Manşet

İşsizlere Yeni İş Fırsatı

İşsizlere iş imkanı sunan İşkur genel müdürü Muammer Çoşkun Türkiye’de istihdam sağlamak için İŞKİF’i (İstanbul Kariyer ve İstihdam Fuarı) kurdu.Genel amaçlarının işsizlerin genel olarak işverenle görüşmesini veya işveren hakkında daha detaylı bilginin, neler yapılacağını işsizlere bildirmek istiyor.

Genel müdür Muammer Çoşkun işsizlikteki sorunların mesleksizlik, deneyimsizlik olduğunu belirtti. Ayrıca açıklamasında mesleki açık öğretim liselerini daha çok arttırılması gerektiğini de belirtti.

Deneyimli deneyimsiz tüm işsiz vatandaşlarımızın işverenle görüşmesi sağlanacaktır. İşsiz vatandaşların ve işverenlerin ortak bir yolda buluşması için çalışma yapılacaktır.

Ayrıca işkur yoluyla işsizlerin orada kurs almasını ve mesleki yönden deneyim kazanmasını belirtti. Hem kurs alarak deneyim kazanıyorlar ve buna bağlı olarak onlara günlük 20-50 TL civarı bir ücret ile teşvik ediliyor.

Bu sistemin genel olarak İstanbul’da başlayacağı ve yavaş yavaş tüm ülkeye sunulacağını bildirdi.

Tüm İstanbul kurumlarından yeterince destek aldığını belirten Muammer Çoşkun , kimsenin işsiz olmamasının temel prensipleri arasında olduğunu belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir