Formasyon

Kilis Üniversitesi Formasyon İlanı

 KİLİS 7 ARALIK ÜNİVERSİTESİ

M. R. Eğitim Fakültesi

Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı

Başvuru Duyurusu

Üniversitemiz Senatosunun 09.12.2015 tarihli toplantısında alınan karar gereği, Üniversitemizde 819 öğrenci kontenjanıile Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı açılmasına karar verilmiştir. Başvuru ile ilgili süreç aşağıda açıklanmıştır. İlgililere duyurulur.

Başvuru Yapılması:

Başvurular 10 – 15 Aralık 2015 tarihleri arasında Üniversitemiz M. R. Eğitim Fakültesine yapılacaktır. Bu tarihten sonra yapılacak başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir. Posta/kargo yoluyla başvuru alınmayacaktır.

İletişim Telefon: 0 348 814 26 62

Kimler Başvuru Yapabilir:

Aşağıda açıklanan kontenjanlara üniversitemiz ve diğer üniversitelerin ilgili alanlardaki son sınıf öğrencileri ve mezunları başvuru yapabilirler. Başvuru için gerekli belgeler başvuru formunda açıklanmıştır.

Başvuru Değerlendirme Kriterleri:

Başvurular öğrencilerin genel not ortalamaları dikkate alınarak sıralama yapılır ve kayıt hakkı kazananlar kontenjanlara göre belirlenerek ilan edilir. Sıralamada 4’lük not sistemi esas alınır. 100’lük not sistemiyle mezun veya mezun durumunda olan öğrencilerin notlarının 4’lük sistemdeki karşılığının hesaplanmasında Yükseköğretim Kurulu’nun not dönüşüm tablosu esas alınır. Genel not ortalamasında eşitlik olması durumunda üniversite giriş notu yüksek olanlara öncelik verilir.

Sonuçların Açıklanması:

Başvurular yukarıda açıklanan kriterlere göre değerlendirildikten sonra kayıt için hak kazananlar 21 Aralık 2015 tarihinde Üniversitemiz internet sayfasında asil ve yedek olarak duyurulacaktır. Herhangi bir başvuru alanında ilan edilen kontenjandan daha az başvuru olması durumunda ilgili alandaki kontenjanlar uygun görülen diğer alanlara aktarılabilir.

Kesin Kayıtlar:

Kesin kayıtlar 21-24 Aralık 2015 tarihleri arasında Üniversitemiz M. R. Eğitim Fakültesi Bölüm Sekreterliğinde yapılacaktır. Bu tarihten sonra yapılacak kayıt başvuruları kesinlikle kabul edilmeyecektir. İlgili tarihler arasında kayıt yaptırmayan adayların yerine sayısı kadar yedek adaylar arasından kayıt yapılacaktır. Yedek adaylardan kazananların isimleri 28 Aralık 2015 tarihinde üniversitemiz internet sayfasında duyurulacaktır. 28-30 Aralık 2015 tarihleri arasında ise yedek adaylardan kazananların kayıtları yapılacaktır.

Kesin Kayıtta İstenecek Belgeler:

Kesin kayıt için öğrenciler sadece “Birinci Dönem öğrenim ücretinin 1027 TL banka hesabına yatırıldığına dair banka dekontu” getireceklerdir. Kesin kayıt tarihleri içerisinde M. R. Eğitim Fakültesi Bölüm Sekreterliğine teslim edilmelidir. Belge teslim edildikten sonra otomasyon üzerinden kayıtlarınız gerçekleştirilecektir. Öğrenim ücretini bankaya yatırırken açıklama kısmına “PFESP I. Dönem Kayıt Ücreti, TC Kimlik Numarasını ve Adını Soyadını” belirten ibareyi yazdırmalıdır. 

Kayıt Ücreti  :           2.054 TL  dir. 

1.Taksit    1.027TL (Kesin kayıt sırasında ödenecektir.)

2.Taksit    1.027TL (İkinci Yarıyıl Ders Kayıt döneminde ödenecektir.)

Banka Adı                : T.C. Vakıflar Bankası Kilis şubesi

IBAN NO                  : TR67 0001 5001 5800 7304 0760 38

Not: Kesin kayıt işlemlerini tamamlayan aday derslere katılmadan kaydını sildirse dahi yatırdığı ücret hiçbir koşulda adaya iade edilmeyecektir.

Ders Muafiyetleri: Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programına devam eden öğrenciler, yaz döneminde başka üniversitelerden aldıkları derslerle, uzaktan ve açık öğretim yoluyla aldıkları derslerden muaf olmak için, Üniversitemiz Pedagojik Formasyon Birimi’ne transkriptlerini ibraz ederek, her dönemin ilk haftası içinde başvurabilirler. Muaf olunan dersler için öğrencilere ayrıca ücret iadesi yapılmaz.

Ders Tekrarı: Ders tekrarında alınacak ücretler, tekrar edilecek derslerin kredilerinin toplam kredi içindeki payına göre hesaplanır. Buna göre başarısız olunan derslerden tekrar edecek öğrenciler kredi başına toplam ücretin toplam krediye bölünmesi sonucu elde edilen miktarı öğrenim ücreti yatırılacak banka hesabına yatıracaklardır. Ders kredileri formasyon.kilis.edu.tr adresinde bulunan “Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programına İlişkin Usul ve Esaslar”ın ekinde görülebilmektedir.

Pedagojik formasyon başvuru formu için tıklayınız.

Pedagojik formasyon akademik takvimi için tıklayınız.

Pedagojik formasyon kontenjanları için tıklayınız.

Üniversitenin duyurusuna ulaşmak için tıklayınız

Anlık paylaşımlar, soru-cevaplar, başvuru durumları Facebook sayfasından sürekli güncellenmektedir. Facebook grubumuza katılmak için tıklayınız Facebook-icon

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir