinar a atandım. Evliyim, çocuk yok eşim çalışmıyor. 7/2 kadrom. Ne kadar yolluk alırım? MEB eksik hesapladı gibi geldi eşinizi memur olmadığı için dahil etmiyoruz Dedi. Böyle bişey varmı? Yardımcı olursanız sevinirim

 73. Mesut Peker dedi ki:

  İyi günler Haziran atamasıyla Erzurum’dan Karaman tayini çıktı bir çocuğum var. Eşim de Ağustos eş durumuyla aynı yere gelecek. Toplam ne olur bununla ilgili hiç açıklama yok o yüzden soruyorum
  Kadro derece: 6/3 Eşim de aynı

 74. Gökhan Kalya dedi ki:

  Merhaba, İstanbul’dan, Muğla’ya (750km) tayinim çıktı. Bekar, derece: 1’in 2’si, (gösterge 3000), Yol Ücreti(otobüs): 100 TL. Ne kadar yolluk alınır. Bir de Şu an ki okulum lise ve “gideceğin yer yapacak” dediler. Burdan yapmak zorunda değiller mi? Saygılar ve sevgiler.

 75. erol dedi ki:

  trabzondan izmit kartepeye atandık.ben 1/1 yim. eşim 5/1
  otobüs 65 tl..yaklaşık 950 km yolluk ne kadar alırız teşekkurler

 76. erol dedi ki:

  ayrıca 1 çocuk var

 77. glmsr dedi ki:

  Merhaba 2016 şubat atamasıym manisadan Adapazarına atandm ne kadar yolluk alabilirim?

 78. Pınar Pınar dedi ki:

  Merhaba.Tayinim Sakarya’dan Gaziantepe çıktı.1009km.Yol parası 75tl.9/1ıyım.Ne kadar harcırah alırım?Şimdiden teşekkür ederim

 79. leyla titiz dedi ki:

  slm ben geçen yıl 9. ayda bitlisten kayseri develiye tayin oldum eşim ve 3 çocuğum var 4-c li olduğumdan yol harcırahı alamadım mahkemeye verdim kazandım acaba ne kadar alırım.

 80. Mathematichi dedi ki:

  Mrb. Eşim 2016 şubatta atandı. Şimdi Zonguldak’ta aday öğretmenlik programını tamamlıyor. 15 ağustosta Afyon’a tayini çıkacak. bende öğretmenim ve 30 ağustosta eş durumu isteyeceğim. acaba bu durumda yolluk için nasıl bir yol izleniyor? ikimizede yolluk yatar mı? veya eş durumu tayini isteyeceğim için bana eksik mi yatıyor? teşekkürler.

 81. Ali İhsan dedi ki:

  Merhaba, ben Karaman’dan Patnos’a gideceğim. 9/1 hizmet derecem. Ort. 100 tl yol ucreti. 1158 km ise mesafe. Tek basima gitsem ne kadar alirim. Evlendikten sonra esimle beraber gitsem ne kadar alirim hocam. Arada ne kadar fark olur

 82. İbrahim A dedi ki:

  Ankara pursaklardan bursa yıldırıma atandım eşim de Eylül de eş durumundan Batman dan atanacak bir çocuğumuz var çocuğun beyanını her iki yoklukta da verebilir miyiz

 83. doğan dedi ki:

  Selam izmir den eskisehir e tahinim cikti ben .esim calismiyo ve11 aylik bebek yol parasi ne kadar alirim simdiden
  Tesekkurler

 84. Çigdem dedi ki:

  İlgilendiginiz icin tesekkurler, cizreden duzceye tayinim cikti cizredeki bazi ogretmenlere yolluk yatmis ama bana hala yatirmadilar, bunun farkli sebepleri olabilir mi?kps sistemiyle yollugun bir alakasi var mi?

 85. duygu dedi ki:

  iyi akşamlar. ben şırnak silopi de görev yapıyorum . tayinim ankaraya çıktı.evliyim. çocuğum yok. acaba ne kadar yatırırlar yol harcını.şimdiden teşekkürler

 86. SALİH dedi ki:

  Antalya Serik’ten İstanbul ÇAtalca’ya atandım. Derecem 7/1 ve bekarım. Yolluk olarak 1.427 diyorlar.Bir yanlışlık olduğunu tahminen 2000 civarı almam gerektiğini söyledim.Bir de siz bakabilir misiniz?

 87. İlkay dedi ki:

  Ben balıkesirden siirte tayin oldum uygulamanızda yolluğumu hesapladığımda 844 tl çıkıyor. Bu işte bir terslik yokmu?

  1. admin dedi ki:

   Merhabalar, uygulamada bir sıkıntı var gidermeye çalışıyoruz. Siz açıklamamıza uygun hesaplayın lütfen.

 88. ebubekir dedi ki:

  merhaba
  istanbuldan hakkari şemdinliye gidecegim. 2016 suabat ta atandım. istanbul hakkari arası mesafe 1812 km . bakmakla yukumlu oldugum kimse yok. harcıgahım ne kadar olur rica etsem hesaplamanız mumkun mu .

 89. Yusuf dedi ki:

  Evliyim eşim çalışmıyor 1 çocuğum var. Samsundan Diyarbakır a tayinim çıktı. Ne kadar harcırah alırım.

 90. Nilufer EROL dedi ki:

  Ben istanbuldan Mugla, bodrum, mazı köyune atandim. Mugla merkez ile mazı köyü arasi km farki var ama bana muglaya gore harcirah hazirlanir dediler. Bununla ilgili bilgisi olan var mi? Net bir yonetmelik var mi? Tesekkurler

 91. Ada dedi ki:

  Merhaba esim haziranda il disi tayin ile mardinden izmire atandi temmuzda ikametimizi izmire aldirdik.es durumunda bnde izmir isteyecegim ikametim zaten izmirde diye yolluk almamda sıkıntı olur mu?

  1. admin dedi ki:

   Yolluk hesaplamalarında ikametgaha bakmazlar hocam, sizin çalışma yeriniz önemli.

 92. Matematik dedi ki:

  Merhaba,

  Balıkesir Bandırma’dan Erzurum Köprüköy’e gideceğim. Kadro derecem 9. Bakmakla yükümlü olduğum kimse yok. 110 tl bilet ücreti var. Programda 824.5 tl yolluk çıkıyor. Biraz saçma değil mi? Yani bu kadar az olmaması lazım. Memdekiler 3000’i geçer demişti.

  1. Salman dedi ki:

   Evet hocam bende uc gun once hesapladim 2300 cikiyordu suan sizinki gibi 800 tl cikiyor

   1. admin dedi ki:

    Hocam online hesaplama programında bir sıkıntı var, düzeltmeye çalışıyoruz. Siz yazımızdan hareketle hesaplama yapın lütfen.

 93. att dedi ki:

  Sivas zaradan denizli Acıpayam kelekci ye tayinim cikti esim ve bir çocuğum var ne kadar harcırah alirim

 94. att dedi ki:

  Sivas zaradan denizli Acıpayam kelekci ye tayinim cikti esim ve bir çocuğum var ne kadar harcırah alirim

 95. ercan dedi ki:

  mrh ben meb de memurum ve il dışı tayin için başvurdum ve çıktı. benim alacağım harcırah ne kadar olur yardımcı olursanız sevinirim. benim şuan ikinci evliliğim eski eşimden bir kızım var velayeti annesinde fakat bakmakla yükümlü olarak benim üzerimde(annesi çalışmıyo) şu anki eşimden de bir kızım var ve şuan ki eşiminde önceki evliliğinden bir kızı var velayeti annesinde (eşimde) şu anki eşimde çalışmıyor .ankaradan muğlaya -datça ya .harcırah hesaplanırken ankara muğla mı ankara muğla-datça mı olarak hesaplanılıyor.şundan dolayı sordum ankara muğla 620 km diye geçiyo aşti harcırah cetveline göre fakat ankara muğla-datça ise 728 km. bu durumda ankara -muğla hesaplandığında 100 km lik mesafe ne olur o bu konud a bilgilendirirseniz çok sevinirim.tşk iyi çalışmalar dilerim

 96. Serhat Uzman dedi ki:

  Merhaba.. 18 eylül 2015 tarihinden beri evliyim. Eşim Rize Çayeli İshakoğlu devlet hastanesinde 1 yılı aşkın süredir eczacı memur. 69. Devlet hizmet yükümlülüğü atamasıyla Kars Susuz toplum sağlığı merkezine hekim olarak atandım. Evli olduğum halde ilk atama olduğundan herhangi bir harcırah almadım. Eş durumu ile eşimi Karsa aldıracağım. Harcırah hesaplaması nasıl yapılmalı? Eşime benim için de yarı katsayılı yolluk ödenir mi? Sisteminizdeki hesapta 1204 çıkıyor doğru mudur, bana az gibi geldi..

 97. Salman dedi ki:

  Hocam kolay gelsin ben hizmetliyim bekarim derecem 11 kademem 1 Kahramanmaraş tan bilecige tayinim cikti otobus bileti 70 tl bakmakla yukumlu oldugum kimse yok kahramanmaraş bilecik arasi 895 km ilk hesaplamamda 2300 yolluk cikiyordu bugun hesaplamamda 800 tl cikiyor lutfen yardimci olurmusunuz acil

 98. Emine dedi ki:

  Mrb benim Bursa İnegölden Manisa Alaşehir’e tayinim çıktı 12 yasinda bir kızım var yol harci ne kadar alirım acaba hemsireyim ve derecem 6/2

 99. Muhammet üsame uzun dedi ki:

  İyi günler benim tayin harcıhahımı hesaplarmısın
  Teşekkürler
  Km mesafesi 1100 km
  Aile birey sayısı ben haric 1
  Memur derecem 5–15 arası

 100. Şanlıurfa dedi ki:

  İyi günler ben Şanlıurfa’dan eğitim durumuyla balıkesire tayin oldum derecem 5-15 bekarım ama annem ve kardeşlerim de benimle kalıyorlardı benim yolluk Nasıl hesaplanır

 101. Yalcin unlu dedi ki:

  Merhaba mersin de öğretmenim. Çalıştığım okul toroslar ilçesinde.yine toroslar ilcesi sınırları içinde su anda çalıştığım okula 15 km mesafe uzakta başka bir köye tayinim çıktı. Yolluk alabilir miyim. Ne kadar alabilirim? Teşekkürler…

 102. Riza dedi ki:

  Eşim öğretmen özür ataması yapcam batman sasondan osmaniye kadirliye bir çocuk var ne olur yolluk

 103. Vildan dedi ki:

  1-12 Ağustos arası Urfa iline Kayseri den geçici gorevlendirildim otobüs bileti 40 tl konaklama ücreti 804 tl odedik faturalandirdik bize sadece 1000 tl para yatacagini söylediler yevmiye falan yok sadece bu para yayacakmis karın tokluğuna mi çalıştık.yardimci olursanız sevinirim bizim yolluk yevmiye vs.ne kadar olmali

 104. Gülbahar dedi ki:

  Merhaba,
  Eşim özel sektörde çalışıyor. Aile birliği için Diyarbakir’dan Ankaray’a tayinim olacak.( Umudum bu yönde) para mevzularinda ilçe milli eğitimde sıkıntı yaşıyorum. Yolluk hesaplarken sorun yaşamak istemediğim için size yazma gereği duydum. Rica edersem benimkini de hesaplar mısınız? ( 8/1 derece ve kadrom. ) Teşekkür ederim iyi çalışmalar.

 105. SERKAN dedi ki:

  antalya dan erzincan kemaliye tayinim oldu kemaliye battıda kaldığı icin 200 km düsüm yapıldı 850 km hesaplandı ama benim geldigim en kısa yol 1085 km idi düsüm yapılabilir mi

 106. mahmut dedi ki:

  merhaba. denizli merkezden aksaray gülağaç ilçesine atandım. kadrom 4/1 eşimde denizlide çalışıyor ama doğum iznine girdi ve benle aksaraya geldi ama kadrosu hala denizlide. şimdi eşim yolluk hesaplamasına dahil edilecek mi? hesapalanan yolluk 1770 tl bana az gibi geldi ve eşim dahil edilmedi tek başıma gelmişim gibi oldu eşim tayinini doğum izni sonrası istendi. yatan yolluk normal mi.

 107. İbrahim begova dedi ki:

  Sınav ile farklı bir kuruma atanma hakkı kazanan memur ( mesela idari kadroda çalışırken mühendis kadrosunu kazanan kişi) yolluk alabilir mi?

 108. İbrahim begova dedi ki:

  Sınav ile farklı bir kuruma atanma hakkı kazanan memur ( mesela idari kadroda çalışırken farklı bir şehirde mühendis kadrosunu kazanan kişi) yolluk alabilir mi?

 109. İlkay dedi ki:

  Eş durumundan Erzuncandan Antalya ya atanacağüm derecem 3/1 i birde kızım var benim üzerine kayıtlı Otobüs bileti 90 tl .Ne kadar yolluk alıŕım ?

 110. mahmut dedi ki:

  merhaba, aralarında 70 km olan bir ilden diğer bir ile kurum değiştirerek geçiş yaptım. 2012 yılında istifa ederek geçtim. mahkeme 4, 5 yıl sürdü ve benim lehimde karar verdi. şimdi harcırah olarak ne kadar ödeme alırım, yardımlarınız için teşekkürler.
  derecem 4 e yeni düştü. evli, 1 çocuk var.

 111. Cansu dedi ki:

  Merhaba,

  Malatya’dan İzmir’e tercih verdim. Tayinimin çıkması durumunda vekalet versem harcırah’ım kesilir mi ?

 112. Tugba dedi ki:

  Merhaba. Ben Hakkari’den Bursa’ya geleceğim. 2015 Eylülde atandim. Eşim ve oğlumun ikameti Bursa’da. Tek başıma ne kadar yolluk alırım? Esim ve oğlumu dahil edersem ne kadar?

 113. Tugba dedi ki:

  Merhaba ben Hakkari’den Bursa’ya geleceğim. 2015 Eylülde atandim.Esim ve oğlumun ikameti Bursa’da. Tek başıma ne kadar yolluk alırım? Eşim ve oğlum da olursa ne kadar?

 114. Belkız dedi ki:

  Eş durumu tayiniyle istanbul bagcilardan mardine tayinim çıktı. Bir cocugum ve esim var. Eşim kendi tayini ciktiginda yolluk almisti cocugumuzunkinide aldi. Simdi bana ne kadar yolluk yatar.

 115. Kevser dedi ki:

  Merhaba. 8/2 derecem. Urfadan Bursaya es durumu tayini ile atandim. 5 aylik bebeğim ve eşimle birlikte yolculuk yapacağız. Harcirah ne kadar alırım. Ve prosedürü nedir? Nasıl ve ne zaman alınıyor?

 116. Zehra dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar. benim eş özründen tayinim aynı ilin bir beldesinden başka bir köyüne çıktı fakat ikisi de merkeze bağlı ve ikametgahım değişmedi yolluk alabilir miyim??

 117. Sinifci dedi ki:

  Merhaba ben 9/1 ıyim. Bitlis hizan dan kastamonuya es tayini yapıcam. Çocuk yok. Yaklaşık ne kadar alırım. Yardımcı olursanız sevinirim.

 118. Emine dedi ki:

  Merhaba
  Ağustos 2016 da es durumundan antalyaya tayinim ciktı.esim 2016 mayıs ayında amasyadan antalyaya tayin istedi.benim ankaradan antalyaya esimin de amasyadan antalyaya tayini cıktı.esim tam yolluk aldı.ben de tam yolluk alabilir miyim? Yardımcı olursanız sevinirim.

 119. Berna dedi ki:

  Merhaba, benim 2014 ağustos ayında Mardin in bir ilçesinden diğer ilçesine tayinim çıktı. Ancak o sene Mardin büyük şehir statüsüne geçtiği için yolluk vermediler. Ama şimdi söz konusu durumda yolluk veriliyor. Ben de durumda hak talep edebiliyor muyum ya da geriye dönük yolluk isteyebilir miyim ?

 120. Ali dedi ki:

  Başakşehirden küçükçekmeceye atandim 22 km iki okulum arası evliyim cocuk yok evimi tasimiyorum ama acaba yolluk alabilir miyim? Alabilirsem ne kadar?

  1. admin dedi ki:

   Bu uzaklıkta almanız gerekiyor hocam.

 121. Ahmet dedi ki:

  Biz karıkoca sağlık özründen 556 km lik bir ile tayin olduk. İki çocuk benim üzerime ben 1/4 eşim 2/3 de… yolluk harcırahımız ayrı ayrı ne kadar çıkar…

 122. MUHAMMET dedi ki:

  1,7 ve 1,76 katsayılarının dayanağını açık yazabilir misiniz. Hesaplamalarımız tutmuyor. Benim bildiğim harcırah kanununa göre kilometre*yevmiye*5/100

  1. admin dedi ki:

   Hocam araştırma yaparsınız güncel tüm rakamlara ulaşabilirsiniz resmi olarak. Ha yine de siz bildiğiniz harcırah kanununa göre hesaplama yapabilirsiniz.

 123. metehan dedi ki:

  eşim şubatta atanan aday öğretmen 15 ağustos a kadar gaziantep islahiyede görev yaptı 16 ağustosta asıl atandığı yer tekirdağ çorluda göreve başladı ve tam yolluk aldı. Ben hatay dan tekirdağ ergene ye eş durumundan atandım. benim yolluk tam mı yarım mı olur yardım ederseniz sevinirim….

 124. Bilge dedi ki:

  Merhaba,benim ankara etimesgut ilcesinden antalya alanyaya es durumundan tayinim cikti.yolluk hesaplanirken ankara antalya arasi hesaplandi.herkes ilceden ilceye alirken bana israrla alamayacagimi söylüyor okul memuru.lütfen kanunda mesafenin neye göre hesaplandigini soyler misiniz?ona göre itiraz dilekcesi verip tekrar hesaplanmasini isteyecegim.tesekkurler

 125. Bilge dedi ki:

  Merhaba.benim ankara etimesgut ilcesinden antalya alanyaya es durumundan tayinim cikti.yolluk hesaplanirken ankara antalya arasi hesaplandi.bunun yanlis oldugunu herkesin ilceden ilceye aldigini soyledigim halde duzeltmediler.lütfen bana dogrusunu soylermisiniz?sizin hesaplamalariniza gore 1750 lira almam gerekirken 1250 aliyorum.eger ilceden ilceye alabiliyorsak itiraz dilekcesi yazacagim.

 126. ahmet dedi ki:

  niğde merkezde oturuyorum.eşim merkezde memur 2 çocuğum var.Çamardı ilçesinde çalışıyorum.Bor ilçesine tayin istedim.merkezde oturmaya devam edecem.nasıl hesap olacak

 127. Bilge dedi ki:

  Hayırlı günler. Eş durumundan tayinim Batman dan Manisa ya çıktı çocuklar üzerime kayıtlı fakat yanımda kalmıyorlar. Annem babam benimle kalıyorlardı. Onlarla birlikte Manisa ya döneceğim. Bu durumda çocuklar için yolluk alma hakkım var mı. Hak etmediğim bir parayı almak istemiyorum. Acil cevap verebilirseniz devinirim. Teşekkürler.

 128. gokcen dedi ki:

  öğretmenimiz şırnaktan istanbula eş durumundan geldi derecesi 1-8 alacağı yolluk ne kadar olur hesaplamasını gönderirmisiniz

 129. Hüs Alk dedi ki:

  İyi günler Şırnak Silopi den Hatay Reyhanliya tayinim çıktı evliyim eşim çalışmıyor ne kadar yolluk alabilirim

 130. Hüs Alk dedi ki:

  Merhaba Şırnak Silopi den Hataya tayinim çıktı alacağım yolluk ne kadar olur

 131. gzd dedi ki:

  merhaba es ozrunden istanbul pendik ten izmir konaga atandim harcirahimin hangi kurum hesaplayacak ve takipcisi olmak adina ne kadar alacagim? esim icin de odeme yapilcak mi?

 132. M.deniz dedi ki:

  Merhaba ben ankara kızılcahamamdan,ankara etimesguta atandım iki ilçede büyük şehir belediyesine bağlı ve aralarındaki uzaklık yaklaşık 60 km yolluk alabilir miyim?cevaplayabilirseniz sevinirim.

 133. Betül Yüncüoğlu dedi ki:

  Merhaba yolluk işlemlerini ayrıldığımız ilçe mem değil de atandığımız ilçe mem yapabilir mi? İlla ayrıldığımız ilçe mi yapmak zorunda.

  1. admin dedi ki:

   Her ikisi de yapabilir. Ancak ayrıldığınız yer yaparsa 2-3 gün içinde yolluğu alırsınız. Diğer taraf bir ayı bulabilir.

 134. Mehmet Demirbaş dedi ki:

  Ben eskişehirde oturuyorum.bilecik ili söğüt ilçesine ilk atamam oldu.2 seneye yakın eskişehirden söğüte gidiş geliş yaptım ve 2 sene sonra eskişehire tayin oldum..bana ikamet yerin değişmiyor diye yolluk vermediler… Bu haklı bi işlem mi eğer değilse belge varmı paylaşabileceğiniz..teşekkürler

  1. admin dedi ki:

   Yolluk hesaplamasında ikametgah değil kurumlarınız baz alınır hocam. Dilekçe yazmanız yolluk almak istediğinize dair daha doğru olur. Vermeyeceklerse neye göre vermeyecekler bunu belirtmeleri gerekir.

   1. Mehmet demirbaş dedi ki:

    Dilekçe verdim meb bilgi edinmeye yazdım cevap ikametgah yerin değişmiyor il değişse bile diye cevap geldi…

   2. ümit sev dedi ki:

    Merhaba sayın admin. Trabzon’dan Gaziantep’e Tayinim çıktı. 2 Çocuğum var ve benim üzerime. Eşim ve Çocuklarım Gaziantep’te İkame ediyor. Eşim Çalışıyor. Muhasebe Çocukların parasını alamayacağımı söylüyor. Bu işin doğrusu nedir, bilgilendirirseniz sevinirim.

    1. admin dedi ki:

     Merhaba, çocukların yolluk hesaplanmasında memurun beyanı esas alınır. Şimdiye kadar da hep öyle olmuştur. Muhasebeci biraz işi zorlaştırmış.

 135. Aysn dedi ki:

  Ben agustos özür grubu atamasıyla(aile birligi) Şırnak’tan İstanbul’a atandim.esim istanbulda ögretmen.ne kadar yolluk almam gerekiyo? Yanlıs hesaplandiysa ne yapmam gerekiyor yardimci olursaniz sevinirim

 136. serdar dedi ki:

  Merhaba bn bolunun bi ilcesinde gorev yapmaktayim gecici gorevlendirmeyle 15 gunlugune ildeki devlet hastanesine verdiler ilce ile arasi 37 km ne kadar alirim bilginiz varmi saygilar

 137. Filiz dedi ki:

  Öncelikle böyle bir site oldugu için çok memnun oldum ve ilginiz için çok teşekkürler ben sözleşmeli öğretmenliğe başvuracağım eğer olursa istanbuldan çocugunla Erzurum’a gideceğim bende bu haktan yararlanabilir miyim

  1. admin dedi ki:

   İlginize teşekkür ederiz. Ancak bu durumda yolluk alamazsınız, ancak tayininiz çıkarsa alabilirsiniz yolluğu.

 138. Apo dedi ki:

  Slm sözleşmeli İkm yim başka ilçeye komisyon kararı ile komisyon içi naklen atama yapıldı ikametime 100 filan çalıştığım kuruma 90 km civarında yolluk ve izin verilmedi ev taşıma için ne yapmam lazım

 139. Apo dedi ki:

  Bi cevap yazsanız ona göre dilekçe verecem

 140. İRFAN dedi ki:

  Meraba kırıkkale ilinden şırnak cizreye tayin oldum.Atama nakil kagidimda tayin yerim sırnak yaziyordu.harcirah hesaplanirken şırnaga gore mi hesaplanmistir yoksa ilcesi olan gorev yerim olan cizreye mi.eger eksik yatmissa ne yapmam gerekiyor.

 141. Ersin dedi ki:

  Merhaba, anne babayı göstermek icn mutlaka birlikte mi yaşıyor olmak gerekir? Bunu ispat etmemiz istenir mi?

 142. T.Yalçın bayram dedi ki:

  2011 yilinda gebzeden silopiye tayinim cikti ancak yolluk alamadim. 2014 yilinda actigim davayi gecen.jafta itibarıyle kazandim. Yasal faizi ile.beraber almam.gereken yolluk miktari ne kadar olmalı? ? Yardimci olursaniz cok sevinirim.

 143. Ugur dedi ki:

  Uzmaan cavusum ek gostergem 3000 derecem11 kirkagac manisa ilinden tunceliye tayinim cikti evliyim ne kadar yol harcirahi alirim acaba

 144. HÜSEYİN KOÇAK dedi ki:

  sivas il merkezinde memur olarak çalışırken sivasa 45 km ilçesine ilçe müdürü olarak atanacam.ikametim il içinde değişecek lojmandan kiraya çıkacam ilçeye gidiş geliş yapacam harcırah alabiliyormuyum

  1. admin dedi ki:

   Yolluk alabilirsiniz.

 145. ismail imamoğlu dedi ki:

  merhebalar ben yaklaşık 3 ay önce bursa büyükşehir belediyesinden eskişehirin ilçe belediyesine atandım. kendi isteğimle tayin oldum. şu an çalıştığım kuruma 2 ay önce dilekçe ile harcırah talebinde bulundum. bana sözle vermediklerini söylediler. bunun herhangi bir yasal dayanağı var mı ? kurumumun mali hizmetlerine başvurdum. silsile yolu ile nerelere başvurabilirim açıklarsanız sevinirim. şimdiden teşekkürler

  1. admin dedi ki:

   Yolluk ücretini vermeme gibi durumları yok. Siz yolluk almak istediğinizi harcırah kanuna istinaden yazıp kurumunuza verin. Dilekçeden sonra hakkınız olan yolluğu vermeme gibi lüksleri olamaz.

   1. ismail imamoğlu dedi ki:

    malesef belediye kurumları siyasi oldukları için ve kimsenin hakkını arayacağını düşünmedikleri için biz vermiyoruz diye kestirip attılar. ben başvurumu yaptım. mali hizmetler müdürlüğüne. herhangi bir kınama almamak açısından silsile yolu ile nerelere başvurabilirim onu merak ediyorum. ilçe belediyedeyim. bir de bunun yasal süresi nedir ben başvuralı 2 ay oldu. teşekkürler

 146. nisan tekin dedi ki:

  aynı evde oturduğum bakmakla yükümlü olduğum sigortası bulunmayan anne ve babama tayin için yol harcırahı alabilirmiyim.

  1. admin dedi ki:

   Yani alanlar var fakat bu konuda kesin bir hüküm yok. Yolluk hesaplamanıza ekletmeniz gerekmekte.

 147. zeynep dedi ki:

  147 yi aradım büyükşehirlerde il için de yolluk alamazsınız dedi. şimdi benim gaziantep ilinin şahinbey içesinden şehitkamil ilçesine aile birliğinden dolayı tayinim çıktı yolluk alacak mıyım? ve bunu kurumdan nasıl talep edebilirim

  1. admin dedi ki:

   Hocam o iki ilçe arasında memuriyet mahalli bakımında bir bütünlük var mı ona bakmak lazım. Bunun için şu yazımızı okumanızı tavsiye ederim:
   http://www.kamudanses.com/il-ici-tayinde-yolluk-alinir/

 148. musa dedi ki:

  Merhaba. Eşim Ş.urfa nin bi ilçesinde merkeze tayini çıktı yol harcırahı alır mi

  1. admin dedi ki:

   İl içi yolluk şartlarını taşıyorsa alabilir ancak. Bu durumla ilgili çelişkili uygulamalar var. Lütfen şu yazımızı okuyunuz: http://www.kamudanses.com/il-ici-tayinde-yolluk-alinir/

 149. miray dedi ki:

  merhaba afyonun dinar ilçesinden denizliye eş durumu tayinim çıktı.eşim özel sektörde sigortalı ve 1 tane de çoçuğum var.ilçe milli eğitim hesabı sizinkinden çok düşük.nedeni ne olabilir?ne kadar yolluk almam gerekiyor?

  birde aynı evde annem ile yaşıyoruz.ama kendisi emekli ve ikametgahı ayrı bir evde.yolluk hesabına onu da katabilir miyiz?

 150. bircan dedi ki:

  Merhaba siirtten osmaniye ye tayin oluyorum.eşim özel sektörde çocuk babasının üzerinde görünüyor ancak çocuğun ikametgahı benim yanimda.çocuk için harciah alamazsınız dendi.alabilirmiyim almak için ne yapmam lazim

  1. admin dedi ki:

   Normal şartlarda sizin beyanınız üzerine vermeleri gerekir. Vermemişlerse çocuğunuzun da sizle olduğuna dair ikametgah ile dilekçe vermenizi öneririm. Bunun üzerine vermemeleri yanlış olur onlar açısından.

 151. Ozge Mildan dedi ki:

  Tekirdag Cerkezkoy ilcesinden egitim durumundan tayinim Istanbul Bakirkoy Bolgesine cikti. Yol haricahi alir miyim? Alirsam tahmini ne kadar alirim? Simdiden tesekkurler 🙂

  1. admin dedi ki:

   Merhaba, yolluk alabilirsiniz. Yazımızda online yolluk hesaplama var. Oradan yararlanabilirsiniz 🙂

 152. Merve dedi ki:

  Merhaba. Bugün kırşehirden ankara/şereflikoçhsara eş durumu tayin oldum. Yollukta tayin oldugum il mi ilçemi baz alınır? Ayrıca şereflikoçhisara 80 km mesafedeyim ara yoldan. Ama otobüsler 200 km lik uzun mesafeyi kullanıyorlar. Bu durumda yolluk nasıl hesaplanacak? Teşekkürler.

 153. Yılmaz dedi ki:

  Merhaba. Ankara nin sincan ilçesinden yine Ankara’nın çankaya ilçesindeki bir kuruma naklen atandım. İkiside merkez ilçe fakat eski ve yeni işim arası uzaklık 40 km. Şimdi olmasada daha ileriki zamanlarda ev taşımak zorunda bile kalabilirim. Bu durumda yolluk alabilirmiyim. Cevaplarsanız çok sevinirim.şimdiden teşekkürler.

 154. Yaren dedi ki:

  Merhaba. Ben Ankara’nın Mamak ilçesinde çalışıyordum. Eş durumu tayiniyle Yenimahalle ilçesine atandım. Yolluk alma hakkım var mı?

 155. Coşkun Coşardeniz dedi ki:

  Merhaba admin eş durumu atamasıyla tayinim Adıyaman Gölbaşı’nın bir köyünden Gölbaşı ilçe merkezine çıktı. İkametgahım Gölbaşı merkezi, bu durumda yolluk alabiliyor muyum? Teşekkür ederim.

 156. Fatih dedi ki:

  merhaba geçen sene eş durumu tayini ile eşim haymananın koyüne sınıf öğretmeni olarak atanmıştı idare mahkemesıne dava actık ve ankara merkeze kararnafmemiz cıktı bu durumda yol oarası alacakmıyız.

 157. Sevil dedi ki:

  Merhaba admin.Ben ağrı/patnostan Kayseri/felahiye ye atandım .öğretmenim eşim kayseride asker. Benim yolluğumu 1670tl olarak hesapladılar.Ve bana söylenen eşim memur olduğu için onun parası kesilir dediler.ama eşimin tayini çıkmadıki o kayseride görev yapıyor.benimle aynı derecede ve daha yakın mesafeye ataması olanlar 2200 2400. Vs.almışlar sizce hata nerede .birgün daha kalmama sebep oldular

  1. admin dedi ki:

   Merhaba hocam, tayin işlerinde memur eşlerden biri tam olarak yolluk alır. Diğeri yarım alır. Ancak bu konuda yolluk hesaplayanların hepsi kafasına göre yapar bu işleri. Sizin durumunuzu genel kanıya göre şöyle özetlemek doğru olur.
   1. Eğer eşiniz daha önce tayin olmuş ve yolluk almışsa sizin yarım almanız normal.
   2. Eğer eşiniz daha önce hiçbir şekilde yolluk almamış ve yedek subay olarak askerliğini yapıyorsa dönüş için yolluk alacağını hesaplamışlardır. Ama bu da sakat bir mantık olur. Yazdıklarınız kadarıyla bu şekilde yorumlayabilirim. Bu arada hayırlı olsun. Patnos’ta 4 sene görev yaptım ben de.

   1. Sevil dedi ki:

    Evet hocam 7ay önce tayin oldu ve almış ama biz ozman evli değildik:)zannedersem farketmiyor bişey 🙂 ozman ben yarın beklemeden gideyim .teşekkür ederim hocam bende 2yıldır görev yapıyorum patnosta ve bitti artık .yardımınız için teşekkürler

    1. admin dedi ki:

     Eğer o zamanlar evli değilseniz aslında sayılmayabilirdi. Ama dediğim gibi herkes kafasına göre yapıyor bu işlemleri. Siz tekrar anlatın durumu bence.

     1. Sevil dedi ki:

      Tşk ederim çok sağolun hocam yardımınız için saygılar

 158. inan dedi ki:

  Şanlıurfa’dan orduya kurumlar arası geçişten tayinim çıktı ve yolluğumu aldım.eşim (Özel sektörde)gelemediği için eş durumuna başvurdum 1.5 ay çalıştım ve geri Şanlıurfa ya döndüm.ordudaki h.sağ. Müd. ikametgah değiştirmediğiniz için yolluk almayacaksınız dedi ve nakil formuna ikametgah değiştirmemiştir yazdılar bende tepki gösterdim ve sadece yolluk almamış yazdılar istemeyerek.Urfa’ya döndüğümde kurumum ordudan yolluk için ikametgah değişikliği yapmamıştır yolluk ücreti vermeyin diye aradıklarını söylediler ve bu durumda vermeyeceklermiş ikametgah değişikliği olmadığı için…Gerçekten alamaz mıyım? yaptıkları yasal mı?Ne yapabilirim?(Kurumum dilekçe gönderseniz bile alamazsınız diye yanıt göndeririz siz mahkemeye verirsiniz diyor…)

 159. Muhammet gokce dedi ki:

  Merhaba es durumundan yolluk ucreti beyanında bulunurken esi ( tayin istenilen yerde calıstıgı icin ozel sektor) yolluk hesaplamasında ta belirtilen kisi sayısına ekleyecekmiyiz .
  ist istey

  1. admin dedi ki:

   Eşiniz başka yerde çalıştığından ve siz eş durumu yapıp gittiğinizden, eklenmesi mümkün değildir. Tek ya da varsa çocukları ekleyebilirsiniz.

 160. Mustafa dedi ki:

  2008 şubat ayında sözleşmeli iken kpss puanıyla vandan elazığa kadrolu olarak atandım. Şimdi talepte bulunsam yolluk alabilir miyim. Zamanaşımı süresi ne kadardır.

 161. Mustafa dedi ki:

  05.09.2007 tarihinde Van iline sözleşmeli öğretmen olarak atandım. 2008 Şubat atamasında ise kendi KPSS puanımla kadrolu olarak Elazığ/Sivrice ilçesine atandım. Bu atama nedeni ile yolluk verilmedi. Ancak daha sonra aynı durumda olan meslektaşlarımız dava açarak yolluklarını aldılar. Farklı sebepler nedeniyle bugüne kadar herhangi bir talep veya itirazda bulunmadım. Şu an o döneme ait atamadan dolayı yolluk talep edebilir miyim? Bu durumda herhangi bir zaman aşımı söz konusu mudur?

 162. Uğur dedi ki:

  Ben şanlıurfa akçakalede görev yapmaktayım ikametgah adresim tokat niksarda bu yazın istanbula eş durumu tayini yapacağım benim sorum yol harcırahı alırken ikametgah adresime mi yoksa iş yeri adresimemi bakılıyor ? Bunun için ikametgahımı buraya almam gerekiyor mu? Şimdiden teşekkürler

  1. admin dedi ki:

   İkametgah önemli değil, kurumunuzun bulunduğu yer esas alınır.

 163. Semra dedi ki:

  İyi günler bir sorum olacak yardımcı ölürseniz sevinirim. Ben 6/3 memurum ankaradan antalya ‘ya eş durumundan tayinim çıktı eşim kendisi ve çocuklar icin harcirah aldi ben ne kadar alırım acaba. Yarim alındığı söyleniyor doğru mu ? Teşekkür ederim

  1. admin dedi ki:

   İyi günler. Evet, eşiniz yolluk aldığından siz yolluğun yarısını alabilirsiniz ancak.

 164. seda dedi ki:

  merhaba sorum şu, eşim de öğretmen ve il dışından gittiği için yol harcı alacak. ben arkadan eş durumundan gittiğimde yarım harç mı alacağım?

  1. admin dedi ki:

   Evet, yolluğun yarısını alabilirsiniz.

 165. Hakan dedi ki:

  Aynı ilçeden ayni ilcedeki farkli bir okula gidilince yolluk alınır mı

  1. admin dedi ki:

   Aynı ilçedeki yer değiştirmelerde yolluk alınmaz hocam.

 166. şahin dedi ki:

  merhabalar benim, Mardin Nusaybin ilçesinden Kızıltepe ilçesinin bir köyüne tayinim çıktı. 2 sorum olacak size cevaplamanız beni çok mutlu edecektir.
  1- benim adresim Nusaybin ilçesinde ancak ben tayinim çıktı diye kirada olduğum evden çıktım ve başka kiracı girdi şuan adresim boşta sanırım ancak ben hep bu ilçedeki adresimi kullanıyorum adresim boşa düştüğü için yolluk-yevmiye almama durumum var mı?
  2- ben eşimle birlikte 76 km lik yol gideceğim bunu hesapladığımda 1230 yapıyor acaba yanlış mı hesaplıyorum?

  1. admin dedi ki:

   Yolluk hesabında adres değil kurumlarınız baz alınır. İl içi yolluklar için şu yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz:
   http://www.kamudanses.com/il-ici-tayinde-yolluk-alinir/

 167. Yunus dedi ki:

  Merhaba ben Şanlıurfa Eyyubuye ilçesinden il içi atama ile Karakopru ilçesine atandım. Eyyubuye ve Karakopru ilceleri arasında Haliliye adında başka bir ilçe bulunmaktadır. Evli ve iki çocuk sahibi olup eşim calismamaktadir. Yolluk alabilirmiyim ve alırsam yaklaşık olarak ne kadar olabilir. Ayrıca iki okul arası 12 km dir.

  1. admin dedi ki:

   Merhabalar, il içi atamalarda yolluk verilir ancak belirli kriterleri bulunmakta. Bunun için şu yazımıza bakmanızı tavsiye ediyoruz:
   http://www.kamudanses.com/il-ici-tayinde-yolluk-alinir/

   1. Yunus dedi ki:

    4.derece 1. Kademede olduğuma göre yukaridaki şartlara göre ne kadar harcirah almalıyım

 168. Mustafa güngör dedi ki:

  Tsk personeli evini götüremediği durumlarda hesabı nasıl yapılacak veya farklı bir ile evini taşıyorsa teşekkürler

 169. Havva dedi ki:

  İzmirden ankaraya tayin oldum 2200 tl yolluk aldım 2 ay çalıştıktan sonra tekrar izmire naklen atandım evi hiç taşımadım yolluk geri istenirmi

 170. Ogretmen dedi ki:

  Merhaba.
  Istanbul’da il içi tayinle arnavutköy ilçesinden beykoz ilçesine atandım.Okul idarem ,büyük şehirde yolluk verilmedigini soyledi.Okuluma dilekçe mi vermem gerekiyor? Yolluk alamıyor muyum? Yardimci olursaniz cok sevinirim.

  1. admin dedi ki:

   Alabilirsiniz, şu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz:
   http://www.kamudanses.com/il-ici-tayinde-yolluk-alinir/

 171. mehmet dedi ki:

  Merhaba
  Elazigdan afyona sempozyum icin gittim. Okuluma gerekli izinlerin alinmasi icin dilekce verdim.valilik onayi gerekir dedim ancak gerek yok dediler. Sempozyum donusunde gerekli evraklari verip yollugumu yapin dedim ancak il meb valilik onayi olmadigi icin yolluk veremeyiz diyor. Ne yapabilirim. Tesekkurler

 172. Engin dedi ki:

  Eşim 2012 de atandı il disi tayin olarak Zonguldak çıktı. Oraya gittikten 3 ay sonra eş durumundan geri İstanbul’a tayin isterse 2 kez mı harcırah alacağız.bir çocuk var yol ücreti 60 tahmini 350 km

 173. Endüstriyel sayaç dedi ki:

  Çok güzel yazı paylaşaımı olmuş

 174. Mrb mus merkezden elazığ arıcak ilcesine atandim 4/1 ndeyim ne kadar yolluk alirim dedi ki:

  Mrb mus merkezden elazig arıcak ilcesine atandim 4/1 indeyim ne kadar haecirah alabilirim

 175. Cuneyt dedi ki:

  Tayinim antalya iline çıktı eşimle ikinci evliliğimiz yaptık eşimin çocuklarının velayeti kenfisindedir üvey çocuklara yolluk alabilirmiyim

  1. Cuneyt dedi ki:

   Eşim calimmiyor

  2. admin dedi ki:

   Çocuklar resmi olarak da sizinle yaşıyorsa alabilirsiniz diye düşünüyoruz.n

 176. Ramazan dedi ki:

  Yolluğu belli bir zaman içinde istemezsek hakkımız iptal oluyor mu?

 177. Muallim dedi ki:

  Merhabalar ben de bir ilici es durumundan tayinim cikti iki ilce arasi mesafe 60 km.ikametgahimiz yeni okulumun oldugu yerde.evliyim cocuk yok.ne kadar almam lazim acaba.tesekkurler simdiden

 178. Lütfi K. dedi ki:

  Arkadaşlar merhaba, eşim yanıma gelecek eş durumuyla. 1 yıllık öğretmen.

  Manisa/Alaşehirden Ankara/Şereflikoçhisara 560 km (google maps’te)

  Çocuk yok, yeni evliyiz.

  Otobüs bileti 60+20= 80 TL (Alaşehirden Ankara, Ankaradan Ş.koçhisar)

  Acaba ne kadar yolluk alması gerekir?

 179. Derya dedi ki:

  Bingölden Kahramanmarasa tayinimiz çıktı.esim temmuzda ilişik kesti ve 1900civari yolluk aldı.ben eylülde ilişik kesecegim ve 13aylik bebeğim var ne kadar yolluk alırım?

 180. Ali dedi ki:

  Merhaba. 692 km uzaklık için ne kadar yolluk alabilirim? Batman-Hatay arası 70 tl bilet ücreti var. Teşekkür ederim

  1. Ali dedi ki:

   Eşim de öğretmen

 181. Ali Can dedi ki:

  Merhaba iyi günler eşimin haziran ayında tayini çıktı Edirne ipsalaya. O zaman evli değildik ve eşim bir bekar öğretmen olarak tam yolluk aldı. Benim de Ağustos sonunda yapılan özür grubu atamasinda tayinim Edirne kesana çıktı. Bugün ilisigim kesildi ve yolluk hesaplaması yapıldı eşim haziran ayında atanmış olduğu için benim yolluk kesintiye uğradı. Hem farklı ilçelere atanmış olmamızdan dolayı hem de eşimin o zaman bekar olduğundan dolayı tam yolluk almam gerektiğini düşünüyorum ama şimdi ne yapmalıyım

 182. Burcu eren dedi ki:

  Merhaba istanbul kadıköyden muğla seydişehire atandım nekadar yolluk alabiliyorum(evliyim ve 7 yasinda bir cocugum var.)tesekkurler

 183. SERKAN dedi ki:

  Merhaba İl dışı tayinle İstanbuldan Zonguldak ilinin merkez bir köyüne tayinim çıktı İstanbuldan yolluk alırken İstanbul Zonguldak arası aldım İlçe merkezi ile çalıştıgım kurum arası 35 kılometre bu 35 kılometre için yolluk talep edebilirmiyim

 184. Songül dedi ki:

  Karabük yenice den tokat artova ya es durumundan tayinim çıktı. Bir çocuk ve benim icin once 2240 yolluk hesaplandı sonra 1700 e düşürüldü yanlış hesaplandı diye. Daha önce aynı mesafeye 2200 TL almıştım. Düşmesinin sebebi ne acaba?

 185. Betül dedi ki:

  Merhaba eşim Nisan ayında Konya da üniversiteye araştırma görevlisi olarak ilk atama oldu. Ağustos eş durumundan ben de Kocaeliden Konya ya atandım. Kocaeli mal müdürlüğü yollugun yarım verilmesi gerektiğini eşimin in Konya da 6 aydan az çalışmış olmasını gerekçe gösteriyor. Eşim ilk atama olduğu için zaten yolluk almadı. Bu durumda bir yanlışlık var mı mevzuata göre? Benim. Yollugumu tam almam gerekmiyor mu?

 186. huseyin dedi ki:

  ben hariç 2 çocuk mesafe 90 km kadro 9 3 esim çalışıyor bilet 20 tl seydişehirden konya ya gidiyorum. ne kadar alırım tesekkürler.

  1. admin dedi ki:

   merhaba ortalama 1600 / 1700

 187. Mustafa dedi ki:

  Merhabalar. ben yurt dışına Makedonya,ya uzun süreli göreve gideceğim. Ne kadar yolluk alırım.birde ailem ile gitmesem,sonra götüreceğim için, ailemin hesaba dahil ederlermi. Teşekkür ederim.

 188. Ayşe dedi ki:

  Merhabalar. Ben Diyarbakır ın Dicle ilçesinde görev yapmaktayım.dicelnin bir köyünden başka köyüne resen atamam yapıldı. Benim harcırah alma durumum var mıdır?

 189. emrah dedi ki:

  merhaba derecem 1/4 2 çocuk var eşim özelde sigortalı 20 yıllık öğretmenim bursa adıyaman 1133 km otobüs yol ücreti 140 tl(kişi başı) ne kadar yolluk alınır?

 190. Mahmut dedi ki:

  13 yıllık sağlık memuruyum sözleşmeli müdür olarak aynı ilin başka bir ilçesine müdür oldum yolluk alabilirmiyim

 191. Mustafa dedi ki:

  Selam.Afyondan kutah ya atandım.derece 1/4.km 110.mutemet 2400 yolluk çıkardı. 2015 yılında ben zaten aynı mesafe de ve eşimle birlikte 2 çocuk 2270 tl almıştım. Hayret ettiM. Bu hesaplamada bir yanlışlık olabilir mi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir