KPSS, Manşet, Öğretmen

MEB, 20 Branşta 6 yıl Boyunca Atama Yapmayacak

Z

Bugün haber sitelerinde Milli Eğitim Bakanlığının 20 farklı branşta bulunan fazlalıklardan dolayı 6 yıl boyunca hiçbir öğretmen atamasında kontenjan açmayacağı haberleri yapılıyor. Peki neden bu 20 branşta alım yapılmayacak? İhtiyaç fazlası öğretmenlik branşlar hangileri?

Öncelikle bu 20 öğretmenlik branşında halihazırda öğretmen sayısı ihtiyacın çok daha üstünde yer almaktadır. Haberlerde örnek olarak verilen Felsefe grubu öğretmenliğinde bu yıl itibariyle ihtiyaç fazlası öğretmen sayısı 1500’lü rakamlara ulaşmış durumda. Bu diğer branşlarda da aynı şekilde. Bu nedenle MEB, bu alanlara yeni öğretmen ataması yapmak yerine kadroda bulunan fazla öğretmenlerin ihtiyaç duyulan yerlerde değerlendirilmesini amaçlayacak. Alım yapılmayacak 20 branş listesi ise aşağıda yer almaktadır.

İhtiyaç Fazlası Olan 20 Öğretmen Branşı

4324324324324234

Bu haber hakkında resmi bir açıklama yoktur. Bu haber, durum değerlendirmesi yapanlar tarafından öngörüde bulunularak yapılmıştır. Bizler de yapılan bu haberleri sizlerle paylaşmak istedik.

Kaynak: memurlar.net

FACEBOOK ÖĞRETMEN SAYFASI

FACEBOOK ÖĞRETMEN GRUBU

GooglePlay      Kamudanses App Store

MEB, 20 Branşta 6 yıl Boyunca Atama Yapmayacak” İçin 4 Sıkça Sorulan Sorular

 1. Özlem dedi ki:

  Demekki butun ekmeler bosa cikmis oluyor. Herkese geçmiş olsun. Bundan sonra bolumu ‘ve formasyonu bırakıyorum. Devam etmenin bir anlami yok.

 2. Esengul dedi ki:

  Türk dili ve edebiyati atamalari nasil

 3. Esengul dedi ki:

  yuksek losans icin oncelikler nelerdir Turk dili ve edebiyati alaninda yuksek lisans yapilirsa bu bolumun hangi alaninda yapilmali

 4. ana.yurdanur_43@hotmail.com dedi ki:

  eğitim fakultelerinde bosuna okuduk biz bu cocuklarımızı lütfen onların emeği daha fazladır bir anne

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir