Formasyon

Mardin Artuklu Üniversitesi Formasyon İlanı

YeniPEDAGOJİK FORMASYON BAŞVURU SONUÇLARI

2015-2016 güz dönemi pedagojik formasyon eğitimi başvuruları değerlendirilmiş ve listeler halinde eklerde sunulmuştur. Kesin kayıtlar alındıktan sonra boş kalan kontenjanlar olması halinde yedekten kayıt ilanı yapılacaktır. Kesin kayıt ve yedekten kayıtlarının takvimi sitemizde duyurulacak olup adayların eğitimbilimleri web sitemizi takip etmeleri gerekmektedir.

NOT: İlanda belirtilen açıklama gereğince, Bilişim Teknolojileri, Görsel Sanatlar, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi/Okul Öncesi alanlarında en az 20 kişilik bir sınıf oluşacak kadar başvuru olmadığından yapılan başvurular değerlendirmeye alınamamıştır.

Ekler

Artuklu Üniversitesi ve Şırnak Üniversitesi Öğrencileri

Diğer Üniversite Mezunları

PEDAGOJİK FORMASYON EĞİTİMİ SERTİFİKA PROGRAMINA BAŞVURU VE KAYIT ESASLARI

2015-2016 eğitim öğretim yılında açılacak olan Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı için Üniversitemiz (700 kişi) ve Şırnak Üniversitesi (200 kişi) için toplam 900 kişilik kontenjan ayrılmıştır. Verilen 900 kişilik kontenjanın en az %25’i Mardin Artuklu üniversitesi ve Şırnak Üniversitesi dışındaki  üniversite mezun ve öğrencilere ayrılacaktır.

Sertifika programına başvurabilecekler:

1. Mardin Artuklu Üniversitesi ve Şırnak Üniversitesi son sınıf öğrencileri,

2. Bütün üniversitelerden mezun olan öğrenciler,

3. Diğer üniversitelerin açık öğretim ve uzaktan eğitim programlarına kayıtlı olup son sınıfta okuyan öğrenciler.

Başvurular Ek 1’deki tabloda belirtilen alanlardan alınacaktır. Toplam kontenjanın alanlara göre dağılımı, belirlenen alanlara başvurular bittikten sonra alanlar bazında yapılan başvuru sayıları dikkate alınarak belirlenecektir. Kesin kayıt yaptırmaya hak kazananların alanlara göre asil ve yedek listeleri ilan edilecektir. Kesin kayıt için belirlenen sürenin sonunda boş kalan kontenjanlara yedek listelerden kayıtlar alınacaktır. Belirlenen alanlarda en az 20 kişilik bir sınıf oluşacak kadar başvuru olmaması halinde başvurular dikkate alınmayabilir.

 Başvuran adayların sıralamasında şu kriterler esas alınacaktır:

1. Son sınıf öğrencilerinin önceki yıllara ait akademik başarı ortalaması (not ortalamasında eşitlik olması halinde alt dönemlerden dersi olmayanlara öncelik verilecektir),

2. Mezun öğrencilerin lisans akademik başarı ortalaması (not ortalamasında eşitlik olması halinde üniversiteye yerleşme puanı yüksek olana öncelik verilecektir).

Adayların akademik başarı ortalaması, 100’lük sisteme göre değerlendirilecektir.               

1) Transkript not ortalaması 100’lük sisteme göre olmayan adayların not ortalamaları YÖK dönüşüm tablosuna göre yapılacaktır.

2) Ön lisans üzerine lisans tamamlayan öğrencilerin akademik başarıları, ön lisans ve lisans tamamlamaya ait notların aritmetik ortalaması alınarak tespit edilecek.

Başvuruların Alınması

Başvurular, şahsen veya noter onaylı vekâlet ile alınacaktır. Başvurularda istenen belgeler:

Son Sınıf Öğrencileri için:

1. Başvuru dilekçesi (Ek-2’de)

2. Öğrenci not belgesi,

3. Onaylı nüfus cüzdan fotokopisi,

Mezun Öğrenciler İçin:

1. Başvuru dilekçesi (Ek-2’de)

2.Onaylı mezuniyet belgesi ya da diploma (Yurtdışındaki üniversitelerden yükseköğretim kurumlarından mezun olanların diplomalarının denkliği, kayıt sırasında belgelendirilmelidir),

3.Onaylı lisans not transkripti,

4.Onaylı nüfus cüzdan fotokopisi,

NOT: Onaylı istenen belgelerin muhtarlık ve herhangi bir resmi kurum (okul, hastane gibi) amiri tarafından “Aslı gibidir” denilerek imzalanıp mühürlenmiş olması yeterli olacaktır.

Başvuru- Kayıt Takvimi

Başvuru Tarihleri: 11/12/2015 – 16/12/2015

Başvuru Adresi: Mardin Artuklu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Z-28 Nolu Oda

Kampüs Yerleşkesi     Artuklu/ MARDİN

İletişim İçin: (0482) 213 40 02  Dâhili:

Şırnak Üniversitesi son sınıf öğrencileri ve Şırnak Üniversitesi mezunları için başvuru yeri:

Şırnak Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Sekreteri Necmettin BALIK

Ücretlendirme:

-Pedagojik formasyon sertifika programı ücreti 2.054 TL olup iki eşit taksit halinde (1.027 TL X 2 = 2.054 TL) ödenecektir. İlk taksitin dekontu kesin kayıt esnasında teslim edilecektir (Ücretin yatırılacağı banka ve hesap numarası kesin kayıt duyurusu ile birlikte ilan edilecektir.)

-Muaf olunan dersler için ücret iadesi yapılmayacaktır (Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika  Programına İlişkin Usul ve Esaslar Madde 10/3).

Kesin kayıt hakkı kazanıp kayıtları yapılan adayların, yatırmış oldukları kayıt ücreti iade edilmeyecektir.

Ders Başlama Tarihleri

Akademik takvim, ders işleme yerleri, sınav tarihleri vb. konular ayrıntılı olarak kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra Eğitim Bilimleri Bölümü internet sayfasında (http://egitimbilimleri.artuklu.edu.tr/)  ilan edilecektir.

Üniversitenin duyurusuna ulaşmak için tıklayınız

Anlık paylaşımlar, soru-cevaplar, başvuru durumları Facebook sayfasından sürekli güncellenmektedir. Facebook grubumuza katılmak için tıklayınız Facebook-icon

Mardin Artuklu Üniversitesi Formasyon İlanı” İçin 1 Sıkça Sorulan Sorular

  1. abdulkadir dedi ki:

    cografya bölümü varmı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir