Manşet, Öğretmen

MEB Müdür Yardımcılığı Sınav Kılavuzu

2Q==

Milli Eğitim Bakanlığının 20 Mart 2016 Pazar günü yapacağı müdür yardımcılığı sınavının başvuru kılavuzu açıklandı. Kılavuzu göre başvurular 25 Ocak 2016 – 17 Şubat 2016 tarihleri arasında yapılacak. Sınav başvuru şartlarından en genel kapsamlı madde olan 4 yıllık çalışma süresine aylıksız yıllık izinlerin de dahil edilmesi askerlikten dolayı başvuru yapamayacak olan öğretmenlerin olası mağduriyetini de giderilmiş oldu.

BAŞVURU İŞLEMLERİ
a) Yazılı sınav başvuruları, 25 Ocak 2016 tarihinde başlayıp, 17 Şubat 2016 tarihi saat: 17.00’ de sona erecektir. Başvurular elektronik ortamda alınacaktır.
b) Aday, http://www.meb.gov.tr internet adreslerinden T.C. kimlik numarası ile “Elektronik Başvuru Formu”na girerek başvuru işlemini yapabilecektir.
c. Aday, kimlik ve başvuru bilgilerini “Elektronik Başvuru Formu”na girerek MEBBİS üzerinden gelen bilgilerinin doğruluğunu kontrol edecektir.
ç. Adaya ait bilgilerde bir hata yoksa, adaya ait “Elektronik Başvuru Formu” ilgili birimler tarafından başvuru süresi bitimine kadar sistemde onaylanacaktır. Aday tarafından da onay işleminin tamamlanıp tamamlanmadığı takip edilecektir.
d. Adaya ait “Elektronik Başvuru Formu”nun bir çıktısı, bağlı bulunduğu kurum tarafından onaylanacaktır.
e. Elektronik Başvuru formunun bir sureti adayda kalacak, bir sureti de aynı görevler için yapılacak bir sonraki sınav tarihine kadar özlük dosyasının bulunduğu birimlerde saklanacaktır.

20 Mart 2016 Pazar tarihinde yapılacak olan müdür yardımcılığı sınavının yapılacağı iller:

Yazılı sınav, 20 Mart 2016 Pazar günü saat: 14.00’de ADANA, ANKARA, ANTALYA, BURSA, DİYARBAKIR, ERZURUM, ESKİŞEHİR, GAZİANTEP, İÇEL, İSTANBUL, İZMİR, KAYSERİ, KOCAELİ, KONYA, SAMSUN, SAKARYA, ŞANLIURFA, HATAY, MANİSA, BALIKESİR, KAHRAMANMARAŞ, VAN, AYDIN, DENİZLİ, TEKİRDAĞ, MARDİN, MALATYA, TRABZON, ORDU, ZONGULDAK, ELAZIĞ VE ÇORUM il sınav merkezlerinde yapılacaktır.

Başvuru kılavuzunu indirmek için tıklayınız

Öğretmen Haber ve Paylaşımları İçin Grubumuza Bekleriz Facebook-icon

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir