KPSS, Manşet, Öğretmen, Personel Alımı

İsmet Yılmaz, En Çok Alımın Yapılacağı Branşları Açıkladı

lazy

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, katıldığı bir TV canlı yayınında konuştu. Bakan İsmet Yılmaz, öğretmen atamalarıyla ilgili önemli açıklamalar da bulunarak MEB’in en çok ihtiyaç duyduğu branşları da açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın açıklamalarının satış başları şu şekilde:

Yaklaşık 900 binin üzerinde öğretmenimiz var, çok geniş bir aileyiz biz. Geçen yıl 30 bin öğretmeni Şubat ayında, 20 bin öğretmeni de Ekim ayında göreve başlattık. Bu yılda 20 bin öğretmen alacağımızı duyurduk, şu anda mülakatları yapılıyor. Mülakatlar Mayıs’ın ortasında sona erecek. Haziran ayında da atamalarını yapacağız. Yaz ayındaki oryantasyon çalışmalarından sonra yeni eğitim yılıyla birlikte öğrencilerimizle buluşturacağız. Ayrıca Cumhurbaşkanımızın da açıkladığı gibi Ağustos’ta 10 bin öğretmen atamasını gerçekleştireceğiz. 2 yılda atamış olduğumuz öğretmen sayısı 80 bin rakamının üstüne çıkacak.

En Çok İhtiyaç Duyulan Branşlar

Halkımızın görüşlerini de aldığımız şekilde müfredatımızı değiştireceğiz, yeni yılda öğrenciler yeni müfredatla eğitime başlayacak. Önümüzdeki dönemde yapmayı planladığımız hedeflerimizi var.

Okul öncesi zorunlu hale gelecek.

İkili öğretime geçeceğiz.

Yabancı dile önem vereceğiz.

Demek ki önümüzdeki dönemde; okul öncesi öğretmenliği önemli, sınıf öğretmenliği önemli, İngilizce öğretmenliği önemli. Bundan sonraki atamalarda bu branşların atamalarına önem vereceğiz.

Ayrıca Bkz. >

2017 Yılı Tüm Memur Alım İlanlarının Listesi

FACEBOOK ÖĞRETMEN SAYFASI

FACEBOOK ÖĞRETMEN GRUBU

GooglePlay      Kamudanses App Store

İsmet Yılmaz, En Çok Alımın Yapılacağı Branşları Açıkladı” İçin 2 Sıkça Sorulan Sorular

  1. Canturk dedi ki:

    Tabi biz edebiyatçılar insan değiliz demi? Bizi atamayın niye okuduk niye okuttunuz o zaman iş vermiycekseniz?

  2. Türk dili edebiyat dedi ki:

    Ancak sınıfçı okul öncesi din kültürü bunları atayın bizler ne olacağız verdiğiniz az kontenjanla nasıl atanalım ben 81 küsür puan aldım mülakata çağrılmadım 74 puanla benim bölümümden mülakata çağırdınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir